Asmeniniai finansai ir investavimas referatas


Įvadas. Asmeniniai finansai. Asmeninių finansų planavimas. Asmeninių finansų taupymas. Asmeninių finansų valdymas. Pinigų investavimas. Investavimo rūšys. Investuotojų teoriniai elgsenos modeliai. Investavimo rizika. Apibendrinimas. Literatūra ir kiti informacijos šaltiniai.


Darbo tema yra asmeniniai finansai ir investavimas. Ši tema yra aktuali tuo, kad kiekvienas žmogus gauna pajamas ir patiria išlaidas. Todėl svarbu suprasti, kad patiriamos išlaidos turi būti mažesnės nei gaunamos pajamos. Jeigu išlaidos sumažėja, tada atliekamus pinigus galima saugiai taupyti ne namuose – investuoti, taip pinigai „uždirbs“ papildomus pinigus. Investavimas – tai pinigų įdėjimas į vertybinius popierius ar materialius aktyvus siekiant gauti vertės padidėjimą, pajamų arba abu iš karto. Tačiau investavimui reikia laiko, žinių ir disciplinos.

Pajamos yra ribotos, o norai ir poreikiai – beribiai, tad, jeigu pulsime visus juos įgyvendinti, labai greitai mūsų piniginės ištuštės. Išlaidas valdome patys, todėl svarbu mokėti tai daryti, nes kitaip teks skolintis ir yra didelė tikimybė, kad įklimpsime į skolas.

Galiausiai pats blogiausias dalykas yra niekur neįdarbinti pinigų, nes investuoti pinigai nepraranda savo turimos vertės.

5. „Besilaikantis normų“ – atitinka vidurį visų savybių, t. y. šie žmonės yra subalansuoti, neatitinka kitų keturių apibūdinimų, prisiima vidutinę riziką.

Išvestiniai vertybiniai popieriai (VP) – tai vertybiniai popieriai, kurių vertė priklauso nuo kitų VP kainų, jų pokyčių, indeksų ar kito turto vertės kitimo. Egzistuoja daugybė tokių VP rūšių, o dalis iš jų naudojami siekiant apsidrausti nuo rizikos, nuo kainų kritimo.

Pagal pateikta 3.1. paveikslėlį, galime daryti išvadą, kad didžiausias pelnas bei rizika yra investuojant į : Nekilnojamą turtą, akcijas, žaliavas bei auksą, meno dirbinius, taip pat išvestinius vertybinius popierius.

Asmeninių finansų valdymo teoriniai aspektai gyvenimo ciklo požiūriu. Prieiga per internetą: file:///C:/Users/Savininke/Downloads/48-250-1-PB%20(4).pdf [žiūrėta: 2016-02-18]

  • Microsoft Word 629 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (1548 žodžiai)
  • Kolegija
  • Deimantė
  • Asmeniniai finansai ir investavimas referatas
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Asmeniniai finansai ir investavimas referatas. (2016 m. Lapkričio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/asmeniniai-finansai-ir-investavimas-referatas.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 15 d. 22:54
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo