Asmeninis dienoraštis smulkaus ir vidutinio verslo tematika


Verslo savarankiškas darbas.

Asmeninis dienoraštis smulkaus ir vidutinio verslo tematika Eil. Nr. Įrašo data Įrašo pavadinimas Pagrindinis įrašo tekstas. Naudota literatūra.


Sudomino interviu su bendrovės „Buci“, užsiimančia kubilų ir saunų gamyba vadovu A. Buchincevu. Buvo įdomu suprasti kaip elgiasi verslininkas, kai susiduria su didele konkurencija:

„Swedbank“ analitiko parengtas „aukso vertės“ straipsnis, kuris galėtų padėti žmogui galvojančiam apie verslo kūrimą, čia pateikiamos smulkiojo verslo tendencijos Lietuvoje.

Kuriant savo verslą atkreipčiau dėmesį į tai, kad Lietuvos smulkiosioms įmonėms ypač svarbus yra ketvirtųjų metų slenkstis – dažniausiai šiais metais nusprendžiama fiksuoti nuostolius ir trauktis, arba jungiama aukštesnė pavara ir didinamos veiklos apimtys. Opiausia problema – verslas dažniausiai yra orientuotas į vidaus rinką, todėl nuolat susiduria su pirkėjų pritraukimo problema. Populiariausios verslo sritys – mažmeninė prekyba, logistikos ir pervežimo paslaugos, švietimo ir statybų sektoriai.

Šis straipsnis sudomino neįprasta Lietuvos rinkai situacija – didžiule užsienio investicija. Lietuvos startuolis „Vinted“ gavo apie 25 milijonų eurų investiciją (kurią planuoja panaudoti plėtrai į naujas užsienio rinkas).

Įdomu pastebėti į ką atkreipia dėmesį investuotojai: pranešime rašoma, kad investuotojus sudomino tai, kad „Vinted“ turi išskirtinai aktyvią bendruomenę. Nariai vidutiniškai praleidžia 45 minutes per dieną naudodamiesi „Vinted“ mobiliosiomis programėlėmis ir tinklalapiais. Taip pat šis aukštas įsitraukimo rodiklis pelnė įmonei partnerystę su „Facebook“. Be to, pranešime cituojamas Martinas Weissas, „Hubert Burda Media“ įmonių grupės vykdomasis direktorius, vienas iš investuotojų atstovų, teigia, kad „Vinted“ verslo modelis yra lengvai replikuojamas ir veiks praktiškai bet kurioje šalyje.

Įdomus interviu su „Verslo angelų fondo I“ partneriu A. Strumskiu, kuris bendrai analizuoja Lietuvos verslo „ekosistemą“, kuriai negaili kritikos ir vadina ją dar jauna, bręstančia.

Pabrėžia, kad prie to prisideda Lietuvos valdžios vizijos kaita verslo atžvilgiu, pvz., kaip teigiama straipsnyje, Suomijos valdžios strategija iš esmės niekada nesikeitė. Visada pirmenybė buvo teikiama geroms sąlygoms investuoti, o Lietuvos atveju pasikeitus valdžiai viskas daroma iš naujo.

 • Verslas Savarankiški darbai
 • 2016 m.
 • Lietuvių
 • Aurelija
 • 9 puslapiai (1755 žodžiai)
 • Universitetas
 • Verslo savarankiški darbai
 • Microsoft Word 28 KB
 • Asmeninis dienoraštis smulkaus ir vidutinio verslo tematika
  10 - 5 balsai (-ų)
Asmeninis dienoraštis smulkaus ir vidutinio verslo tematika. (2016 m. Birželio 06 d.). http://www.mokslobaze.lt/asmeninis-dienorastis-smulkaus-ir-vidutinio-verslo-tematika.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 24 d. 11:41