Asmeninis filosofijos esė Visas gyvenimas tėra didelė teatro scena , kurioje vaidinama pjesė


Utenos kolegijos sveikatos priežiūros ir socialinės rūpybos fakulteto. Visas gyvenimas tėra didelė teatro scena , kurioje vaidinama pjesė.

Man begalo patinka teatras. Nesvarbu : tai komedija, tragedija, drama, ar spektaklis. Žiūrėdama į veiksmą scenoje pagaunu save galvojant, koks mano ir visų mane supančių žmonių gyvenimas panašus į jų – aktorių, kurie gyvenime yra dukros, mamos, tėčiai...., o scenoje tam tikros marijonetės, kurios elgiasi pagal jiems duotą vaidmenį. Aš kaip ir jie - aktoriai - nuolatos vaidinu: namuose dukra, gatvėje - nepažystamoji, mokymo įstaigoj – moksleivė/ studentė... Kartais net atsisisėdu ir pamąstau: Kas gi aš iš tiesų? Nejaugi šiame pasaulyje išties esu tik Dievo kurinys, pasiųstas tam , kad suvaidint savo vaidmenį? Tačiau, jeigu taip yra iš tiesų, tai koks svarbiausias yra mano vaidmuo šioje pjesėje?

Kiekvieną rytą, vos prabudusi, aš girdžiu žodį „dukra“. Šis žodis mane lydi nuo pat gimimo. Jis tarsi nesibaigiantis sapnas, kuris, regis tuoj baigsis, tačiau, įsiklausius suprantu , jog jis tik prasideda, jog tai tik dalis mano gyvenimo. Gyvenimo – jeigu jį galima taip pavadinti. Kartais atrodo , jog šis gyvenimas yra pats tikriausias sapnas, kuris nuolat kartojasi, kaip ir mus supanti aplinka: vasara – karštis, rudienį - lietus , žiemą – ledas ir nors mes, galbūt, norėtume tai pakeisti – negalime. Sustabdyti - taip pat negalime. Kodėl? Nejaugi tai realybė, iš kurios mes išeiti negalime? O galbūt tai tik sapnas, kuris praeina taip greitai, jog mes jo nespėjame suprasti arba pamatyti, kaip to laiko, kuris slenka taip lėtai , o kartu – taip greitai?

  • Microsoft Word 13 KB
  • 2015 m.
  • 3 puslapiai (914 žodžiai)
  • Kolegija
  • Rima
  • Asmeninis filosofijos esė Visas gyvenimas tėra didelė teatro scena , kurioje vaidinama pjesė
    10 - 10 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Asmeninis filosofijos esė Visas gyvenimas tėra didelė teatro scena , kurioje vaidinama pjesė. (2015 m. Kovo 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/asmeninis-filosofijos-ese-visas-gyvenimas-tera-didele-teatro-scena-kurioje-vaidinama-pjese.html Peržiūrėta 2021 m. Birželio 14 d. 09:58
×
43 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo