Asmeninių finansų valdymo strategija: gyvenimo vizijos ir tikslų nustatymas


Asmeninių finansų planavimas. Taupymo ir/ar investavimo finansinių priemonių pasirinkimas. Išvados. Literatūra.


Asmeniniai finansai – nėra tik pinigai, kuriuos beveik kiekvienas turi piniginėje ar kortelės sąskaitoje, tai žmonių (namų ūkių) pinigai. Pinigai siejasi su finansiniais sprendimais bei žmogaus planuojamos pajamos ir išlaidos vadinamos asmeninių finansų valdymu.

Šiai dienai vis daugėja žmonių, nesugebančių valdyti savo asmeninių finansų. Tame tarpe didžiąją dalį sudaro jaunimas, užsidirbdamas pirmąsiąs pajamas ir dar neturintys patirties, kur juos „padėti”. Peržvelgus banko duomenis, kiekvienais metais skolininkų ratas nemažėja, o visgi didėja. Taigi tuo tarpu, greitieji kreditai tampa populiaresni ir dažnai naudojami. Ir tai parodo didžiosios dalies nemokėjimą taupyti bei valdyti savo finansus. Šalyje finansų valdymo įgūdžiai reikalingi visiems. Ir visiškai nesvarbu koks asmens amžius, specialybė ar socialinė padėtis. Negalime pamiršti, jog be pinigų tikslai ir svajonės taip lengvai nebus pasiekiami. Todėl pinigus būtina mokėti valdyti, nes nuo to atsiranda įgūdžiai kaskart „atsidėti“ po dalį pinigų ir kiekvieną kartą mažu žingsneliu artėti prie savo svajonės išsipildymo.

Darbo tikslas – sudarius ir išanalizavus asmeninį biudžetą, parengti savo asmeninių finansų valdymo strategiją.

Darbo metodai: Asmeninio biudžeto analizė, detalizavimas, sisteminimas, grafinis duomenų vaizdavimas.

Asmeninių finansų valdymą galima apibūdinti, kaip aušto lygmens planą, kuris padėtų pasiektį užsibrėžtus tikslus. Asmeninių finansų valdymas gali padėti riboti kai kurias išlaidas, kurių tikrai galima atsisakyti, tokiu būdu galėtume vis arčiau priartėti prie norimo tikslo pasiekimo. Būtent tokia strategija apima tikslų savo planų nustatymą, ką daryti, ko atsisakyti, kad pasiekti užsibrėžtą tikslą.

Taisyklingai norint parengti nuosavą savo asmeninių finansų valdymo strategiją reikia būtinai žinoti ir matyti savo gyvenimo viziją, į ją išsikelti asmeninius tikslus ir žengti pirmuosius žingsnius. Kuomet išsikelsime tikslą, reikia būtinai apskaičiuoti kiek mums galėtų tai kainuoti, pasiskirstyti pagal nustatytus prioritetus, numatytą laiką per kurį tikslai bus įvykdyti. Būtina yra nustatyti, kaip gi yra asmeniškai toleruojama rizika. Po visų šių žingsnių, sudaromas asmeninis biudžetas ir analizės pagalba yra vertinamas pajamų ir išlaidų balansas. Atlikus šią analizę, reikia pasirinkti finansines taupymo arba investavimo priemones, kuriuo būdu mes pasieksime norimą tikslą. Atlikus visus šiuos veiksmus, bus sudoromas asmeninis investicinis portfelis, kuris parodys kiek tiksliai bus planuojama investavimui, išlaidoms arba taupymui padengti. Visi šie padaryti veiksmai ir bus mūsų asmeninių finansų valdymo strategija.

Visi žmonės gyvenime turi labai daug svajonių, dauguma jų įvygdoma, o kita dalis ne. Dabar galima sakyti, kad retas žmogus, kuris gali valdyti savo finansus be jokių mokymų. Gyvenime yra labai svarbu mokėti taupyti kitaip sakant ,,atsidėti” kelis eurus per savaitę, ar kelesdešimt eurų į mėnesį, tokiu būdu galima būtų pasiekti savo nusibrėžtą tikslą ir jį įgyvendinti. Visų pirmiausia reikia susikurti savo gyvenimo viziją, nes vizija- tai lyg tariamas vaizdas, regėjimas, vaizduotės paveikslas ar svajonė. Žmogus savo gyvenime gali įsivaizduoti, kur jis gyvens, kokia jo bus karjera, kiek vaikų turės, kur keliaus ir t.t. Žmogaus vizija nukreipia žmogų tokia kryptimi, kuria žmogus susitelkia, ir tik pats žmogus viską gali nulemti taip kaip jis nori. Visų žmonių gyvenimas yra sudarytas iš skirtingų sričių, kiekvienas asmuo yra skirtingas ir unikalus, ir savo priotitetus nusistato pagal save.

  • Microsoft Word 114 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (3771 žodžiai)
  • Kolegija
  • Ieva
  • Asmeninių finansų valdymo strategija: gyvenimo vizijos ir tikslų nustatymas
    10 - 3 balsai (-ų)
Asmeninių finansų valdymo strategija: gyvenimo vizijos ir tikslų nustatymas. (2019 m. Spalio 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/asmeniniu-finansu-valdymo-strategija-gyvenimo-vizijos-ir-tikslu-nustatymas.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 01 d. 17:13
×
110 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo