Asmeninių išlaidų analizė (4)


Vilniaus gedimino technikos universitetas. Asmeninių išlaidų analizė. Teorinė dalis. Paklausos dėsnis. Vartotojų pajamų augimas. Pajamų efektas. Substitucijos efektas. Praktinis darbas. Asmeninių išlaidų analizė. Savaitė Grupė 1 savaitė 2 savaitė 3 savaitė. Savaitė Grupė 5 savaitė 6 savaitė 7 savaitė.


Kaip jau minėjau, žodis „ekonomika“ (VU EK. Ekonomikos terminai ir sąvokos, 1999) priklausomai nuo vartojimo gali įgyti vieną iš šių prasmių:

Ekonomika yra apibrėžiama, kaip materialinės visuomenės egzistavimo ir funkcionavimo pagrindas, kuriame vyksta žmonių ūkinė veikla. Taigi ūkinei veiklai vykdant yra naudojami ištekliai, kad būtų tenkinami materialiniai žmonių poreikiai.

Išryškina gėrybių visuomeninį naudingumą ir gamybos sąnaudų pripažinimą. Rinkoje sėkmingiausiai išsilaiko tie gamintojai, kurie mažiausiai išleidžia prekei pagaminti, bet nenusileisdami kokybei.

Pirmojo mėnesio išlaidos (1 grafikas) parodė, kad daugiausiai išleidžiama pinigų yra aprangai ir avalynei. Trečiąją šio mėnesio savaitę sugebėjau neišleisti nei cento. O mažiausiai šį mėnesį buvo išleista pinigų mobiliajam telefonui, t.y. visiškai neišleista, nes mokėjimas buvo įvykdytas Rugsėjo 9 d.

Antrojo mėnesio duomenys (2 grafikas) parodė, kad daugiausiai yra skiriama maistui. Tačiau ir šį mėnesį visiškai nebuvo išleista pinigų mobiliajam telefonui (buvo užmiršta laiku sumokėti), transportui bei aprangai, avalynei.

Pateiktus duomenis (3 grafike) labiausiai iškreipia tos grupės, kurioms išleisti pinigai buvo tik vieną savaitę iš aštuonių arba išvis nemokėta ( pamesti kvitai arba dėl tam tikrų kitų priežasčių), o sumokėta suma yra neįprastai didelė lyginant su kitomis kategorijomis. Vyrauja ir atvirkštinis reiškinys, kuomet nuolat išleidžiami pinigai vienai konkrečiai grupei vieną savaitę, kitai – visiškai neskiriama lėšų. Tų kategorijų rezultatus reikėtų ignoruoti arba atlikti užduotį ilgesniam laikotarpiui norint pasiekti geresnių, tikslesnių rezultatų.

Per duotąjį užduoties laiką (2 mėnesius) aiškiai matosi, kad daugiausiai išleistų pinigų tenka maistui bei aprangai (3 grafikas). Maistas yra vienas būtinas žmogaus poreikis, t.y. fiziologinis poreikis, be kurio neišgyventume. Todėl svarbu skirti pakankamą sumą, kad asmuo galėtų tinkamai savimi pasirūpinti. Transportas taip pat yra svarbus žmogui, nes jis yra neatsiejama dalis nuo žmogaus laisvės, t.y. laisvo judėjimo.

Skaičiuojant asmeninių finansų išlaidas, geriausia atsižvelgti į kuo ilgesnį laikotarpį, nes ne visos išlaidos yra dažnos. Retas išlaidas, kaip kad tolimos kelionės, namo/buto ar automobilio remontai, automobilio padangos turėtų būti paskirstytos proporcingai eksploatavimo laikotarpiui. Taip pat svarbu yra atsižvelgti į pajamas, nes jos gali būti nefiksuoto dydžio.

  • Ekonomika Analizė
  • Microsoft Word 155 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (2005 žodžiai)
  • Universitetas
  • Donatas
  • Asmeninių išlaidų analizė (4)
    10 - 3 balsai (-ų)
Asmeninių išlaidų analizė (4). (2016 m. Gegužės 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/asmeniniu-islaidu-analize-4.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 05:30
×