Asmeniniai finansai: svarba šalies ekonomikai


Įvadas. Asmeninių finansų samprata. Asmeninių finansų valdyma. Asmeninių finansų planavimas. Išvados. Literatūra.


Darbo tikslas: Išsiaiškinti asmeninių finansų reikšmę, jų svarbą šalies ekonomikai, bei išmokti planuoti savo asmeninius finansus.

„Asmeninių finansų egzistavimą galima sieti su žmogaus atsiskyrimu iš bendruomenės, tačiau anuomet asmeniniai finansai ištisus šimtmečius dažniausiai buvo siejami su turtingesnių žmonių finansiniais reikalais.“( Daiva Jurevičienė 2015). Nepaisant to asmeniniai finansai rūpėjo visiems, nes žmonės dirbdavo įvairiausius darbus, kad turėtų pajamų ir galėtų susimokėti už būtiniausias išlaidas t. y būstas ir maistas.

2) verslo subjektų (įmonių) sektorius,

Asmeniniai finansai – tai finansinių elgsenos sprendimų rinkinys, skirtas piniginius veiksmus atliekantiems vieniems ar keliems asmenims. Jis nurodo būdus, kuriais individai ar šeimos sudaro biudžetą, saugo, išleidžia pinigus per tam tikrą laiką, atsižvelgiant į įvairius finansinius rizikos veiksnius ir ateities įvykius.

Asmeniniai finansai - visumą, kurioje reikšmingi visi kintamieji – pajamos ir išlaidos, planavimas, taupymas, investavimas, gyvenimo ir verslo ciklai.

Per visus savo gyvenimo metus žmonės susiduria su įvairiomis finansinėmis problemomis, tačiau visas problemas sieja du bendri dalykai : visada reikia turėti lėšų savo poreikiams patenkinti, o visos išlaidos turi būti suderintos su turimomis lėšomis. Žmonės visada turi planuoti savo poreikius ne tik esamu metu, bet ir tolimesniam laikui. Tai yra pagrindinė asmeninių finansų valdymo taisyklė. Taigi, asmeninių finansų valdymas – tai:

kasdieniai piniginiai atsiskaitymai ir jų tvarkymas;

įvertinti kokia yra dabartinė Jūsų finansinė padėtis;

apskaičiuoti, kiek Jums reikia kiekvieną mėnesį sutaupyti, norint įgyvendinti finansinius tikslus.

2-asis dėsnis: būtina kurti nuosavų pinigų srautą

Nuosavų pinigų srautas atsiranda tada, kai skirtumas tarp išlaidų ir pajamų srautų yra teigiamas ir nuolat didėjantis.

3-asis dėsnis: finansiniai aktyvai turi dengti visas išlaidas

4-asis dėsnis: turimi pinigai ir atsargos turi būti apsaugoti nuo nuvertėjimo

Paversti savo atsargas auksu ar jo analogu, priimti sprendimą dėl turimų pinigų pakeitimo į patikimiausią dabartiniu momentu mažai vertės prarandantį pinigų analogą.

5-asis dėsnis: naudoti svetimus pinigus tik esant teigiamam svertu

6-asis dėsnis: vykdyti dorovingą misiją finansinėje, ypač investicinėje, veikloje

7-asis dėsnis: intelektas kaip priemonė finansinei vertei pakelti

Pinigai privalo virsti kapitalu (priemonėmis, kuriomis sukuriama nauja, papildoma vertė). Pinigai turi būti efektyviai valdomi. Šias sąlygas patenkinti gali tik teisingai ir pakankamai išlavintas finansinis intelektas

  • Finansai Namų darbas
  • Microsoft Word 125 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (2237 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vika
  • Asmeniniai finansai: svarba šalies ekonomikai
    10 - 10 balsai (-ų)
Asmeniniai finansai: svarba šalies ekonomikai. (2016 m. Gegužės 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/asmeniniai-finansai-svarba-salies-ekonomikai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 20:23
×