Asmeninių finansų valdymo principai: gyvenimo ciklo hipotezė asmeninių finansų planavimas, finansavimas, investavimas ir apsaugojimas


Įvadas. Asmeninių finasų samprta. Asmeninių finansų valdymo principai. Gyvenimo ciklo modelis. Asmeninių finansų planavimas ir finansavimas. 9. Asmeninių finansų investavimas ir apsaugojimas. 11. Išvados. Literatūros sarašas.


Šiais laikas yra labai aktualūs klausimai susiją su asmeniniais finansais, su finansų planavimu. Daugėja ir bankų kurie siūlo padėti pasirūpinti savo asmeniais finansai ir kaip juos valdyti. Daugėja informacinių ir mokomųjų leidinių ir renginių apie investicijas ir taupymą. Žmonės gauna daug informacijos apie asmenininius finansus ir jais domisi. Šiais laikas didėja susidomėjimas apie asmeninius finansu todėl, kad sunkiai prognozuojami nuolatiniai šalies ir viso pasaulio ekonomikos pokyčiai lemia asmeninių finansų planavimo būtinumą ir verčia visuomenę apmąstyti savo finansinę būklę bei elgseną.

Būtiniausias šeimos išlaidas sudaro tam tikri finansiniai įsipareigojimai (paskolos), mokesčiai, išlaidos maistui. Tokios išlaidos turėtų būti identifikuojamos ir skaičiuojamos pirmiausiai, nes jos yra pastovios, t.y. būtinos kiekvieną mėnesį.

Prieš skolindamiesi reikia ivertinti savo galimybes. Ar užteks pinigų pragyvenimui ir skoloms gražinti, ar tikrai šuo metu reikia skolinti, ar tai būtinybė.

Taupyti tai mokėti sau pačiam, reikėtų noras 10% pajamų kiekvieną mėnesį pervesti i kitą savo saskaitą, arba pasidėti kur nors namuose .

Praėjusio šimtmečio viduryje Nobelio premijos lauretas Frankas Modiglianas (1918-2003 m.)

Šias laikas labai daug informacijos apie asmeninių finansų planavimą galima rasti internete arba nuvykus i bankus, bankų darbuotojai visada pades pasirūpinti asmeninių finansų klausimais. Asmeninių finansų planavimas yra svarbus kiekvienam, kuris nori išlaikyti ir padidinti sukaupto turto vertę. Asmeninio finansinio planavimo metu dera apsvarstyti daug veiksnių.

3. Tikslo sumos paskirstymas laike, ir, žinoma, savo tikslo siekimas!

Kiekvienas žmogus turi skirtingas galimybęs planauoti ir finansuoti savo svajonių igyvendinimą.

Vienam gali tekti taupyti ir metus kad sukaupti pradinį įnašą būsto pirkimui, o kitaim tai reikėtų daryti ir dešimt metų.

Svarbiausi investavimo principai Kokias investicijas pasirinksite, ar būsite aktyvus ar pasyvus investuotojas, kokią investavimo riziką galėsite prisiimti, priklausys nuo jūsų asmeninės situacijos.

Rašant šį darba supratau tai, kad asmeninių finansų sąvoka – abstrakti ir apimanti visą asmeninio turto ir įsipareigojimų valdymo spektrą – nuo tikslų nustatymo iki konkrečių veiksmų. Asmeninius finansus ir jų valdymą skirtingi mokslininkai nagrinėja įvairiais aspektais: vieni pabrėžia asmeninių finansų svarbą gyvenimo ciklo laikotarpiais ir pateikia finansų valdymo modelius, atsižvelgiančius į žmogaus amžių ir tam amžiui būdingus tikslus. Kiti autoriai nagrinėja atskirus asmeninių finansų valdymo aspektus. Sužinojau daug apie taupymą ir pajamų planavimą.

  • Microsoft Word 56 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (1988 žodžiai)
  • Kolegija
  • J
  • Asmeninių finansų valdymo principai: gyvenimo ciklo hipotezė asmeninių finansų planavimas, finansavimas, investavimas ir apsaugojimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Asmeninių finansų valdymo principai: gyvenimo ciklo hipotezė asmeninių finansų planavimas, finansavimas, investavimas ir apsaugojimas. (2017 m. Gegužės 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/asmeniniu-finansu-valdymo-principai-gyvenimo-ciklo-hipoteze-asmeniniu-finansu-planavimas-finansavimas-investavimas-ir-apsaugojimas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 06 d. 00:44
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo