Asmeninių finansų valdymas ir būdai


Įvadas. Asmeninių finasų valdymo būdai. Asmeninių finansų valdymas. Asmeninių finansų valdymo metodai. Asmeninių finansų planavimas. Literatūra.


Vadinasi, pelningesniu laikotarpiu kaupti atsargas laikotarpiams, kai įplaukos nebus pakankamos. Svarbiausia asmeninių finansų valdymo funkcija yra finansų planavimas.

Hallman ir Rosenbloom išskiria šiuos asmeninių finansų planavimo etapus:

Jo dydis turėtų būti apie 3 – 6 mėnesių šeimos mėnesinių pajamų suma, kuri naudojama atsitikus nelaimei, praradus darbą ir t.t. Neturint tokio atsargos fondo nereikėtų planuoti jokių rizikingesnių investicijų.

Trečiame etape analizuojama esama finansinę situacija, kuri siejama su asmens iškeltais tikslais ir svarstomos įvairios alternatyvos, kurios padėtų pašalinti tikslų ir esamos situacijos neatitikimus. Svarbu neapmiršti įvertinti riziką. Išanalizavus asmens finansinę situaciją, įvertinus tikslus bei alternatyvas galima sudarinėti finansinį planą, kaip tuos tikslu pasiekti – tokia būtų ketvirtojo etapo užduotis.

Paskutiniame etape reikėtų peržiūrėti ir koreguoti finansinį planą jei keitėsi esama situacija, pavyzdžiui sudaroma santuoka, gimsta vaikai, netenkama darbo ir t.t.

Iš esmės finansinis planas susideda iš tokių pagrindinių sudedamųjų: situacijos analizė, tikslų nustatymas, plano sudarymas jo laikymasis ir vėlesnis koregavimas. Finansus turėtų planuoti visi. Pagal Hallman ir Rosenbloom pasiturintys žmonės jau suprato finansinio plano būtinybe ir pradėjo domėtis turto valdymo priemonėmis, mažiaus uždirbantiems asmenims trūksta informacijos.

Šis investicijų klasifikavimo būdas yra nevisai išsamus, kadangi nėra išskirta gyvybės draudimo ir pensijų fondų. Plačiau apie kiekvieną iš jų sekančiame skyrelyje.

  • Microsoft Word 26 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (980 žodžiai)
  • Kolegija
  • Irmantas
  • Asmeninių finansų valdymas ir būdai
    10 - 7 balsai (-ų)
Asmeninių finansų valdymas ir būdai. (2016 m. Birželio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/asmeniniu-finansu-valdymas-ir-budai.html Peržiūrėta 2019 m. Gruodžio 08 d. 04:36
×
Nežinai kaip atlikti užduotį? Klausk!