Asmeninių finansų strategija


Įvadas. Asmeninių finansų valdymo teoriniai aspektai. Asmeninių finansų planavimas. Taupymas ir investavimas. Biudžeto ir išlaidų sudarymas. Asmeninių finansų planavimas ir jų valdymas. Gyvenimo vizija, tikslų įgyvendinimas ir tolerancijos rizikai nustatymas. Asmeninio biudžeto sudarymas ir jo analizė. Taupymo finansinių priemonių pasirinkimas. Taupymo portfelio sudarymas ir jo analizė. Išvados. Literatūra.


Temos aktualumas. Asmeniniai finansai – tai nėra tik pinigai, kurie guli piniginėje, kišenėje, ar banko kortelės sąskaitoje. Tvarkant asmeninius finansus, kasdieninių išlaidų kontrolė yra labai svarbi. Asmuo planuojantis savo pajamas ir išlaidas, siekdamas, kad visada turėti užtektinai pinigų – tai vadinasi asmeninių finansų valdymas.

Ši tema šiais laikais yra aktuali, nes kiekvienam svarbu žinoti, kaip tvarkyti asmeninį biudžetą bei kontroliuoti išlaidas, kad užtikrinti finansinį saugumą.

Darbo struktūra – darbas susideda iš dviejų dalių. Pirmajame projektinio darbo skyriuje analizuojama asmeninių finansų valdymo teorija. Antrame skyriuje išanalizuojamas asmeninių finansų planavimas i jų valdymas.

Asmeninių finansų planavimas – tai asmeninių tikslų pavertimas specifiniais planais ir galiausiai konkrečiomis priemonėmis tiems planams įgyvendinti. Be abejo, kiekvienas finansinis planas turėtų kelti tikslą sutaupyti lėšų, kad visada turėti užtektinai pinigų: šiuo metu, netolimoje ir tolimesnėje ateityje. Todėl pelningesniu gyvenimo metu, reikia stengtis sutaupyti daugiau, kadangi gali išaušti diena, kai finansinė situacija nebus tokia stabili. [5]

Norint sėkmingai tvarkyti asmeninius finansus, reikia vadovautis keturių žingsnių sistema. Pirmasis žingsnis tikslų nustatymas, t. y. svarbiausia valdymo funkcija, kuri suprantama kaip strategija, galinti padėti žmogui „judėti“ iš ten, kur jis yra, į ten, kur nori būti. Visų pirma reikia nusistatyti gyvenimo tikslus ir numatyti, kada juos norima pasiekti. Pavyzdžiui, automobilio pirkimas yra vienas iš svarbiausių tikslų, nes kasdien keliauti viešuoju transportu iki darbo užima nemažai laiko ir yra nepatogu. Todėl būtina turėti viziją bei iš karto nuspręsti, kada planuojama jį įsigyti, kiek reikės mokėti, kokio dydžio įmokomis teks sugrąžinti paskolą, jei jos prireiks ir kt.

Kitas žingsnis – sukurti veiksmų planą, kuriame detaliai aprašomas kiekvienas etapas kaip tą tikslą pasiekti. Norint įsigyti automobilį, reiškia reikia pradėti nuo taupymo, t. y. dalį gaunamų asmeninių pajamų kiekvieną mėnesį atidėti. Taupant kiekvieną mėnesį, reikia nuspręsti, kur tuos pinigus investuoti, žiūrint kada nustatyta pirkimo data. Pavyzdžiui, nusprendus pirkti automobilį kitais metais, geriausiai būtų pasirinkti ne tokią rizikingą investiciją. Jeigu laikotarpis nustatytas ilgesnis (3-5 metai ir daugiau), tada galima užsiimti rizikingesnėmis investicijomis su potencialiai aukštesnėmis grąžomis. (1, 28)

Trečiasis sistemos žingsnis yra sukurto veiksmų plano įvertinimas. Analizuojama dabartinė finansinė asmens situacija, siejama su asmens išsikeltais tikslais, ar išeina atidėti tiek pinigų, kad per nustatytą periodą pasiekti nustatyto tikslo. Pavyzdžiui, norimo automobilio kaina gali kilti ar asmuo užsinorės pakeisti pradžioj nustatytą tikslą į kitą.

Ketvirtasis žingsnis yra finansinio plano peržiūrėjimas. Paskutinis žingsnis priverčia dar kartą susimąstyti ar dar verta siekti nustatyto tikslo, taip pat gali pasikeisti aplinkybės. Tai gali būti daugybė veiksnių, tokių kaip vaiko gimimas, santuoka, darbo pakeitimas ir pan. Tada daromas finansinio plano peržiūrėjimas ir iš naujo koreguojamas (žr. 1-ą paveikslą).

Šaltinis: sudaryta darbo autorės , remiantis JUREVIČIENĖ, Daiva. Asmeninių finansų dimensija. Vilnius, 2015. P. 28.

Taigi, visi keturi asmeninių finansų valdymo proceso žingsniai negarantuoja sėkmės, tačiau asmeniui, kuris siekia užsibrėžtų tikslų, gali padėti lengviau juos įgyvendinti.

Daugelis žmonių klaidingai mano, kad jų pajamoms negresia jokie sukrėtimai, kad darbas yra pastovus ir nėra jokios rizikos jį prarasti, todėl nėra būtinybės kaupti pinigus atsargai. (2, 119) Tačiau visus gali ištikti nelaimė ar gyvenimo sukrėtimai, kurie gali nublokšti į skurdą, jeigu nėra jokių sutaupytų pinigų, kurie gali padėti sunkią minutę. Todėl svarbu pradėti taupyti kuo anksčiau. Investavimas gali būti vienas iš patogių būdų gerovės programai kurti.

  • Microsoft Word 119 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 21 puslapis (4716 žodžiai)
  • Kolegija
  • Karolina
  • Asmeninių finansų strategija
    10 - 1 balsai (-ų)
Asmeninių finansų strategija. (2017 m. Sausio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/asmeniniu-finansu-strategija.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 09 d. 22:47
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo