Asmeninių finansų valdymas, strategijos kūrimas


Įvadas. Gyvenimo vizija ir tikslai. 019 m. vasario, kovo ir balandžio mėnesių biudžetas. Tolerancija rizikai. Taupymo ir investavimo priemonių paskirstymas. Išvados. Literatūra. Priedai.


Asmeniniai finansai – daugeliui žmonių aktuali tema, kuri apima pinigus, jų naudojimą savo norams ir tikslams įgyvendinti. Šie pinigai būna vieno žmogaus ar šeimos narių bendri pinigai, kurie turi savo paskirtį. Geriausias būdas išleisti savo pinigus tinkamai yra planuoti savo tolimesnius veiksmus, ypač, jei norima, ką nors įsigyti už didelę sumą pinigų. Todėl yra svarbu turėti viziją, dėl kurios žmogus stengsis uždirbti pinigus ir juos taupyti. Savo asmeninius finansus turi planuoti kiekvienas asmuo, nesvarbu, kokio amžiaus būtų, kuo anksčiau pradedama planuoti ir taupyti, tuo labiau yra lavinamas žmogaus atsakingumas pinigų atžvilgiu. Tam padaryti geriausias būdas – fiksuoti savo išlaidas ir pajamas, tai padės sekti biudžetą, pamatyti asmenines silpnybes, kur, galbūt, pinigų nereikėtų leisti, ir tai padėtų siekti savo išsikeltų tikslų.

Darbo objektas - 2019 m. kovo ir balandžio mėnesių asmeninis biudžetas.

Darbo tikslas – sudarius ir išanalizavus asmeninį biudžetą, parengti asmeninių finansų valdymo strategiją.

Kiekvienas žmogus turi svajonių ir tikslų, kurių siekia taip, kaip jam atrodo geriausia. Jei žmogus nori turėti gražų namą, naujausią automobilį ar išvykti į tolimą kelionę, pirmiausia jam reikia pradėti planuoti, kaip jis tai pasieks. Tokie tikslai padeda judėti pirmyn, tobulėti, išmokti būti kantriu ir atsakingu. Jei žmogus turi viziją, ko nori iš gyvenimo, tai jau žingsnis pirmyn, lieka tik pradėti to siekti. Reikėtų nepamiršti, kad dideli norai, reikalauja didelių pastangų, todėl reikia nusiteikti, kad kai kurie nori gali išsipildyti po metų ar net daugiau, tačiau reikia išmokti nepasiduoti ir nepasiklysti kelyje, kuriuo eina žmogus link savo tikslo.

Norint įgyvendinti tikslus, reikia suprasti asmeninius prioritetus ir sudėlioti juos tinkama tvarka. Tam įvertinti yra pasitelkta dešimties balų sistemą, kuria yra įvertinti prioritetai ir nubraižyta gyvenimo balanso ratas. (žr. 1-ą paveikslą)

Dešimt balų daviau šeimai ir sveikatai, jais esi visiškai patenkinta, antroje vietoje yra saugumas, nes savo aplinkoje jaučiuosi saugi, kitiems aspektams ( laisvalaikis, mokslas, finansai, karjera) daviau mažiau balų, išsikėliau tikslus ir viziją, šiems dalykams nustačiau kainą, ir iki kada turėčiau juos pasiekti. ( žr. 1-ą lentelę)

Įvertinus savo trumpalaikius ir ilgalaikius tikslus ir norint pasiekti aukštą balą saugumo ir karjeros srityse privalau baigti profesinio bakalauro studijas, kad tai pasiekčiau, skyriau 240 eurų sumą, į šią sumą įeina lapų spausdinimas, įmautės, viešojo transporto paslaugos, kad saugiai būtų pasiektas Ekonomikos fakultetas kiekvieną dieną. Pabaigus studijas reikės ieškotis darbo, tačiau, kad darbas būtų pagal finansų programos specialybę, reikia turėti labai daug patirties, todėl to, ko neišmokau paskaitų metų, reikėtų išmokti papildomų kursų metu, todėl 200 eurų sumą skirsiu kursas, kurie būtų susiję su finansais. Taip pat norint pasiekti aukščiausią balą laisvalaikio srityje, reikia išvykti į poilsinę kelionę, kuriai skirsiu 600 eurų.

  • Microsoft Word 240 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 19 puslapių (3326 žodžiai)
  • Kolegija
  • Greta
  • Asmeninių finansų valdymas, strategijos kūrimas
    10 - 2 balsai (-ų)
Asmeninių finansų valdymas, strategijos kūrimas . (2019 m. Birželio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/asmeniniu-finansu-valdymas-strategijos-kurimas.html Peržiūrėta 2020 m. Gruodžio 02 d. 20:07
×
35 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo