Asmeniniai finansai: esmė ir svarba šalies ekonomikai


Įvadas. Asmeninių finansų samprata. Asmeninių finansų valdymas. Valdymo principai. Asmeninių finansų svarba šalies ekonomikai. Asmeninių finansų svarba Lietuvos ekonomikai. Asmeninių finansų strategijos. Asmeninių finansų tvarkymas. Planas, kuris padės susitvarkyti su asmeniniais finansais. Iki 20 metų. Nuo 20 iki 30 metų. Nuo 30 iki 40 metų. Nuo 40 iki 65 metų. Daugiau kaip 65 metų. Išvados. Literatūra.

Šiais laikais visi stengiasi uždirbti kuo daugiau pinigų, nes kiekvienas nori patenkinti visus savo poreikius. Pinigai yra reikalingi norimo gyvenimo stiliaus susikūrimui bei palaikymui. Tačiau ne visuomet užtenka pinigų įgyvendinti savo svajonėms, todėl tam būtina taupyti, sekti savo išlaidas. Tačiau yra problema, kad žmonės neprotingai leidžia savo pinigus, nors ir sunkiai juos uždirba, nemoka tvarkytis su savo asmeniniais finansais. Pinigai tai vienas iš svarbiausių kriterijų priimant karjeros sprendimus, renkantis vieną ar kitą karjeros kryptį, profesiją, darbo pasiūlymą. Daugumai žmonių karjeros pasirinkimas turi tam tikrą vertę gyvenime, tačiau tuo pačiu gali ir labai brangiai kainuoti: siekis uždirbti daugiau pinigų kelią riziką prarasti mėgstamus interesus, laisvą laiką, draugus, fizinę sveikatą, privatumą, psichologinę ramybę. Kiekvienas žmogus turi savo asmeninius finansus, tačiau dauguma nemoka su jais tinkamai tvarkytis. Asmeniniai finansai yra labai svarbūs ne tik žmogaus gyvenime, bet ir šalies ekonomikai.

Namų darbo tikslas : išsiaiškinti asmeninių finansų reikšmę, jų svarbą šalies ekonomikai, bei išmokti tvarkytis su savo asmeniniais pinigais.

Namų darbo uždaviniai :

3. išsiaiškinti asmeninių finansų svarbą ne tik žmonėms, bet ir šalies ekonomikai.

Asmeniniai finansai – tai žmonių ( namų ūkių) pinigai. Namų ūkis – tai kartu gyvenantys žmonės, turintys bendrą buitį ir finansus, tačiau reikia nepamiršti, jog namų ūkių yra laikomas ir žmogus gyvenantis vienas.

Nobelio premijos laureatas Frankas Modiglianis (1918–2003 m.) pristatė gyvenimo ciklo (life cycle) teoriją. Pagal ekonomisto teoriją žmogaus pajamos visą jo gyvenimą kinta : gyvenimo pradžioje jos yra mažesnės ( žmogus dar nėra įgijęs kvalifikacijos), vėliau jos padidėja, o gyvenimo ir darbo veiklos pabaigoje mažėja ( dėl mažesnių galimybių dirbti). Asmeninių finansų valdymo principai yra labai paprasti :

Asmeninių finansų valdymas gali būti apibrėžiamas kaip finansinio turto valdymo procesas, vykdomas remiantis tam tikrais principais. Pastaruoju metu Lietuvoje jau ne tik mokslininkai, bet ir finansų institucijos atsigręžia į namų ūkius : 2009 m. pabaigoje „Swedbankas“ įsteigė ir vadinamąjį Asmeninių finansų institutą, DNB banke jau keletą metų teikiamos asmeninių finansininkų paslaugos. Apibendrinant, asmeninių finansų elementus galima apibūdinti taip:

  • Microsoft Word 108 KB
  • 2015 m.
  • 11 puslapių (2072 žodžiai)
  • Universitetas
  • Sabina
  • Asmeniniai finansai: esmė ir svarba šalies ekonomikai
    9.5 - 2 balsai (-ų)
Asmeniniai finansai: esmė ir svarba šalies ekonomikai. (2015 m. Balandžio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/asmeniniai-finansai-esme-ir-svarba-salies-ekonomikai.html Peržiūrėta 2020 m. Spalio 24 d. 12:00
×
30 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo