Asmeninių finansų biudžetas ir alternatyvioji investicija


Šiaulių valstybinės kolegijos verslo ir technologijų fakulteto verslo ir apskaitos katedra. Asmeninių finansų biudžetas ir alternatyvioji investicija. Asmeniniai finansai ir jų valdymas. Asmeninių finansų samprata. Asmeninių finansų biudžetas. Investicijos į meno vertybes. Bibliografinių nuorodų sąrašas.


Darbo tikslas: sudaryti asmeninių finansų biudžetą ir pateikti galimybes investuojant į meno vertybes.

Asmeninių finansų planavimas ir valdymas, padeda išvengti finansinių problemų – pinigų stygiaus. Anot Jurevičienės asmeninių finansų valdymas – tai finansinio turto valdymo procesas, kuris yra vykdomas remiantis tam tikrais principais ir susietas tik su konkrečiu asmeniu. Asmeninių finansų valdymo tikslas - visada turėti užtektinai pinigų: šiuo metu, netolimoje ir tolimesnėje ateityje.

Padarius asmeninių finansų biudžetą ir suskaičiavus savo asmeninius finansus galiu teigti, jog mano mėnesinės pajamos atitinka mano mėnesines išlaidas ir netgi lieka 345 Eur. Didžiausią pajamų dalį sudaro darbo užmokestis, kuris siekia 400 Eur, o išlaidų – mokesčiai, bei maistas.

Kadangi pinigų rezerve liko 345 Eur, galiu išsikelti šiuos tris finansinius tikslus:

Trumpalaikis: per metus įsigyti naują telefoną, kurio vertė 500 Eur. Jo taupymui kiekvieną mėnesį skrisiu 41,6 Eur.

Vidutinis: per tris metus susitaupyti 900 Eur ir išvykti į Maltą. Kiekvieną mėnesį atsidėsiu po 25 Eur.

Ilgalaikis: per 10 metų įsigyti naują būstą, kurio planuojama vertė yra 30 000 Eur. Kiekvieną mėnesį atsidėsiu po 250 Eur.

Meno kūrinio vertei didelę įtaką daro asmeniškumai: kritikų, visuomenės požiūris, estetikos suvokimas. Skirtingai nuo kito turto, investicinę meno vertę iš dalies lemia išliekamoji meno vertė ir tam tikro menininko darbų paklausa, kurią lemia jo populiarumas atitinkamu istoriniu laikotarpiu. Be to, meno populiarumas labai keičiasi, todėl svarbu investuotojui remtis ne bandos jausmus, o sava intuicija ir žiniomis. Jurevičienė (2008) išskiria šias meno vertybės komponentus:

Susikoncentruoti į vieną meno kryptį. Jei turima žinių apie akvarelę, reikėtų likti ištikimam akvarelei ir panašiai;

Pirkti meną, kuris domina. Savo nusipirktą meno kūrinį reikės laikyti ilgą laiką, todėl reikėtų vengti pirkti tai, ko nesinori pakabinti namuose. Meno investicija turi būti maloni.

Aukcionuose yra nustatyti dideli pardavimo mokesčiai, pavyzdžiui net 20% nuo nustatytos kainos. Norint sumažinti meno kūrinio komisinius mokesčius, geriau pirkti ir parduoti per mažus aukciono namus arba meno tarpininką.

  • Microsoft Word 50 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1775 žodžiai)
  • Kolegija
  • Ernesta
  • Asmeninių finansų biudžetas ir alternatyvioji investicija
    10 - 3 balsai (-ų)
Asmeninių finansų biudžetas ir alternatyvioji investicija. (2018 m. Sausio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/asmeniniu-finansu-biudzetas-ir-alternatyvioji-investicija.html Peržiūrėta 2019 m. Sausio 22 d. 18:24
×