Asmeniniai finansai ir jų valdymas: proceso reikalingumas namų ūkiui, asmeninių finansų valdymo kultūra


Įvadas. Asmeniniai finansai ir jų valdymas. Darbo tikslas išanagrinėti asmeninių finansų valdymo procesą. Darbo uždaviniai. Apibrėžti asmeninių finansų ir jų valdymo sąvokas. Išanalizuoti asmeninių finansų valdymo proceso reikalingumą namų ūkiui. Išnagrinėti asmeninių finansų valdymo kultūrą Lietuvoje ir užsienyje. Asmeninių finansų samprata. Asmeninių finansų valdymo kultūra Lietuvoje ir užsienyje. Išvados. Literatūros sąrašas.


Darbe nagrinėjama asmeninių finansų samprata, asmeninių finansų valdymo samprata. Taip pat analizuojama asmeninių finansų reikalingumas namų ūkiams, kokie piniginiai santykiai priklauso namų ūkio finansams bei kaip finansų valdymas namų ūkio kontekste leidžia pasiekti didesnių finansinių perspektyvų. Paskutinėje darbo dalyje buvo išnagrinėtas turto valdymo bendrovių Lietuvoje „INVL Asset Management“ užsakymu „Spinter tyrimų“ atliktas reprezentatyvus Lietuvos gyventojų nuomonės tyrimas apie kasdienius finansus – išlaidas ir pajamas, kaip jas planuoja didžioji dauguma apklaustų šalies gyventojų. Taip pat darbe analizuojamas Lietuvos banko užsakymu atliktas Lietuvos gyventojų finansinio raštingumo tyrimas apie Baltijos šalyse dažniausiai naudojamas taupymo formos. Darbą sudaro 6 dalys: įvadas, asmeninių finansų ir jų valdymo teorinė analizė, asmeninių finansų reikalingumas namų ūkiams, asmeninių finansų valdymo kultūros Lietuvoje ir užsienyje apžvalga, išvados, literatūros sąrašas. Darbo apimtis – 11 p. teksto be priedų, 12 šaltinių.

Jurevičienė ir Gausienė (2010) nurodo, jog asmeninių finansų tikslas – visada turėti pakankamai pinigų. Vadinasi, pelningesniu laikotarpiu kaupti atsargas laikotarpiams, kai įplaukos nebus pakankamos. Svarbiausias asmeninių finansų valdymo funkcija yra finansų planavimas. Finansų planavimas reikalingas tam, kad žmogus galėtų judėti iš ten kur jis yra, į ten kur jis nori būti (Rutkauskas, 1999).

Valstybės valdymo organais (renkančius įvairius mokesčius, pvz.: vizos, santuokos, skyrybų apiforminimas);

Bankais (gaunant – grąžinant kreditus, perkant – parduodant valiuotą, dalyvaujant loterijoje);

Šiuose išvardintuose finansiniuose santykiuose dalyvauja fiziniai asmenys ir šeimos ūkiai. Tai leidžia teigti, kad su asmeninių pajamų gavimu ir išleidimu susijusi pagrindinė visuomenės piniginių santykių dalis. Tad asmens finansiniai santykiai būtent ir atsiranda judant piniginėms lėšoms jų formavimosi ir panaudojimo procesuose. Netinkamai valdant aukščiau išvardintus piniginius srautus, asmuo gali įklimpti į skolas ar neturėti santaupų nenumatytiems atvejams. Įklimpus į skolas namų ūkiai dažniausiai kreipiasi pagalbos į bankus ir pasiima paskolas. Tinkamas finansų valdymas namų ūkio kontekste leidžia pasiketi didesnių finansinių perspektyvų, tokių kaip senatvės užtikrinimas, draudimas, nekilnojamas turtas ir kiti.

  • Microsoft Word 58 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (2303 žodžiai)
  • Universitetas
  • Valentina
  • Asmeniniai finansai ir jų valdymas: proceso reikalingumas namų ūkiui, asmeninių finansų valdymo kultūra
    10 - 2 balsai (-ų)
Asmeniniai finansai ir jų valdymas: proceso reikalingumas namų ūkiui, asmeninių finansų valdymo kultūra. (2019 m. Sausio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/asmeniniai-finansai-ir-ju-valdymas-proceso-reikalingumas-namu-ukiui-asmeniniu-finansu-valdymo-kultura.html Peržiūrėta 2019 m. Gruodžio 13 d. 12:08
×
Nežinai kaip atlikti užduotį? Klausk!