Asmeninių finansų valdymo strategija


Įvadas. Asmeniniai finansai, kaip juos valdyti? Gyvenimo vizijos ir tikslų nustatymas. Gyvenimo balanso ratas. Tikslų kaina ir prioritetai. Tolerancijos rizikai nustatymas. Taupymo ir investavimo priemonių pasirinkimas. Išvados. Literatūra. Priedai.

Siekdami įsivertinti kokia rizika Jums yra priimtina apmąstykite šiuos teiginius:

Rizikos tolerancijos lygį galime įsivertinti paprasčiausiai galvodami, kad pinigus uždirbti yra tokia pati tikimybė, kaip ir juos prarasti. Pvz. Jeigu manome, kad 10 proc. investuotų lėšų praradimas nesukels finansinių sunkumų, nedarys įtakos buičiai ir nepatirsite bemiegių naktų, tai galime investicijas paskirstyti taip, kad iš jų būtų galima tikėtis gauti10 proc. pelno. Priimtiną rizikos lygį gali įtakoti daugelis faktorių pvz. amžius, šeimyninė padėtis, finansiniai įsipareigojimai, pajamos bei investiciniai tikslai.

Pateikiama diagrama atitinkanti spalio mėnesio išlaidų žurnalo duomenis. Pateiktos 10 išlaidų grupių: maistas, alkoholiniai gėrimai, transportas, sveikatos priežiūra, ryšio išlaidos, laisvalaikis, kavinės, kitos prekės, nuoma, drabužiai ir kt.

Spalio mėnesio gautinos pajamos siekė 1200 Lt. Visos išlaidos sudarė 1115.91 Lt. Galima teigti, jog išlaidos atitinka pajamas, nes skirtumas tarp pajamų ir išlaidų yra tik 84.09 Lt. Daugiausiai pinigų šį mėnesį buvo išleista drabužiams ir kt., mažiausiai – ryšio išlaidoms. Kitos išlaidos buvo paskirtytos maždaug tolygiai. Spalio mėnesį nebūtinųjų išlaidų susidarė drabužiams ir kt. srityje, šios siekė beveik 400 Lt, pakankamai didelė suma išleista kavinėms, kas tikrai nebuvo būtina, kaip ir suma, kurią išleidau alkoholiniams gėrimams. Nebūtinos išlaidos sudaro maždaug 500 Lt.

Iš pateiktos diagramos matome, jog lapkričio mėnesį daugiau pinigų buvo skirta laisvalaikiui, mažiausiai – drabužiams ir kt. Pajamos siekė 1000 Lt sumą, o išlaidos šį mėnesį buvo labiau apgalvotos ir sumažėjo, iš viso siekė 806.5 Lt. Buvo padarytas pastebėjimas po pirmojo mėnesio išlaidų registravimo, todėl islaidos šį mėnesį nesiekė nei 1000 Lt. Skirtumas tarp pajamų ir išlaidų lapkritį yra 193.5 Lt. Nebūtinųjų išlaidų susidarė laisvalaikio srityje, šias išlaidas galėtume sumažinti mažiausiai per pusę. Taip pat papildomi 16 Lt už nuomos paslaugas, kurių buvo galima išvengti. Dar sutaupyti galėjau 48.99 Lt, kuriuos išleidau kavinėse, bei iš išlaidų alkoholiui. Kitos išlaidos daug maž yra neišvengiamos. Nebūtinosios išlaidos šį mėnesį sudaro virš trijų šimtų litų.

Trečia, skritulinė diagrama, kuri vaizduoja 2013 m. gruodžio 1 d. – gruodžio 31 d. išlaidų registravimo žurnalo duomenis.

Gruodžio mėnesio pajamos siekė 1000 Lt, visos išlaidos sudarė 1087.57 Lt sumą. Galime išskirti tris srtitis, kurioms šį mėnesį buvo išleista daugiau pinigų, tai laisvalaikis, sveikata ir maistas. Šiose srityse apytikslei išleista po 200 Lt. Išlaidos viršijo pajamas 87.57 Lt suma. Pinigus turėjome leisti iš tų, kurie buvo atidėti „juodai dienai“, sutaupyti nuo praeito mėnesio. Galime numanyti, jog nebūtinosios išlaidos susidarė laisvalaikio srityje, taip pat alkoholiniams gėrimams buvo išleista pakankamai didelė suma ir kitoms prekėms, lyginant su spalio išlaidų analize. Šiose srityse gruodį galima buvo ir pasitaupyti ir nesisšvaistyti. Nebūtinosios išlaidos gruodį yra mažiausios, jos sudaro apie 300 Lt.

Pagal pateiktus banko duomenis darau prielaidą, jog geriausia būtų pasiimti paskolą iš Swedbank banko. Kitų dviejų bankų ganėtinai aukštesnės kainos paskolai litais. Mano studijų kaina 3500 Lt metams. Paskolą galėsiu grąžinti per 15 metų nuo studijų baigimo, tad pasinaudojus Swedbank valstybės remiamų paskolų studentams skaičiuokle nusistačiau, jog kol mokysiuos man nereikės mokėti nė lito. Pirmuosius metus po studijų (12 mėn.) mokėsiu tik palūkanas, kurios gali siekti nuo 7 Lt iki 7.75 Lt. paskolos grąžinimo laikotarpiu mokėsiu nuo 19.44 Lt iki 27.19 Lt. Paskola gražinama linijiniu metodu. Bendra kredito kaina man išeitų 4289.89 Lt, metinė kredito grąžinimo norma 2.36 %. Per 15 metų šią paskolą išsimokėčiau ir tai nė kiek neatsispindėtų mano išlaidų žurnale, nes tai būtų vienos iš mažiausių išlaidų.

  • Microsoft Word 157 KB
  • 2016 m.
  • 21 puslapis (4158 žodžiai)
  • Kolegija
  • Živilė
  • Asmeninių finansų valdymo strategija
    8.5 - 2 balsai (-ų)
Asmeninių finansų valdymo strategija. (2014 m. Gegužės 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/asmeniniu-finansu-valdymo-strategija.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 09 d. 23:53
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo