Asmeninių finansų strategija: Taupymo ir investavimo finansinių priemonių pasirinkimas


Įvadas. Gyvenimo vizijos ir tikslų nustatymas. Turinys. Įvadas. Lito istorija. Euro istorija. Dolerio istorija. Auksas – pinigai. Padėtis 2000 – iais. Šių dienų padėtis. Terminuoti indėliai bankuose. Išvados. Priedai. Literatūros sąrašas. Tikslų kaina ir prioritetai. Taupymo ir investavimo finansinių priemonių pasirinkimas. Išvados. Literatūra.


Asmeniniai finansai - visi asmens finansiniai sprendimai ir veiksmai, susiję su biudžeto sudarymu, taupymu, draudimo įsigijimu, investavimu, skolų valdymu, paskolų gavimu ir pan. Asmeninių finansų valdymo reikšmė yra išleisti kuo mažiau pinigų nei uždirbama, kad galėtų įgyvendintų žmonės savo tikslus. Norint valdyti savo finansus reikia pasiryžti tam tvirtai, nes viskas prasideda nuo taupymo, kuris privers atsisakyti nemažai gyvenimo malonumų. Asmeninių finansų valdymas yra įdomus procesas, kuriuo metu galime pamatyti ar tikrai teisingai pasiskirstome savo turimas lėšas , tai taip pat padeda greičiau pasiekti užsibrėžtus tikslus bei materialias svajones.

Darbo metodai: Mokslinės literatūros ir internetinių šaltinių analizė, grafinis duomenų vaizdavimas, asmeninio biudžeto analizė.

Viena iš svarbiausių gyvenimo sričių man yra šeima ir draugai, nes su jais praleidžiu daug laiko ir man tai labai svarbu , jie man padeda susidūrus su sunkumais. Kitos gyvenimo sritys yra ne ką mažiau svarbios, tokios kaip mokslai, karjera, sveikata , nes jos man padeda tobulėti bei pasiekti norimų tikslų, sveikata taip pat visuose gyvenimo žingsniuose yra be galo svarbi.

Savo gyvenimo vizija, kol kas, turiu tik galvoje. Po kelerių metų save įsivaizduoju kiekvieną dieną skirtingai, vieną dieną įsivaizduoju save dirbančią didelėje kompanijoje vyr. buhaltere, kita dieną mąstau apie restoranų verslą dar kitą dieną pabėgti į užsienį ieškoti nuotykių. Taip pat manau, kad po kelerių metų, kuomet planuoju turėti darbą bei pastovų pajamų šaltinį, savo biudžetą valdysiu protingiau bei lengviau kontroliuosiu pajamas, daugiau sutaupysiu ,savo užsibrėžtiems tikslams.

Prioritetas – tai  ko nors pirmumas , tačiau būtina pasiskirstyti teisingai savo prioritetus į labiausiai reikalingus bei norimus ir mažiau norimus bei reikalingus. Jie gali būti minimalūs, vidutiniai ir aukšti. Taip pat jie gali būti trumpalaikiai ir ilgalaikiai. Tai priklauso kaip mes sieksime šių tikslų(žr. 1–ą lentelę).

Šiuo metu didžiausias mano tikslas yra išsilaikyti B kategorijos vairuotojo pažymėjimą, tam prireiks 500 eurų. Taip pat šią vasarą noriu nuvažiuoti prie jūros, kadangi taupymo laikas yra gana trumpas, kelionei tenka atsidėti didesnę savo lėšų sumą. Kitas tikslas yra nusipirkti naują telefoną, tai nėra pats svarbiausias tikslas, todėl jį žadu pirkti dar tik po vienerių metų, tad šio tikslo atsidėjimo suma bus mažiausia. Kitas svarbus tikslas yra gyvenamosios vietos įsigijimas. Šiam tikslui žadu pradėti taupyti pabaigusi mokslus. Tikiuosi šiam tikslui pasiekti užtektų 10 metų, jo vertė siektų 50 000 eurų. Kadangi tai yra tikrai gana didelė suma, tikėtina kad ateityje žadu pasiimti paskolą. Kiekvienam tikslui yra nustatytas taupymo laikotarpis, pajamų atsidėjimas per mėnesį, bei prioritetas (žr. 2–ą lentelę).

Pirmasis tikslas B kategorijos vairuotojo pažymėjimas , taupymo laikotarpis 15 mėnesių, kas mėnesį reikia atsidėti po 40 eurų, norint pasiekti tikslą, tikslo prioritetas aukštas. Antrasis tikslas yra kelionė prie jūros, taupymo laikotarpis yra 4 mėnesiai , į mėnesį reikia atsidėti 50 eurų, tikslo prioritetas yra vidutiniškas. Ir trečiasis tikslas yra naujo telefono pirkimas , taupymo laikotarpis yra 1 metai, atidėti per mėnesį reikia 25 eurus. Tikslo prioritetas vidutinis. Ir paskutinis tikslas yra taupymas būstui, taupymo laikotarpis 10 metų ir į mėnesį reikalinga atsidėjimui suma yra 417 eurų, neimant paskolos. Tikslo prioritetas vidutinis.

  • Microsoft Word 66 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (3210 žodžiai)
  • Universitetas
  • Gabija
  • Asmeninių finansų strategija: Taupymo ir investavimo finansinių priemonių pasirinkimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Asmeninių finansų strategija: Taupymo ir investavimo finansinių priemonių pasirinkimas. (2019 m. Rugsėjo 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/asmeniniu-finansu-strategija-taupymo-ir-investavimo-finansiniu-priemoniu-pasirinkimas.html Peržiūrėta 2020 m. Spalio 22 d. 13:01
×
30 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo