Asmeniniai finansai ir jų valdymas: proceso reikalingumas namų ūkiui, asmeninių finansų valdymo kultūra Lietuvoje ir užsienyje referatas


Įvadas. Temos aktualumas. Į kokius klausimus atsako asmeniniai finansai? Vartotojų elgsenos samprata. Namų ūkio finansų esmė ir funkcijos. Namų ūkio finansai. Pagrindinės namų ūkio finansų funkcijos. Asmeninių finansų tvarkymas. Kas tai yra ir kodėl tai svarbu? Kokie asmeninių finansų tvarkymo tikslai? Kokios pagrindinės asmeninių finansų finansų tvarkymo taisyklės. Asmeninių finansų valdymo kultūra Lietuvoje. Asmeninių finansų valdymo ypatumai ekonominio nestabilumo sąlygomis. Požiūrių į asmeninius finansus įvairovė. Individų finansinės elgsenos motyvacijos tyrimas. Išvados. Naudota literatūra.


Kaip matyti iš šio modelio, vartotojų elgsena apima ypač platų psichologinių, socialinių reiškinių ir veiksmų spektrą. Tai gali būti motyvai, požiūriai, suvokimas, kurie būna prigimtiniai, priklausantys nuo ankstesnės patirties arba nuo išorinių konkrečiu momentu vartotojų supančių stimulų. Šie veiksniai būna pasąmoniniai, o jų priežastis asmuo ne visada gali įvardyti ar paaiškinti, tačiau marketingo specialistams svarbu juos pažinti. Tai gali būti konkretūs veiksmai, kurių vartotojas imasi identifikavęs problemą: teiravimasis apie prekę, ėjimas į jos pardavimo vietą ir rinkimasis, prekės pirkimas. Gali būti prekės įvertinimas po pirkimo, nes tai, kaip vartotojas vartoja prekę, jaučia pasitenkinimą arba nepasitenkinimą preke, kaip jis atsiliepia apie prekę aplinkiniams, lemia tolesnį jo ir kitų vartotojų vartojimą. Negalima pažinti vartotojo elgsenos nepažinus jo asmenybės, psichografinių savybių ir išorinių veiksnių, kurie lemia pirkimo ir vartojimo sprendimus – kultūros, socialinės klasės, įtakos grupės, šeimos. Studijuojant vartotojų elgseną, neišvengiamai studijuojami ir jie.

I. Pikturnienė ir J. Kurtinaitienė, siekdamos į vartotojų elgsenos apibrėžimą integruoti kuo platesnį šioje disciplinoje studijuojamų veiksnių ir reiškinių spektrą, siūlo išsamesnį apbirėžimą:

Iš paveikslo akivaizdu, kad tik labai nedidelė vartotojo žinių dalis yra tiesiogiai išreikštos (angl. explicit) žinios, t.y. vartotojas gali aiškiai įvardyti, ką žino, jaučia, supranta, kokie yra jį supančių objektų ryšiai ir poveikis jam. Kur kas didesnę dalį jo sąmonėje užima neišreikšti (angl. tacit) dalykai: žinios, mąstymas, suvokimas. Net ir nuosekliai klausinėjamas žmogus ne visada gali paaiškinti, kodėl jis apskritai nusprendė įsigyti tam tikros kategorijos prekę ir kodėl pasirinko būtent tą prekės ženklą. Kita vertus, marketingo specialistų (gamintojų, pardavėjų) išreikštos žinios taip pat yra santykinai negausios, palyginti su neišreikštomis. Net ir baigę mokslus, daug praktikos įgiję marketingo specialistai linkę vadovautis ne tik tiesioginėmis žiniomis, bet ir intuicija, nuovoka, t.y. žiniomis, kurių jie negali įvardyti tiesiogiai, tačiau kurios jiems leidžia gerai pažinti ir perprasti vartotojus.

Visos rašytinės žinios apie vartotojo elgsenos pažinimą yra tos, kurios perprastos marketingo specialistų, taps išreiškiamomis žiniomis. Tačiau jų sąveika su asmeniniu specialisto gebėjimu pažinti žmones, įvertinti jų elgseną, sąveiką su jo patirtimi ilgainiui taps neišreikštomis žiniomis – tomis, kurios padės efektyviau priimti marketingo sprendimus, tačiau ne visada galės būti įvardytos tiesiogiai.

Taigi išanalizavus individų finansinės elgsenos tyrimą paaiškėjo, kad turėdami laisvų lėšų žmonės jas laikytų banko indėliuose arba investuotų į nuosavybės vertybinius popierius, t. y. akcijas. Dauguma žmonių bijo visiško arba dalinio laisvų lėšų praradimo dėl netinkamai pasirinktos investavimo strategijos, tačiau, nepaisant to, daugeliu atvejų jie yra linkę elgtis arba perdėtai konservatyviai, arba rizikingai. Tai pavojinga nestabilios ekonomikos sąlygomis.

Gyventojų asmeniniai finansai buvo palyginti ir su krepšiniu. Anot Š. Nedzinsko, Jei asmeniniai finansai būtų krepšinis: daug lietuvių metimų skrietų pro šalį.

  • Microsoft Word 129 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (3583 žodžiai)
  • Universitetas
  • Domantas
  • Asmeniniai finansai ir jų valdymas: proceso reikalingumas namų ūkiui, asmeninių finansų valdymo kultūra Lietuvoje ir užsienyje referatas
    10 - 2 balsai (-ų)
Asmeniniai finansai ir jų valdymas: proceso reikalingumas namų ūkiui, asmeninių finansų valdymo kultūra Lietuvoje ir užsienyje referatas. (2017 m. Gegužės 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/asmeniniai-finansai-ir-ju-valdymas-proceso-reikalingumas-namu-ukiui-asmeniniu-finansu-valdymo-kultura-lietuvoje-ir-uzsienyje-referatas.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 01 d. 18:35
×
110 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo