Asmeninis testamentas


Asmeninio testamento pavyzdys. Www.testamento prvalumai. Testamento ypatumai. Testamento turinio keitimas. Asmeninio testamento trūkumai.

Teisės magistro darbas. Bendrosios nuostatos. Testamento raida ir istoriniai šaltiniai. Asmeninio testamento forma ir jai keliami reikalavimai. Asmeninio testamento turinys ir jam keliami reikalavimai. Testatorius ir asmeninio testamento subjektai. Asmeninio testamento dalykas ir objektas. Testamentinė išskirtinė kaip sudedamoji turinio dalis. Asmeninio testamento perdavimas saugoti. Papildymas,pakeitimas ir panaikinimas. Asmeninio testamento atribojimas nuo oficialaus testamento. Privalumai ir trūkumai. Magistrinio darbo išvados. Magistrinio darbo pasiūlymai ir rekomendacijos.


Nuo 2001 m. liepos 1 d. naujame Lietuvos Respublikos kodekse yra įtvirtinamas asmeninio testamento institutas. Kuris reglamentuoja testatoriaus ranka surašyto testamento nuostatas, laikantys įstatymo numatytų reikalavimų.

Šio darbo tikslas - atskleisti asmeninio testamento teisines ir praktines problemas. Šiam tikslui pasiekti autorius naudojasi istorijos šaltiniais, pradedant nuo romėnų teisės paveldėjimo pagal testamentą esminių principų. Taip įžvelgiami asmeninio testamento formavimosi bruožai. Atliekami asmeninio testamento palyginimai su įvairių kitų šalių analogiškais institutais. Rašto darbe taikant lyginamąjį, analizės, sisteminį metodus analizuojama, kokios testatoriaus teisės pereina asmeninio testamento pagrindu, tiriamas neturtinių palikėjo teisių įgyvendinimo po testatoriaus mirties klausimas, nagrinėjami teisių ir pareigų paveldėjimo asmeninio testamento pagrindu ypatumai.

Asmeninis testamentas išskiriamas į atskirus elementus, taip detaliau yra atskleidžiami testamento ypatumai, reglamentavimo specifika. Pagrindinė darbo dalis yra paskirta asmeninio testamento turiniui, formai, objektui ir dalykui.

Skiriamas dėmesys apžvelgiant asmeninio testamento problematiką nacionalinėje teismų praktikoje. Autorius pateikia teismų sprendimų analizę, išskiria diskusinius momentus, kurie įtakoja asmeninio testamento įgyvendinimo klausimus. Taip pat autorius pateikia konkrečius pasiūlymus ir rekomendacijas kaip gautus rezultatus panaudoti praktikoje.

  • Teisė Magistro darbai
  • 2012 m.
  • Dovis
  • 52 puslapiai (102 žodžiai)
  • Teisės magistro darbai
  • Microsoft Word 118 KB
  • Asmeninis testamentas
    9.3 - 4 balsai (-ų)
Asmeninis testamentas. (2012 m. Rugsėjo 03 d.). http://www.mokslobaze.lt/asmeninis-testamentas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 22:10