Asmeninių finansų valdymo strategija referatas


Įvadas. Asmeninių finansų valdymo teoriniai aspektai. Asmeninių finansų planavimas. Tolerancijos rizikai įvertinimas. Taupymas ir investavimas. Biudžeto ir išlaidų planavimas. Asmeninių finansų valdymo strategija. Gyvenimo vizija, tikslai ir jų įgyvendinimas. Tolerancija rizikai. Asmeninio biudžeto sudarymas. Taupymo ir investavimo finansinių priemonių pasirinkimas. Asmeninio investicinio portfelio sudarymas. Išvados. Literatūra.


Asmeniniai finansai – tai nėra tik pinigai,kurie guli piniginėje ar kortelės sąskaitoje,tačiau jei asmuo planuoja savo pajamas ir išlaidas - tai jau asmeninių finansų valdymas. Gali pasitaikyti ir tokių žmonių, kurie visiškai neplanuoja savo piniginių išlaidų, o tiesiog laukia kol turės arba skolinasi iš draugų ar kredito įstaigų. Tačiau būtent tokie žmonės dažniausiai ir susiduria su finansinėmis problemomis. Ir jiems labai dažnai iškyla klausimas, iš kur gauti pinigų.

Gebėjimas aiškiai ir taisyklingai vesti asmeninį biudžetą gali padėti stebėti žmogaus silpnybes, kurioms tenka didžiausia dalis pinigų ir kur jis galėtų šiek tiek sutaupyti, bei atsidėti savo išsikeltiems tikslams. Juk neveltui liaudies išmintis byloja: „Taupyti - reiškia išvengti per didelio nuolaidumo savo įgeidžiams ir ydoms. Tai reiškia šviesų protą vietoj apakimo.“

Ši tema yra ypatingai aktuali šių dienų žmogui, kuriam yra svarbu žinoti, kaip tvarkyti savo asmeninį biudžetą bei skaičiuoti išlaidas.

Darbo objektas – asmeninių finansų valdymas.

Asmeniniai finansai - tai ištisas pinigų planavimo bei valdymo procesas. Jis susijęs su pajamų įgijimu, jų kaupimu, kontroliavimu ir finansiškai rezultatyviu panaudojimu. Finansų valdymas - procesas, kuris apima asmeninių tikslų pavertimą specifiniais planais ir galiausiai konkrečiomis priemonėmis tiems planams įgyvendinti. Asmeniniai finansai - pajamų, išlaidų ir laisvų lėšų, kurias galima taupyti arba investuoti visuma [4]. Planuojant asmeninius finansus yra svarbu atkreipti dėmesį ne tik į asmens finansinius tikslus, bet ir į: pajamas, namų išlaikymo, vartojimo išlaidas, šeimos sudėtį, poreikį, turėti pakankamą grynųjų pinigų kiekį, infliacijos ir palūkanų normų supratimą, investavimo patirtį, mokesčių planavimą, ateities suvokimą ir kt.

Jeigu yra norima padidinti savo vartojimo lygį, investavimo ir taupymo galimybes, tuomet reikia išmokti tinkamai planuoti ir valdyti savo asmeninius finansus [3].

Dažnai sakoma, kad gebėjimą tvarkytis su pinigais įgyja tik išmokę skaičiuoti, o mokytis galima tik iš savo klaidų. Tačiau toks mokymosi būdas yra labai brangus, kalbat apie finansus. Pavyzdžiui, nesusitaupęs pinigų senatvei, kai vėliau nebebus galima dirbti ir užsidirbti, - antros tokios galimybės jau žmogus gali ir nebeturėti. Nepasidomėjąs teikiamomis finansinėmis paslaugomis, negalėsi išsirinkti tokios, kuri mums labiausiai tinka.

Antrasis, taip pat labai svarbus, žingsnis tai sugalvoti veiksmų planą, kuriame bus konkrečiai numatomi etapai, kaip išsikeltą tikslą pasiekti. Norint jį pasiekti , būtina nepamiršti taupymo, t.y. dalį savo gaunamų metinių pajamų atidėti ir tuos pinigus investuoti trumpam laikui. Nustačius konkrečią pirkimo datą, galima tiksliai nustatyti, kuri iš trumpalaikio investavimo priemonių tinka iškeltam tikslui pasiekti. Jei pirkimo data yra tolimoje ateityje (5,6 metai), galima rinktis ir rizikingesnes investicijas. Tačiau jei pirkimo data yra netolimoje ateityje, reikėtų pasirinkti kuo mažiau rizikingą investiciją (1,39).

Trečiajam planavimo proceso žingsniui reikalingas veiksmų įvertinimas, siekiant tikslo įgyvendinimo. Šio žingsnio pagalba apžvelgiamas ekonomikos stabilumas, bei įvertinama kaip gali brangti ar kisti finansavimo ištekliai.

Paskutinysis žingsnis priverčia dar kartą gerai apgalvoti, ar vis dar verta siekti numatyto tikslo, įvertinus jo kainą bei būsimus jos svyravimus, gal reikia jo atsisakyti (1,40). Tačiau nusprendus likti ties išsirinktu tikslu, būtina dar kartą atidžiai peržiūrėti savo veiksmų planą, pavyzdžiui, padidinti savo metines santaupas ar pasirinkti kitokį laikiną investavimo būdą.

Žmonių investuojančių į finansines priemones visame pasaulyje atsiranda vis daugiau ir daugiau. Vieni yra patenkinti savo investavimo rezultatais, kiti priešingai nusivylę, nepatenkinti ir nelaimingi. Nenusisekusios investicijos skatina iššaukia investuotojams dideles finansines problemas. Tačiau būtent nesėkmingas investicija ir yra rizikos neįvertinimo padarinys [4].

  • Microsoft Word 399 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 26 puslapiai (4889 žodžiai)
  • Universitetas
  • Eglė
  • Asmeninių finansų valdymo strategija referatas
    8 - 2 balsai (-ų)
Asmeninių finansų valdymo strategija referatas. (2016 m. Gegužės 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/asmeniniu-finansu-valdymo-strategija-referatas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 04 d. 17:35
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo