Asmeninių finansų reikšmė ir valdymas


Įvadas. Asmeninių finansų reikšmė ir valdymas. Asmeninių finansų valdymo taisyklės. Asmeninių finansų rūšys. Asmeninis biudžetas ir jo valdymas. Biudžetas ir jo sudarymo modelis. Asmeninis biudžetas. Išvados. Literatūros sąrašas.


Šiandien, kuomet didžioji dalis visuomenės uždirba tik vidutines mėnesines pajamas, o pragyvenimo kaina, ypač didžiuosiuose Lietuvos miestose, nuolat kyla, vis daugiau žmonių yra priversti skaičiuoti asmenines pajamas ir išlaidas, jas planuoti. Kiekvienas norintis įgyvendinti didesnę ar mažesnę svajonę, privalo jai pasiruošti: kas mėnesį atsidėti gaunamų pajamų dalį, kol bus sukaupta reikiama dalis svajonės įgyvendinimui. Taigi, sąmoningai ar ne, gyventojai planuoja savo asmeninius finansus, dėliojasi prioritetus, skirsdydami gaunamas iųlaidas ir pajamas. Tačiau daugelis renkasi primityvų finansų valdymo modelį – gauti maksimalias pajamas, dirbant viršvalandžius ar papildomus darbus, ir maksimaliai sumažinant išlaidas.

Asmeninių finansų – svarbi ekonomikos dalis, tačiau išmokus tinkamai valdyti asmeninius finansus galima pagerinti savo pragyvenimo lygį bei užsitikrinti saugią ateitį.

Darbo tikslas: išsiaiškinti asmenių finansų valdymo galimybes, sudarant asmeninį biudžetą.

Darbo metodai: mokslinės literatūros, kitų informacinių šaltinių, lyginamoji, sisteminė ir atvejo analizė.

Asmeninių finansų valdymas taip pat leidžia užtikrinti saugią ateitį, apsidraudžiant nuo galimų ateities nuostolių ar neplanuotų išlaidų. Taip pat planuojant, galima racionaliai paskirstyti išlaidas, bei sukauptą finansinį turtą. (1)

Planuodami savo asmenines lėšas, dažniausiai galvojama apie artimiausią ateities laikotarpį (artimiausią mėnesį, ketvirtį ar pusmetį). Deja, siekiant užsibrėžtų tikslų, bei norint išvengti trumpalaikių ar ilgalaikių paskolų svarbu ne tik rocionaliai planuoti artimiausiu metu gaunamas pajamas bei patiriamas išlaidas, bet ir objektyviai pažvelgti į praėjusius laikotarpius ir ateinančius metus.

Taigi asmeninių finansų valdymo esmė yra išleisti mažiau pinigų nei uždirbate tam, kad galėtumėte įgyvendinti savo finansinius tikslus. Tinkamai paskirstant gaunamas pajamas ir patiriamas išlaidas – svarbu elementariosios aritmetikos žinios, bei rašytiniai užrašai, kurie leis tinkamai įvertinti asmeninių finansų būklę. Dėka asmeninių finansų valdymo galima tinkamai įvertinti finansinę būklę, nustatyti pajamų ir išlaidų tikslingumą bei racionaliai paskirstyti gaunamus pinigų srautus, siekiant ateities tikslų.

Plano stebėjimas. Jei planas klostosi gerai, vadinasi biudžetas suplanuotas sėkmingai. Jei vis gi matome, kad nuo plano atsiliekama – reikėtų dar kartą peržiūrėti gaunamas pajamas ir išlaidas – gal gaunamos pajamos yra mažesnė nei planuotas ar per didelė dalis išlaidų vis dar skiriama ne pirmos būtinybės reikmėms.

Pervertinimas. Jei kinta mūsų gyvenimo tikslai (pavyzdžiui, sukuriame šeimą, susilaukiame vaikų), planą vertiname iš naujo, pakeičiant prioritetus, įtraukiant naujas išlaidas ar pajamas. [4]

Apibendrinant galima teigti, jog asmeninių finansų valdymo taisyklės – tai kruopštaus pinigų srautų ar balanso plano sudarymas, kurį reikia nuolat stebėti, papildyti ir atnaujinti, įtraukiant papildomai gaunamas pajamas ar, pasikeitus prioritetams, perskirstant išlaidas. Teisingai sudarytas asmeninių finansų planas ir jo laikymasis, leis tinkamai planuoti šeimos ar asmens piniginius srautus, užtikrinant saugią ateitį ir tikslų įgyvendinimą.

Didžioji dali žmonių, jau prieš pradėdami taupyti, jau yra išsikėlę tikslą, dėl kurio ir ryžtasi taupyti. Tačiau dalis žmonių taupo siekiant stabilumo ir saugios ateities, apsidraudžiant nuo neplanuotų išlaidų. Dėl skirtingų finansinių tikslų trukmės, jie gali būti skirstomi į trumpalaikius ar ilgalaikius tikslus.

  • Microsoft Word 144 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 18 puslapių (3440 žodžiai)
  • Kolegija
  • Sigita
  • Asmeninių finansų reikšmė ir valdymas
    10 - 1 balsai (-ų)
Asmeninių finansų reikšmė ir valdymas. (2018 m. Gegužės 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/asmeniniu-finansu-reiksme-ir-valdymas.html Peržiūrėta 2019 m. Gruodžio 08 d. 04:31
×
Nežinai kaip atlikti užduotį? Klausk!