Asmeninių finansų valdymo strategija (2)


Įvadas. Gyvenimo vizijos ir tikslų kainų prioritetai. Asmeninio biudžeto analizė. Asmeninis investicinis portfelis. Išvados. Literatūra.


Asmeninių finansų valdymas vartotojiškos visuomenės laikais yra labai svarbus kiekvieno žmogaus gyvenimo aspektas. Tai yra trumpalaikių bei ilgalaikių finansinių planų sudarymas ir jų įgyvendinimas, kasdieniai piniginiai atsiskaitymai ir jų tvarkymas, apsidraudimas nuo galimų neplanuotų išlaidų arba nuostolių, racionalus turimo ar sukaupto finansinio turto paskirstymas.

Asmeninius finansus būtina valdyti kiekvienam žmogui, kuris turi gyvenimo viziją, gyvenimo tikslus ir kuris nori gyventi pilnavertį aprūpintą gyvenimą. Tačiau, valdyti asmeninius finansus reikia ir mokėti, nes žmogaus pajamos yra ribotos, o norai ir poreikiai dažniausiai yra beribiai, pajamos yra mažiau lanksčios ir pavaldžios mums. Pajamos įprastai yra gaunamos kartą arba du per mėnesį, bet tai štai išlaidas mes patiriame vos ne kiekvieną dieną ir skirtingais dydžiais. Taigi pajamos dažniausiai yra fiksuotos, o išlaidos – ne. Planuojant asmeninius finansus būtina atsižvelgti ne tik į asmens finansinius tikslus tačiau ir į pajamas, namų išlaikymo, vartojimo išlaidas, amžių, šeimos sudėtį, poreikį turėti pakankamą grynųjų pinigų kiekį, infliacijos ir palūkanų normų supratimą, investavimo patirtį, mokesčių planavimą, ateities suvokimą ir kita. Veiksnių į kuriuos reikia atsižvelgti planuojant asmeninius finansus yra be galo daug ir jie visi yra labai reikšmingi planuojant.

Tam kad valdyti asmeninius finansus yra būtina turėti nors kažkiek teorinių žinų apie finansus. Valdant asmeninius finansus mes ne tapsime turtingais, tačiau būsime apsidraudę ir turėsime finansinių atsargų netikėtų nuostolių atveju, ir pinigų turėsime užtektinai savo svarbiausiems poreikiams tenkinti.

Darbo objektas - spalio, lapkričio mėnesių asmeninės pajamos ir išlaidos.

Darbo tikslas - sudarius ir išanalizavus asmeninį biudžetą, parengti savo asmeninių finansų valdymo strategiją.

Darbo metodai: informacijos šaltinių analizė, asmeninio biudžeto analizė, grafinis duomenų vaizdavimas.

Kiekvienas žmogus savo gyvenime privalo turėti tikslus ir vizijas, juk tai neatsiejama mūsų gyvenimo dalis. Jeigu žmonės neturėtų savo gyvenimo tikslų ir vizijų jų gyvenimai būtų visiškai neįdomūs ir nereikšmingi. Gyvenimas ir yra tam duotas, kad siektume savo užsibrėžtų tikslų bei vizijų ir juos pasiekus pajustume gyvenimo pilnatvės teikiamą džiaugsmą.

Šiuo metu mano gyvenimas yra orientuotas į mokslus ir darbą, kol dar neturiu savo vaikų ir vyro, galiu daugiau laiko skirti savo asmeniniui tobulėjimui, švietimui ir mano karjeros pradžiai bei jos vystymui. Taip pat neatsiejama mano gyvenimo dalis yra bendravimas su mano artimais ir mylimais žmonėmis.

Pati svarbiausia sritis man yra tobulėjimas - per 5 metus baigsiu makiažo kursus, perskaitysiu įvairios literatūros susijusios su asmeniniu tobulėjimu. Kita svarbi sritis man yra sveikata – pradėsiu lankyti sporto klubą, domėtis sveika gyvensena. Sekanti sritis – šeima, skirsiu savo šeimai žymiai daugiau laiko ir dėmesio. Kelionės – per 5 metus išmoksiu geriau valdyti savo asmeninius finansus, kad galėčiau joms daugiau skirti pinigų.

Taigi, kiekvienas žmogus savo gyvenime privalo turėti savo asmeninius tikslus. Šiuo metu mano ateities planai yra :

Pirmasis mano įvardintas tikslas yra automobilio pakeitimas. Šiuo metu man šis tikslas yra pats svarbiausias, nes mano vairuojamas automobilis yra palyginus senas ir į jį reikia nemažai investuoti, kad galėčiau ramiai ir saugiai važinėti. Manau, kad įsigijus naujesnį automobilį mano skiriamos išlaidos automobilio remontui ženkliai sumažės. Kadangi jau turiu automobilį, man tereikia susitaupyti papildomų pinigų, kad galėčiau jį pasikeistį į naujesnį ir geresnį. Šiam tikslui įgyvendinti man reikia susitaupyti dar 1 440 Eur. Savo seną automobilį planuoju parduoti už maždaug 1 400 Eur. Taigi iš viso mano planuojamas įsigyti automobilis kainuos 2 840 Eur. Pasiekti šį tikslą aš noriu iki kitos žiemos, taigi tam turiu metus. Man reikėtų iš savo atlyginimo kuris yra (750 Eur) atsidėti kiekvieną mėnesį po 120 Eur.

  • Microsoft Word 197 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (3456 žodžiai)
  • Kolegija
  • Agnesa
  • Asmeninių finansų valdymo strategija (2)
    10 - 3 balsai (-ų)
Asmeninių finansų valdymo strategija (2). (2017 m. Gruodžio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/asmeniniu-finansu-valdymo-strategija-2.html Peržiūrėta 2020 m. Spalio 01 d. 08:01
×
146 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo