Asmeninių finansų valdymo strategija projektas


Įvadas. Asmeninių finansų valdymas. Asmeninių finansų biudžetas. Gyvenimo vizijos ir tikslų nustatymas. Tiklsų kaina ir prioritetai. Tolerancijos rizikai nustatyti. Asmeninio biudžeto sudarymas. Taupymo ir finansinių priemonių pasirinkimas. Asmeninio taupymo ir/ar investicinio portfelio sudarymas. Išvados. Literatūra.


Darbo tikslas: Išanalizuoti asmeninių finansų valdymo teorinius aspektus, parengti savo asmeninių finansų valdymo strategiją.

Taigi nusibrėžiau ratą, kuriame išvardijau man svarbiausias gyvenime 6-ias sritis (sveikata, šeima, darbas/karjera, laisvalaikis, pinigai ir namai), jos sužymėtos žemiau esančioje diagramoje skirtingomis spalvomis. Taip pat įvertinau kiekvieną sritį atskirai procentaliai, vertinimo skalė buvo nuo 1% iki 100%. 1% reiškia, kad ta sritimimi esu patenkinta ir nenorėčiau nieko keisti, kuo toliau link 100% procentų, tuo pasitenkinimas yra mažesnis ir tai reiškia, kad norėčiau kažką dėl tos srities daryti, keisti, kad procentai augtu. Sudarytas ratas yra numatomas penkeriems metams į priekį.

Išanalizavusi savo ,,balanso ratą“ galiu teigti, jog beveik visiškai esu patenkinta laisvalaikiu, tai reiškia, kad neturiu kuo skųstis, ir esu patenkinta savo laisvalaikiu, nors esu linkusi geriau praleidinėt savo laisva laiką. Laisvalaikiui skyriau 9%, tai reiškia, jog nepasitenkinimo dalelytė šia sritimi yra, nors menka, bet yra. Todėl savo asmeninių lėšų nors mažą dalį turėčiau skirti laisvalaikio būklės gerinimui. Man trūksta laisvo laiko. Norėčiau per penkerius metus ir pakeliauti, paatostogauti, pailsėti nuo kasdienės rutinos.

Sekanti sritis – savo šeimos padėtis, jai skyriau 14% kas yra labai gerai, nes krypsta link 1% kas reiškia visišką pasitetnkinimą. Gyvenu tik su mama, todėl turiu rūpintis savimi ir savo mama, asmeninius finansus galiu skirstyti ant mūsų abiejų, nors laikinai gyvenu iš mamos algos ir mano gaunamos pašalpos. Mano penkerių metų gyvenimo planelyje taip pat 14% įvertinti poreikis pagerinti būsto kokybiškumą, atsinaujinti.

18% įvertinau darbo/karjeros sritį. Kadangi šiuo metu mokausi, niekur nedirbu, todėl per ateinančius metus norėčiau baigti mokslus ir susirasti darbą, norėčiau pati save išlaikyti, ir nepriklausyti nuo tėvų finansiškai. Ši sritis siejasi su pinigų sritimi kuri įvertinta 23%, pinigų sritį norėčiau labiau gerinti,ši sritis yra ko ne svarbiausia man, ir per penkeriu metus, didėjant mano poreikiams, norėčiau, kad atitinkamai didėtų ir pajamos.

Sekanti, gerai įvertinta sritis – sveikata, tai reiškia, kad esu nepatenkinta savo fizine bei emocine būkle, nors esu linkusi, kad sveikatą pagerės. Sveikatai skyriau 22%, tai reiškia, jog pasitenkinimo dalelytė šia sritimi yra, nors menka, bet yra. Todėl savo asmeninių lėšų nors mažą dalį turėčiau skirti sveikatos būklės gerinimui.

Po kelerių metų norėčiau save įsivaizduoti jau pabaigusią mokslus, turinčią gerai apmokamą darbą, kuriame galėčiau ateityje kilti karjeros „laiptais“. Svajoju, kad po kelerių metų aš turėsiu daugiau laisvo laiko, norėčiau nesiskųsti sveikata ir turėt didesne šeima. Bet kad visos šios vizijos išsipildytų man reikia daygybės lėšų, reikia mokėti valdyti asmeninius finansus, nes šių vizijų įgyvendimas 50% procentų priklauso nuo manęs, o kiti 50% priklauso nuo kažko kito, šiuo atveju nuo pinigų.

Norėdami sutaupyti pinigų, turime užsibrėžti tikslą. Asmeninių finansų tiklai skirstomi į ilgalaikius ir trumpalaikius. Trumpalaikiai tikslia turi būti sudaryti iš savo asmenių finansų pajamų bei išlaidų paskirtymo likučio. Niekada negalima užsibrėžti tokių tikslų, kurių įgyvendinti per vienerius metus nespėsime. Ilgalaikis finansinis tiklas nuo trumaplaikio skiriasi tik metų skaičiumi, tai yra nemažiau, kaip penkeri metai. Ilgalaikį tikslą, taip pat reikia įvertinti atsižvelgiant į savo pajamas ir išlaidas, tačiau reikia nepamiršti inflecijos grėsmės, kuri pinigų vertę mažina, iškeldama prekių bei paslaugų kainas. Tad ilgalaikiai ir trumpalaikiai tikslai yra ne kas kita, kaip motyvacija taupyti pinigus, kad ateityje galėtume pasiekti savo tikslo ir visai nesvarbu tai yra trupalaikis ar ilgalaikis tikslas, jo siekti reikia taupant, apskaičiuojant visas nenumatytas teigiamas ir neigamas galimas susiklostančias aplinkybes ateityje.

  • Microsoft Word 163 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 20 puslapių (4355 žodžiai)
  • Kolegija
  • Renata
  • Asmeninių finansų valdymo strategija projektas
    9 - 1 balsai (-ų)
Asmeninių finansų valdymo strategija projektas. (2017 m. Vasario 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/asmeniniu-finansu-valdymo-strategija-projektas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 14 d. 16:36
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo