Asmeninis biudžetas: Asmeninių finansų valdymo strategija


Įvadas. Gyvenimo vizijos ir tikslai. Gyvenimo vizijų ir tikslų nustatymas. Tikslų kaina ir prioritetai. Asmeninio finansų valdymas. Asmeninio biudžeto sudarymas. Taupymo ir/ar investavimo finansinių priemonių pasirinkimas. Išvados. Literatūra.


Darbo tikslas – sudarius ir išanalizavus asmeninį biudžetą, parengti savo asmeninių finansų valdymo strategiją.

Kiekvienas žmogus, savo gyvenime, turėjo, turi ir turės tam tikras svajones ir tikslus, kuriuos stengsis pasiekti. Nei viena svajonė pati neišsipildo ir nei vienas tikslas nėra pasiekiamas be pačio žmogaus įdėto darbo. O žmogaus gyvenimas ir susideda iš svajonių ir tikslų siekimo, nes stengdamiesi pasiekti savo svajones, žmogus nesustoja vietoje, jo gyvenimas nėra nuobodus ir nereikšmingas.

Mano dabartinis gyvenimas susideda iš didesnių ir smulkesnių svajonių. Didesnės svajonės yra bendros su mano vyru, kadangi mano gyvenimas yra neatsiejamas su juo, o smulkesnės svajonės yra asmeniškai mano, su tikslu patenkinti savo norus.

Siekiant išsiaiškinti, kuriomis man svarbiomis sritimis gyvenime aš esu labiau patenkinta, o kuriomis mažiau, sudariau gyvenimo balanso ratą, kuriame nuo 1 iki 10 įvertinau savo dabartinį pasitenkinimo lygį kiekvienai sričiai (žr. 1 paveikslą).

Pagal sudaryta gyvenimo balanso ratą, galiu teigti, jog mano gyvenimas nėra subalansuotas, nes iš gautų rezultatų nesusidaro apskritimas. Kad mano gyvenimas būtų labiau subalansuotas ir būčiau labiau juo patenkinta, man reiktų daugiau įdėti darbo ir pastangų toms sritims, kurias įvertinau mažesniais balais.

Savo šeimyniniu gyvenimu esu pilnai patenkinta, kadangi turiu mylintį vyrą, su kuriuo kuriu šeima bei neturiu dėl ko juo skųstis. Taip pat ši sritis mano gyvenime yra pati svarbiausia, nes ateityje norėčiau ir pagausinti mūsų kol kas, mažą šeimą.

Asmeninio tobulėjimo srityje esu patenkinta, nes besimokindama ir siekdama aukštojo išsilavinimo aš, kaip asmenybė, taip pat tobulėju, nes besiruošianti atsiskaitymams, daug ko išmokstu, perskaitau nemažai literatūros. Pati jaučiu, kad jau po dviejų metų studijų, išmokau nemažai dalykų, kuriuos taikydama ir gyvenime, dažnose situacijose padeda. Bet ateitį norėčiau turėti ne tik koleginį išsilavinimą, bet ir universitetinį aukštąjį išsilavinimą, bet šiam tikslui reikės nemažai pinigų.

Pinigų sritimi nesiskundžiu, nes mums su vyru mūsų dabartinės pajamos kol kas tenkina, pagrindiniams poreikiams pinigų užtenka bei protingai suplanavus išlaidas, galime sau leisti pataupyti, bet žinoma, negaliu teigti, jog esu visiškai patenkina pinigų suma, kurią gauname, nes kiekvienas žmogus nori gauti daugiau, kad galėtų labiau patenkinti savo poreikius ir norus, leisti pinigus negalvojant kiek turi ir kiek liko.

Laisvalaikio sritimi esu patenkinta, nors mokslai atima dalį laisvo laiko skirti sau, bet to laiko užtenka, jog galėčiau po darbo ar laisvadieniu skirti sau, atsipalaiduoti, užsiimti mėgstama veikla bei atkurti vidinę pusiausvyrą.

Savo sveikata esu patenkinta, nors galėčiau sveikiau maitintis, propaguoti sveiką gyvenimo būdą, bet dabartinis gyvenimo būdas mane taip pat tenkina, neturiu jokių sveikatos sutrikimų, apart galbūt ateitį, turėdama daugiau laisvo laiko, arba geriau jį suplanavusi, norėsiu lankyti sporto klubą, kad pagerinti savo fizinę ištvermę bei figūrą.

  • Microsoft Word 59 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (3471 žodžiai)
  • Kolegija
  • Viktorija
  • Asmeninis biudžetas: Asmeninių finansų valdymo strategija
    10 - 2 balsai (-ų)
Asmeninis biudžetas: Asmeninių finansų valdymo strategija. (2019 m. Kovo 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/asmeninis-biudzetas-asmeniniu-finansu-valdymo-strategija.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 09 d. 00:27
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo