Asmeninių finansų konspektas


Finansų planavimo proceso svarba, esmė ir pagrindiniai etapai. Finansinės gerovės formulė. Šešios pagrindinės finansų valdymo lentelės (galima parašyti savais žodžiaisNamų ūkio balanso samprata ir sudarymo etapai. Namų ūkio biudžeto ataskaita ir sudarymo etapai. Finansinio turto samprata. Kvazi pinigų samprata. Finansinio turto klasifikacija. Finansinio turto pagrindiniai penki požymiai. Pagrindinės finansinio turto rūšys. Išvestinių finansinių priemonių trys pagrindinės rūšys. Pinigų ir kapitalo rinkos priemonės. Investicijų ir santaupų pagrindiniai skirtumai. Kainos ir vertės sampratų skirtumai. Taupymo, investavimo ir spekuliavimo procesų skirtumai. Taupymo plano sudarymas. Indėlio sąvoka ir rūšys. Trys pagrindinės priežastys, dėl ko verta investuoti. Trys pagrindiniai investicijų portfelio valdymo kriterijai. Šešios pagrindinės rizikos rūšys, su kuriomis susiduriama investuojant. Trijų sąskaitų taisyklė. Nuosavybės ir skolos vertybinių popierių samprata ir skirtumai. Emitento samprata. Kodėl akcinės bendrovės leidžia vertybinius popierius? Paprastųjų ir privilegijuotųjų akcijų skirtumai. Keturios obligacijų rūšys. Trys svarbiausi obligacijų apibūdinimai. Pagrindiniai obligacijų emitentai. Nominalios obligacijos vertės samprata. LR leidžiami vertybiniai popieriai. Kada Vyriausybė išleidžia vertybinius popierius? Pagrindinės obligacijų savybės. Obligacijų privalumai lyginant su akcijomis. Emitento kredito reitingo samprata ir svarba investuojant. Pagrindinės tarptautinės kredito reitingo agentūros. Investicinių fondų samprata. Investicinio fondo investavimo strategijos sudarymo ypatumai. Fundamentinė analizė ir jos pagrindinis tikslas. Techninė analizė ir jos pagrindinis tikslas. Fundamentinės ir techninės analizės skirtumai. Fundamentinės analizės eiga ir metodai. Neto darbo užmokesčio apskaičiavimo ypatumai, kiti uždaviniai.

Finansinis planavimas – finansinio plano sudarymas, pajamų ir išlaidų paskirstymas laike pagal poreikius ir tikslus. Tikslas – ateities gerinimas, ilgesnė perspektyva.

Biudžetas – tai pagrindinė AFV priemonė, reikalinga atspindėti pinginius srautus, padeda aptikti ir stebėti atskiras problemines sritis, padeda siekti finansinių sričių.

Finansinis turtas – pretenzija į pajamas, kurias sukuria realus turtas.

Finansinis turtas turi ekonomiškai pagrįstą kainą, paremtą tikėtinais pinigų srautais ir rizikos laipsniu.

Kvazi pinigai – tai terminuotųjų ir taupomųjų indėlių bei indėlių užsienio valiuta komerciniuose bankuose suma. Jie nėra visiškai likvidūs. Pinigai, plačiąja prasme. Viena iš finansinio turto formų.

Rizikinga (būdinga visoms turto rūšims; galimybė/tikimybė, kad prarasime savo investuotus pinigus).

Skolos finansinės priemonės (fiksuotų pajamų vertybiniai popieriai; kol valstybė nebankrutavo, tol ji įsipareigojusi atiduoti; dvi rūšys: pervedamieji ir nepervedamieji skolos VP).

Nuosavybės bei finansinės priemonės – tai akcijos ir kiti VP, kurie suteikia teisę į įmonės nuosavybės dalį (akcininkai gauna dividendus).

*Pateiks sąrašą, reikės suskaidyti į pinigų ir kapitalo rinkos priemones (reikia žiūrėti pagal trukmę). Taupymo lakštai – iki 1 metų; iždo kaštai – iki 1 metų; obligacijos – ilgesnė trukmė.

Vertė – savybė (nauda, kokybė), kuri įgyjama ir turima mainais už pinigus.

Kaina – tai pinigų kiekis, kurio netenkama (arba įgyjama) konkrečių mainų metu.

Taupymas – saugus pinigų, kurie bus išleidžiami vėliau, rinkimas. Pabrėžiamas saugumas ir likvidumas.

Spekuliacija – rizika; investuotojas, kuris spekuliuoja, tikisi greito pelno, gaunamo iš trumpalaikių tam tikro turto ar investicijų kainų pasikeitimo.

Kapitalo rizika – nėra susijusi su finansinių priemonių išleidėju, susijusi su konkrečios finansų priemonės savybėmis.

  • Finansai Konspektas
  • Microsoft Word 79 KB
  • 2014 m.
  • 8 puslapiai (1517 žodžiai)
  • Universitetas
  • Skaistė
  • Asmeninių finansų konspektas
    10 - 4 balsai (-ų)
Asmeninių finansų konspektas. (2014 m. Birželio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/asmeniniu-finansu-konspektas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 18:00
×