Asmeninių išlaidų analizė (3)


Lentelių sąrašas. Grafikų sąrašas. Įvadas. Teorija apie mikroekonomiką. Mikroekonomika. Pasiūla. Paklausa. Poreikiai. Ištekliai. Gamyba. Pajamos. Asmeninių išlaidų analizė. Išvados. Literatūros sąrašas. Grafikas 1. Pasiūlos kreivė. Grafikas 2. Paklausos kreivė.


Šiame referate analizuosiu asmenines išlaidas. Pirmoje, teorinėje dalyje, išsamiai apžvelgsiu mikroekonomikos rodiklius. Šiai teorijai parengi buvo naudotasi įvairiais informacijos šaltiniais: paskaitų metu įgytomis žiniomis, moksline literatūra ir internetu. Išsamiau su ja galėsite susipažinti tam skirtame skyriuje. Antrojoje (praktinėje) dalyje- asmenines išlaidas nuo 2015-09-10 d. iki 2015-11-01 d., kurių metu buvo renkami visi atsiskaitymo kvitai. Dabar leiskite trumpai pristatyti jums šito referato tikslą ir uždavinius.

Darbo tikslas ir uždaviniai:

Nustatyti, kurią savaitę buvo išleista daugiausiai ir mažiausiai pinigų.

Apskaičiuoti, kurioms prekėms buvo didžiausios išlaidos;

Padaryti teisingas išvadas apie asmeninius kaštus.

Pagrindinis ekonomistų nustatytas mikroekonomikos tikslas – atskleisti rinkos veikimo mechanizmą ir nustatyti rinkos subjektų elgsenos pasekmes bei rezultatus įvairiose rinkose.

Kaip gaminti? – Kaip išnaudoti išteklius, kad būtų pagaminta daugiausia produkto/gėrybių.

Pirmo mėnesio išlaidos (Grafikas Nr. 3) parodė, kad daugiausiai pinigų yra išleidžiama būstui. Kalbant apie transportą, galiu pasakyti, kad jam kiekvieną pirmojo mėnesio savaitę yra išleidžiama maždaug po tiek pat eurų (~10,00 €). Mažiausiai per pirmąjį mėnesį t.y. iš vis neišleista pinigų buvo mobiliajam telefonui ir aprangai bei avalynei, todėl grafike jų nenurodžiau. Pateiktus duomenis labiausiai iškreipia tos grupės, kurioje pinigų yra išleista tik vieną savaitę per pirmąjį mėnesį. Šiuo atveju už būstą.

Antrojo mėnesio išlaidos (Grafikas Nr. 4) parodė, jog daugiausiai pinigų ir vėl buvo išleista mokesčiams už būstą (55,00 €). Šios grupės duomenys yra daugiausiai iškreipti, nes pinigų yra būstui išleista tik vieną savaitę per antrąjį mėnesį. Antroje vietoje pagal išleistų pinigų sumą yra transporto grupė, kuriam šį mėnesį buvo išleista šiek tiek daugiau negu pirmąjį (41,60 €). Iš grafiko matyti, kad mažiausias pinigų kiekio svyravimas, kaip ir pirmojo mėnesio laikotarpiu, buvo transporto grupėje. Mažiausiai per antrąjį mėnesį t.y. iš vis neišleista pinigų buvo aprangai bei avalynei. Kosmetikos, higienos bei kitoms prekėms, palyginus su būstu ar transportu, buvo skirta labai mažai pinigų, todėl diagramoje šių grupių nenurodžiau, nes jų grafikų akivaizdžiai nesimatė.

Iš grafiko Nr. 5 matosi, kad per duotąjį užduoties laiką daugiausiai pinigų buvo išleista būstui (108,00 €) ir transportui (82,30 €). Trečioje vietoje su 61,65 € yra maisto grupė. Nesunku paaiškinti, kodėl būtent šioms trims grupėms buvo išleista daugiausiai pinigų. Visų pirma, tai sritys, kurios yra neatsiejama žmogaus gyvenimo dalis. Būstas reikalingas tam, kad kiekvienam iš mūsų būtų kur patogiai ir šiltai gyventi. Transportas žmogui padeda nuvykti į darbą, universitetą ar svarbų susitikimą, nesugaištant daug laiko. Maistas yra svarbus tam, kad individas išgyventų ir kasdien jaustųsi energingas.

  • Ekonomika Analizė
  • Microsoft Word 141 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (2711 žodžiai)
  • Universitetas
  • Mantas
  • Asmeninių išlaidų analizė (3)
    10 - 3 balsai (-ų)
Asmeninių išlaidų analizė (3). (2016 m. Vasario 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/asmeniniu-islaidu-analize-3.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 15:59
×