Asmeninių finansų valdymo strategija projektas (2)


Įvadas. Gyvenimo vizijos ir tikslų nustatymas. Tikslų kaina ir prioritetai. Tolerancijos rizikai nustatymas. Asmeninio biudžeto analizė. Investavimo finansinių priemonių pasirinkimas. Išvados. Literatūra.


Asmeninių finansų valdymo tiesa yra išleisti mažiau pinigų nei uždirba žmonės, kad galėtų įgyvendinti savo tikslus. Finansinio plano parengimas reikalauja daug kantrybės bei pastangų, nes viskas prasideda nuo taupymo, kuris privers atsisakyti daugybe gyvenimo malonumų. Taupymas yra vienintelė nuobodi asmeninių finansų valdymo dalis. Asmeninių finansų valdymas gali būti įdomus ir malonumą teikiantis procesas, kurio metu supranta kiek pinigų išleidžia nereikalingiems dalykams, nei juos atidėjus gyvenimo tikslų įgyvendinimui.

Gyvenimas susideda iš įspūdžių. Būtent juos prisimenam po daug metų tai lemia žmogaus psichologija. Laikui bėgant pro akis pralekia daugybė vaizdinių. Mano gyvenimas susideda iš artimų rato, darbo, mokymosi, nuotykių ir svajonių. Dažnai atsiranda gyvenime trukdžių per kuriuos negalime įgyvendinti vizijų. Tai gali būti pilnavertiškumo gyvenimo baimė susijusi su socialiniu gyvenimu, žmonių įsitikinimai, finansiniai trukdžiai. Dauguma žmonių pasakytu, kad tolimesne ateities viziją jiems įgyvendinti trukdo finansų trūkumai.

Viena iš gyvenimo sričių, kuri yra man svarbiausia, tai yra savi-realizacija, kaip mes save realizuojame materialiame gyvenime. Tai yra darbas nešantis materialinę naudą taip pat savęs realizavimas kaip asmenybės, sugebėjimus. Savi-realizacija turi atnešti naudą ir gerinti gyvenimą. Saviugda yra sąmoningas savęs tobulinimas. Kiekvieną dieną mokymasis naujų dalykų. Vienos savybės ar daugiau tobulinimas. Santykiai su darbu, draugas, su savimi. Santykiai turi būti sąžiningi, atviri, jie yra skirti tam, kad juos ugdytumėte, gerintume ir per santykius mes labai daug ko išmokstame.

Po kelerių metų įsivaizduoti save yra sunku, nes kas diena svajonės gali keistis, bet rimtos svajonės tokios, kurias jau planavai metu metus tai ne. Įsivaizduoju save po kelerių metu dirbant banke, bet norėčiau dirbti JAE, Dubajuje. Dar įsivaizduoju, kad galėčiau keliauti po šalis arba savanoriauti UNICEF komandoje. Po kelerių metų su savo finansų biudžetų turėtu būti jau lengviau, išmokčiau taupyti tada galėčiau daugiau įgyvendinti savo svajonių.

Prioritetai dažniausiai skirstomi į labiausiai trokštamus dalykus ir kaip mes jų siekiame. Tai tikslo įvertinimas pirmumo vieta. Pirmenybė kokio nors noro, siekio, įstatymo, taisyklių reikšmė.

Tai yra asmeninių išlaidų klasifikavimas į užsibrėžtus tikslus. Apskaičiavus kiek reikėtų išleisti, kad įvykdyčiau tuos suplanuotus tikslus. Didžiausias tikslas yra nuvykti į Jungtinius Arabų Emyratus. Labai graži šalis, vaikystės svajonė ten patekti, modernus miestas Dubajus, visi gyvena pasiturinčiai. Šios kelionės tikslui pasiekti reikalinga suma yra 480 eurų. Šį didžiausia tikslą planuoju įvykdyti 2017 metais birželio 6 dieną. Antrasis tikslas yra abonementas į sporto klubą, jo išlaidų vertė kas mėnesį 40 eurų. Planuoju pradėti nuo 2017 metų sausio 10 dienos, kai baigsis sesija, turėsiu daugiau laiko užsiimti kas patinka. Tai pat yra vienas iš svarbiausiu tikslų, tai susitaupyti pinigų kompiuterio pirkimui, žinoma nepaprastam, geresnės kokybės. Jo įsigijimo vertė 480 eurų ir tai planuoju padaryti 2018 metų kovo 19 dieną. Ir paskutinis tikslas yra savaitgalis Druskininkuose naujųjų metų išvakarėse, tai šių metų gruodžio 31 dieną ir jam planuotos išlaidos siekia 100 eurų.

Rizika – tai spėjimas, pavojus, kintamumas, ji skatina ūkinę ir finansinę veiklą. Galima nuspręsti ką daryti, bet rizikos išvengti neįmanoma. Žmogus negali numatyti tiksliai būsimų įvykių. Kai kurie žmonės mano, kad rizikos galima išvengti visiškai, žmogus nepriklausomas nuo situacijos rizikuoja arba bando jos vengti. Rizika aiškina kaip pavojus, nuostolio galimybė. Daugiausia dėmesio skiriama tikriems įvykiams, su kuriais dažniau susiduriama, o likusiais domimasi mažiau. Rizika taip pat galima skirstyti į grynąją rizika, kai yra tikimybė gauti tik nuostolį arba nulinį rezultatą ir dar į spekuliatyvia rizika tai tikimybė gauti tiek teigiamą tiek neigiamą rezultatą. (3, 36)

  • Microsoft Word 91 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 22 puslapiai (4396 žodžiai)
  • Kolegija
  • Beata
  • Asmeninių finansų valdymo strategija projektas (2)
    10 - 2 balsai (-ų)
Asmeninių finansų valdymo strategija projektas (2) . (2017 m. Gegužės 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/asmeniniu-finansu-valdymo-strategija-projektas-2.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 09 d. 23:57
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo