Asmeninių išlaidų analizė (2)


Asmeninių išlaidų analizė. Žmonių ūkinė veikla. Bendrasis naudingumas. Ribinis naudingumas. Prekės ribinis naudingumas išmatuotas pinigais. Pajamų efektas. Substitucijos efektas. Iš viso.

Ekonomikos mokslas yra apibūdinamas kaip gamybinių santykių visuma, atitinkanti tam tikrą visuomenės gamybinių jėgų raidos pakopą. Ši jėga parodo žmogaus galimybes bei poziciją visuomenėje, tad žmogus norėdamas jaustis patenkintu, pirmiausiai patenkina savo būtiniausius poreikius, t.y. fiziologinius. Realizavus tai, žmogui tampa svarbūs antraeiliai poreikiai bei noras realizuoti save. Norėdamas išsiaiškinti, kokiems poreikiams skiriu daugiausiai lėšų, vieną mėnesį (4 savaites) stebėjau bei rinkau kvitus, banko sąskaitos išrašus, kurių duomenis vėliau susisteminau. Pagrindiniai praktinės dalies uždaviniai:

Nurodyti dvi sritus, kurioms išleidžiama daugiausiai ir nustatyti, kodėl viena iš šių sričių išleidžiama daugiau;

Nustatyti, ar galima sumažinti išlaidas kurioje nors srityje.

Norėdamas apibendrinti surinktus duomenis suradau maksimalią, minimalią ir vidutinę sumą, kurią išleidžiu visoms ir atskirai kiekvienai prekių ar paslaugų grupei. Gautus rezultatus pavaizdavau grafiškai:

Skaičiuojant asmeninių finansų išlaidas, geriausia atsižvelgti ir į pajamas bei tai daryti ne mėnesį, o visus metus, nes visos išlaidos daromos dažnai. Išlaidos, kurios nutinka karą per metus, reikėtų paskirstyti proporcingai.

Rinkdamas duomenis apie savo asmenines išlaidas, pastebėjau, kad išleidžiamos sumos kiekvienai sričiai yra priimtinos. Bet jei tektų šias sumas sumažinti, tai būtų padaryti sudėtinga, nes tektų riboti daugumos ar net visų kategorijų išlaidas.

Atliekant praktinį darbą bei analizę, gautos išlaidos yra nurodomos iš banko sąskaitos išrašo. Realiai išlaidų sumos gali būti didesnės, nes grynųjų pinigų operacijos nebuvo renkamos, bei žymimos.

  • Microsoft Word 53 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (1251 žodžiai)
  • Universitetas
  • Pavel
  • Asmeninių išlaidų analizė (2)
    10 - 10 balsai (-ų)
Asmeninių išlaidų analizė (2). (2015 m. Gruodžio 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/asmeniniu-islaidu-analize-2.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 20 d. 13:43
×