Asmeninių finansų valdymas jauname amžiuje


Paveikslų sąrašas. Lentelių sąrašas. Įvadas. Kas yra asmeniniai finansai. Kam reikia valdyti asmeninius finansus. Tikslų nustatymas (smart technologija) Finansiniai „Gremlinai“. Tėvų finansinis modelis. Vartotojas. Paskolos. Asmeninių finansų valdymas. Asmeninių finansų valdymas 5 pagrindinės klaidos. Išvados. Literatūra.


Šiais laikais ne visi žmonės sugeba tinkamai tvarkyti finansinius reikalus. Ar dažnai susimąstome apie asmeninius finansus? Ar apskritai žinome kas tai yra ir kam tai reikalinga? Pradėti sekti savo finansus ir teisingai juos planuoti būtina nuo jauno amžiaus. Kodėl? Visa tai reikalinga tam, kad galėtume patenkinti savo asmeninius bei kitus reikiamus poreikius ateityje. Planuojant asmeninius finansus, galima tinkamai nuspręsti ir apgalvoti šeimos biudžetą. Planuojant biudžetą, viskas tampa kur kas paprasčiau.

Tikslas: Išnagrinėti finansų valdymo procesą, sužinoti svarbiausius asmeninių finansų valdymo principus.

Tyrimo metodai: Rašydama šį darbą rėmiausi įvairių autorių literatūra, studijų metu įgytomis žiniomis, bei internetine informacija.

Asmeniniai finansai apima pajamų, išlaidų, laisvų lėšų panaudojimo visumą, tačiau svarbiausias veiksnys yra užsibrėžtų tikslų vykdymas. Svarbu atsiminti, kad finansai nėra tapatūs pinigams. Finansai - tai visuma ekonominių ir piniginių santykių, o pinigai - mainų priemonė. Pinigai yra ne patys finansai, o tam tikras jų judėjimas.

Asmeninius pinigus galite laikyti namuose, tikėdamiesi juos išsaugoti. Tokiu atveju jie neišvengiamai patiria infliaciją ir rizikuoja laikui bėgant tapti saldainių įvyniojimais. Denominacija, hiperinfliacija, devalvacija - visi šie ir kiti nemalonūs įvykiai, lemiantys nacionalinės valiutos nuvertėjimą, įvyksta gana dažnai. Žvelgiant į santaupas ir pajamas, kaip ir į asmeninius finansus, atsiranda galimybė juos ne tik išsaugoti, bet ir padidinti.

Kodėl reikia valdyti asmeninius finansus? Norėdami atsakyti į šį akivaizdžiai aiškų klausimą, pirmiausia reikia suprasti ką reiškia „valdyti asmeninius finansus“?

Jei jūs nekontroliuosite savo pinigų, jie kontroliuos jus. Neįmanoma valdyti to, ko nekontroliuojate. „Valdyti“ asmeninius finansus reiškia kontroliuoti savo išlaidas, skolas ir įsipareigojimus.

  • Microsoft Word 1117 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (1535 žodžiai)
  • Universitetas
  • Sam
  • Asmeninių finansų valdymas jauname amžiuje
    10 - 3 balsai (-ų)
Asmeninių finansų valdymas jauname amžiuje. (2020 m. Kovo 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/asmeniniu-finansu-valdymas-jauname-amziuje.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 14 d. 22:04
×
127 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo