Asmeniniai finansai referatas pavyzdys


Asmeniniai finansai. Referatas. Įvadas. Praeitis. Dabartis. Ateitis. Kaip investuoti į brangiuosius metalus. Išvados.


Pirmoje dalyje nagrinejama istorija ir jos pamokos, kaip ekonominiai ciklai ir popuierinė valiuta, paveikė aukso ir sidabro kainas. Per amžius nesiliaujanti kova, kurios padarinius jaučiame, kiekviena kartą nueidami į parduotuvę yra kova valiutos su pinigais. Auksas ir sidabras šioje kovoje nugali visada, brangiųjų metalų vertė visada padidėja. Norint suprasti, kodėl auksas visada laimi reikia tinkamai suprasti, pinigų ir valiutų apibrėžimus. Valiuta nėra pinigai, ji pinigų vaidmenį atlieka ne visada, ji neturi vertės, tai tik priemonė vertę iš vieno daikto perkelti į kita. Pinigai priešingai jie turi vertę.

Nagrinėjant pinigų istorija svarbu, nagrinėti abi medalio puses. Žmonės yra labai godūs, dėl pinigų darantys neįtikėtinai kvailus dalykus, jie megsta kaltinti vyriausybę, bet ekonomiką sugrauti gali ir patys. Puikus pavyzdys pateiktas knygoje 1637m. tulpių manija, kuri greitai virto ekonominiu burbulu. Žmonės tulpių svogunelius pirko už didžiausias kainas, keitė į kitus dalykus juos užvaldė noras pirkti tulpes, kol nepasiekė aukščiausio taško, kai vienas tulpės svogūmelis buvo parduotoas už 6000 florinų, tai reiškia, kad dabar tuplės svogūnelis kainuotū 1,8 milijono dolerių.Visus knygoje aprašytus modelius vienija tas pats modelis: Pirmiausia valstybė įsiveda pinigus auksą ir sidabrą, vėliau besivystant ekonomikai didina savo įsipareigojimu ir išlaidas kariniam pajėgumui didinti.Karinius pajėgumus paleidus į darbą išlaidos padidėja, pritrūkus pinigų valtybė vagia žmonių turtą, turimus pinigus keičia į popierinius. Gyventojai pajutę turto perdavimą, nes kainos išauga jie bėga prie brangiųjų metalų. Laimi tie kurię ankščiau turėjo prikaupę aukso ir sidabro. Toks modelis ir yra aprašytas tiek tulpių ir Veimaro pamokose.

Jungtinių Valstyjų ekonomikos žlugimas prasidėjo įvedus Federalinę rezervų sistemą- FRS. JAV įsivedus šia sistemą, kuria sudaro privatūs bankai doleris tapo tik valiuta. FRS turėjo dvejopa požiūrį vieni matė vyriausybę, kuriai buvo patikėta reguliuoti JAV ekonomiką kiti mane, kad FRS ją sužlugdys. Pradėjus veikti šiai sistemai, doleris buvo skolinamas iš privačių bankų, kurį reikės gražinti su palūkanomis. FRS valiutą išrašydavo blogais čekiai,o už tuos čekius ką nors pirkdavo. Jav skolą ne mažindavo, o dar daugiau prasiskolindavo palūkanoms sumokėti.

  • Microsoft Word 20 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (2189 žodžiai)
  • Universitetas
  • Laura
  • Asmeniniai finansai referatas pavyzdys
    10 - 2 balsai (-ų)
Asmeniniai finansai referatas pavyzdys. (2016 m. Rugsėjo 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/asmeniniai-finansai-referatas-pavyzdys.html Peržiūrėta 2020 m. Lapkričio 27 d. 13:18
×
33 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo