Asmeninių finansų valdymo metodų analizė


Įvadas. Asmeninių finansų samprata. Asmeninių finansų valdymo reikšmė. Pinigų vertės išsaugojimo būtinumas asmeniniuose finansuose. Pinigų vertės didinimo galimybės. Taupymo ir turto kaupimo svarba. Investavimo būtinybė asmeninių finansų valdymo srityje. Investicija į grynuosius pinigų indėlius. Investicija į vertybinius popierius. Investicija į investicinius fondus. Asmeninių finansų valdymo metodų ypatybės. Išvados. Literatūros sąrašas.


The aim of this paper is to do the analysis of personal finance management methods. This paper consists of five parts. In the first part is defined the concept of personal finance. In the second part is talking about meaning of personal finance management. The third part deals with value of money. The fourth part consist opportunities for increasing the value of money. This part has another five parts: in the first part is talking about importance of savings and asset accumulation; the second part deals with investment necessity in the field of personal finance management, in the third part is talking about investment to cash deposits, yield method, which is used to calculate the maximum return on investment; the fourth part deals with investment in bonds, also with yield method, which shows the highest interests; in the fifth part is talking about investment in mutual funds, yield method, risk method and Sharpe method, which evaluates the return and risk ratio. The fifth part deals with all methods, which were discussed earlier: yield method, risk method and Sharpe method. It has been received by the conclusion that personal finance management methods help people to compare investments and choose the one that provides the greatest benefit.

Temos aktualumas. Kiekvienos valstybės tikslas – užtikrinti socialinę ir ekonominę pažangą, didinti gyventojų gerovę. Tam pasiekti imamasi įvairiausių priemonių, kurios spartintų ekonomikos augimą, taip pat leistų piliečiams patiems pasirūpinti savo gerove. O juk savo gerovės pasirūpinimas – tai visų savo poreikių patenkinimas. Taip atsiranda didelis noras uždirbti kuo daugiau pinigų, kad pavyktų tai įgyvendinti. Vis gi atsiranda problema, jog žmonės nemoka tvarkytis su savo asmeniniais finansais. Jie į pinigus žiūri tik kaip į pajamas iš darbo užmokesčio, kurias reikia išleisti asmeninėms reikmėms. Taip žmonės atsiduria nesaugumo ir pažeidžiamumo būsenoj. Ypač tai pasireiškia atsirandant ekonominio nestabilumo sąlygoms. Sunkiai prognozuojami nuolatiniai šalies ir viso pasaulio ekonomikos pokyčiai lemia asmeninių finansų planavimo būtinumą ir verčia visuomenę apmąstyti savo finansinę būklę bei elgseną. Pastaraisiais metais gyventojams ypač aktualia tema tampa asmeniniai finansai, kurių supratimas ir valdymo įgūdžių įgijimas svarbus ne tik dėl ekonomikos ar finansų sistemos stabilumo, bet pirmiausia dėl kiekvieno namų ūkio ir jo nario gerovės. Žmonėms svarbu žinoti, kaip tinkamai paskirstyti savo gaunamas pajamas, kaip ne tik išsaugoti, bet ir padidinti savo turtą. Atsiranda naujo mąstymo, žinių ir instrumentų būtinumas šiems tikslams pasiekti.

Problema. Žmonės, nors ir suvokia asmeninių finansų išmanymo būtinumą, vis tiek nepakankamai rūpinasi savo finansine ateitimi. Jie netinkamai planuoja savo finansus, išleidžia pinigus nieko neapgalvodami, nežiūri į ateitį, kada gali atsitikti tokių problemų, kaip darbo praradimas – pagrindinis pinigų šaltinis, leidžia savo pinigams nuvertėti, taip pat jų neapsaugo nuo įvairiausių pavojų. Todėl gyventojams, siekiantiems saugios finansinės ateities, reikia informacijos apie finansus, žinių apie jų valdymą ir panaudojimą.

  • Microsoft Word 2935 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 29 puslapiai (6972 žodžiai)
  • Universitetas
  • Matiukycia
  • Asmeninių finansų valdymo metodų analizė
    10 - 1 balsai (-ų)
Asmeninių finansų valdymo metodų analizė. (2017 m. Lapkričio 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/asmeniniu-finansu-valdymo-metodu-analize.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 26 d. 04:49
×
145 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo