Asmeninio Biudžeto formavimas


Asmeninio Biudžeto formavimas.

Tik planuodami, t.y. sudarydami asmeninį biudžetą, galime subalansuoti pajamas ir išlaidas. Juk nesuplanuoti pinigai - tai amžinos skolos, su kuriomis guli ir keli, nesaugumas (kas bus rytoj?) .

Dauguma esame tingūs: gerai suprantame, kad reikėtų pagalvoti apie racionalesnį gyvenimo būdą, protingiau leisti pinigus bandant apsaugoti save ir šeimą nuo netikėtumų ir sukaupti daugiau pinigų kritiniams gyvenimo atvejams, tačiau gražios mintys vis įstringa galvoje ir netampa su prasmingais darbais. Kita vertus, jei sugebame laiku apmokėti komunalinių ar telekomunikacinių paslaugų tiekėjų sąskaitas, vykdyti finansinius įsipareigojimus bankui už paskolą ar lizingo sutartį, jaučiamės gerai susitvarkę. Deja, tai tik dalis tiesos – šiuolaikinė finansų sistema neišsiverčia be daugybės įvairiausių finansinių produktų, iš kurių ne vienas gali tapti labai naudingas, jei mokama juo deramai pasinaudoti.

Dalis gyventojų savo finansinę ateitį planuoja vos ne visam gyvenimui. Tuo tikslu sudaromi specialūs individualūs planai, kurių skirtumus lemia amžius, gyvenimo būdas, gyvenimiškų ar finansinių įsipareigojimų gausa.

Mano darbo tikslas yra išnagrinėti asmeninio biudžeto tvarkymą. Atsakysiu į klausimus:

Pateiksiu asmeninio biudžeto sudarymo kriterijus ir palyginsiu juos su teorija;

Pateiksiu savo asmeninę nuomonę apie tvarkymąsi su savo pinigais.

Daugumai žmonių, neturi aiškaus suvokimo apie tai, kas yra tas asmeninis biudžetas, o biudžetas parodo, kur konkrečiai atsiduria žmonių pinigai. Pinigai yra priemonė, kuri padeda žmonėms pasiekti užsibrėžtų tikslų. Kol žmonės žino ir kontroliuoja, kur yra išleidžiami pinigai, tol jie gali priimti teisingus sprendimus, kaip panaudoti pinigus efektyviai. Efektyvus lėšų panaudojimas padeda užtikrinti ir savalaikius atsiskaitymus, ir sutaupyti naujoms reikmėms bei investicijoms.

  • Ekonomika Savarankiškas darbas
  • Microsoft Word 17 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (1238 žodžiai)
  • Viktorija
  • Asmeninio Biudžeto formavimas
    10 - 10 balsai (-ų)
Asmeninio Biudžeto formavimas. (2016 m. Sausio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/asmeninio-biudzeto-formavimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 03:50
×