Asmeninių finansų valdymo strategija savarankiškas darbas


Draudimo katedra. Asmeninių finansų valdymo strategija. Asmeniniai finansai . Savarankiško darbo tikslas. Darbo objektas. Darbo uždaviniai. Iliustracijų sąrašas lentelių sąrašas. Asmeninių finansų valdymo strategijos parengimas. Tikslas Investavimo taupymo laikotarpis Atidėti per mėnesį , Eur.


Augant gyventojų pajamoms profesionalios asmeninių finansų valdymo žinios tampa būtinos. Taigi norint efektyviai valdyti asmeninius savo finansus būtina turėti teorinių žinių. Išmanydami asmeninių finansų valdymą, nebūtinai tapsime labai turtingi, bet galėsime tvarkytis taip, kad pinigų visada būtų tiek, kiek reikia.

Šiuo metu mano gyvenimas sutelktas į studijas. Antroje vietoje yra darbas, per kurį užsidirbu šiek tiek lėšų, kurias galiu skirti taupymui. Trečia sritis iš ko mano gyvenimas susideda, tai santykiai su artimais žmonėmis. Dažniausiai turiu daug laisvo laiko tačiau jo neišnaudoju tinkamai.

„Balanso rato“ esmė – išskirti asmeniui svarbias gyvenimo, mokslo, darbo, santykių ir t.t sritis ir, naudojant vertinimo skalę nuo 1 procento iki 100 procentų išsiaiškinti pasitenkinimo jomis dydį. Nors tai subjektyvus vertinimas, tačiau jis atspindi konsultuojamo asmens išgyvenimus bei lūkesčius kiekvienos pasitenkinimą užtikrinančios srities atžvilgiu.

Išanalizavusi savo „balanso ratą“ galiu teigti, jog savo namams neturiu minusų. Kolkas neplanuoju renovacijų ar išsikraustymo, šiuo metu gerai yra taip kaip yra. Skyriau tik 4% tai yra arčiau 1%, tad šia gyvenimo sritimi esu pilnai patenkinta. Gyvenu su mama, esame baigę remontą, tad artimiausiu metu daugiau negu pusę savo asmeninių finansų galiu skirti tik sau.

Sričiai – artimi žmonės skyriau 8%, nes taip pat esu patenkinta bendravimu su jais. Tačiau šiai sričiai skirta šiek tiek daugiau procentų negų namams. Tai reiškia, kad savo lėšų dalį skiriu artimiems žmonėms.

Toliau, pagal įvertinimą yra sveikata, jai skyriau 15%, tai reiškia, kad neturiu kuo skųstis, ir esu patenkinta savo fizine bei emocine būkle, nors esu linkusi sveikatą tik gerinti. Tačiau nepasitenkinimo dalelytė, nors maža, tačiau yra. Kadangi tikimybė yra, tai nors mažą dalį turiu skirti savo sveiktos gerinimui.

25% įvertinau darbo/karjeros sritį. Kadangi šiuo metu mokausi, dirbu tik keletą savaitgaliu per mėnesį, todėl per ateinančius metus norėčiau baigti mokslus ir susirasti pastovų darbą, norėčiau pati save išlaikyti, ir visiški nebepriklausyti nuo tėvų finansiškai. Ši sritis siejasi su pinigų sritimi, kurią įvertinau 28%, pinigų sritį norėčiau labiau gerinti,ši sritis yra ko ne svarbiausia man, ir per penkerius metus, didėjant mano poreikiams, norėčiau, kad atitinkamai didėtų ir pajamos.

  • Microsoft Word 41 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (2138 žodžiai)
  • Kolegija
  • Samanta
  • Asmeninių finansų valdymo strategija savarankiškas darbas
    10 - 5 balsai (-ų)
Asmeninių finansų valdymo strategija savarankiškas darbas. (2016 m. Gegužės 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/asmeniniu-finansu-valdymo-strategija-savarankiskas-darbas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 09 d. 23:58
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo