Asmeninis biudžetas: Asmeninių finansų valdymas


Įvadas. Gyvenimo vizijos ir tikslų nustatymas. Gyvenimo tikslų kaina ir prioritetai. Tolerancijos rizikos nustatymas. Asmeninio biudžeto analizė. Taupymo priemonių pasirinkimas. Išvados. Literatūra.


Šiandien asmeniniai finansai yra svarbi tema kiekvienam iš mūsų. Asmeninius finansus sudaro asmens pajamos, išlaidos, santaupos, skolos. Visi savo finansus skirsto skirtingai, vieni taupo ir skaičiuoja kiek išleidžia, kiti leidžia gyvenimui tekėti sava vaga ir stipriai nesijaudina dėl ateities. Žinoma leisti pinigus visada yra malonu, tačiau turint stiprų charakterį tikrai nėra sunku susilaikyti ir taupyti. Dauguma mano, jog finansų valdymas yra nuobodus ir sudėtingas. Tačiau skyrus laiko išmokstama paskirstyti išlaidas ir pajamas, planuoti savo biudžetą. Svarbu būsimoms didelėms išlaidoms ruoštis iš anksto, skolintis atsakingai, bei išlaidos turėtų būti mažesnės už pajamas.

Darbo metodai:mokslinės literatūros ir internetinių šaltinių analizė, grafinis duomenų vaizdavimas, asmeninio biudžeto analizė.

Gyvenimas susideda iš visokiausių smulkių dalykų. Gyvenimo vizija – tai įsivaizdavimas, kokia ateityje bus karjera ir gyvenimas. Kiekvienas turi savo gyvenimo viziją. Mąstant apie ateitį svarbiausia apžvelgti tokius dalykus, kuriuos reikia turėti gyvenime, kad jis būtų visavertis. Atskleisti sritis, kuriuose gyvenime galima tobulėti. Išsiaiškinti savo norus ir suprasti, kodėl jie turi būti išpildomi. Išnagrinėti, ką galima padaryti, norit pasiekti savo gyvenimo tikslus.

Vienas iš dalykų, iš ko susideda gyvenimas yra įspūdžiai. Šie dalykai laikui bėgant nesikeičia ir išlieka tokie patys, juos prisimenam po daug metų ir tai kelia geras emocijas, šypseną. Gyvenime labiausiai vertinu keliones, nuotykius, šeimą, draugus, laisvalaikį (žr. 1 – ą paveikslą). Jiems skiriu daugiausia savo laiko. Žinoma svarbu tobulėti, nestovėti vienoje vietoje, siekti naujų tikslų.

Viena iš svarbiausių gyvenimo sričių man yra šeima ir draugai. Su jais kiekvieną dieną bendrauju, jie man suteikia laimę, skatina siekti savo tikslų. Kitos svarbios sritys yra mokslai, bei tobulėjimas. Šios sritys suteikia galimybę save realizuoti. Kelionės pati mėgstamiausia sristis, jos suteikia naujų įspūdžių, naujų pažinčių. Svarbi sveikata kiekvienam, nes sergant tikrai nieko nesinori daryt. Pinigai, tai toks dalykas, kurių visada bus per mažai, arba tieisiog norėsis dar daugiau. Žinoma, kuo daugiau dirbsi tuo daugiau jų turėsi. Kiekvienas asmeniškai renkasi savo gyvenimo prioritetus, kurie lemia jo tolesnius siekius, bei tikslus.

Gyvenimą po kelerių metų įsivaizduoju sunkiai. Neturint rimto darbo ir savo būsto nelengva įsivaizduoti, ką dirbsiu, bei kuriam mieste ir išvis ar Lietuvoje gyvensiu. Svajonės keičiasi, planai taip pat. Dabar po kelių metų save įsivaizduojų dirbančią biure, gyvenančią ramioje vietoje, toliau nuo miesto triukšmo. Norėčiau kuo daugiau keliauti, pamatyt ir patirti ką nors naujo. Mąstau apie studijų tęsimą toliau, tobulinant savo profesinias žinias. Tvarkyti savo biudžetą ateityje turėtų būti tik lengviau, būtų pastovių išlaidų, pastovių pajamų.

Planuojant ateitį svarbu išsikelti realius tikslus, siekti jų palaipsniui. Baigusi studijas sieksiu dirbti su buhalterija. Norėčiau dirbti ir tęsti toliau studijas universitete. Kita svarbi gyvenimo vizija yra gyventi toliau nuo didelio miesto triukšmo, labiausiai tam tiktų sodyba, joje būtų galima ir gyventi ir pailsėti. Reikėtų jau dabar pradėti galvoti apie pradinį įnašą banke, ir lėsų kaupimą jam.Svarbu nuspręsti ar mūsų tikslai yra būtini ar tai tiesiog yra norai, nebloga investicija. Naudinga žinoti ar priimant sprendimą reiks rizikuoti, kiek tai bus naudinga mums.

  • Microsoft Word 110 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (3873 žodžiai)
  • Kolegija
  • Gabija
  • Asmeninis biudžetas: Asmeninių finansų valdymas
    10 - 1 balsai (-ų)
Asmeninis biudžetas: Asmeninių finansų valdymas. (2019 m. Rugsėjo 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/asmeninis-biudzetas-asmeniniu-finansu-valdymas.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 04 d. 09:41
×
112 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo