Asmeninių išlaidų analizė namų darbas


Įvadas. Ekonomikos sąvoka. Mikroekonomika. Rinka. Pelnas, pajamos ir išlaidos. Biudžetas. Praktinis darbas. Asmeninių išlaidų analizė. Išvados. Literatūros sąrašas.

Žmogus, gyvendamas visuomenėje yra ne kartą susiduręs su ekonomika. Mes dažnai svarstome: kodėl uždirbame tiek, ar užteks pajamų mūsų poreikiams patenkinti, kodėl kai kurios prekės ar paslaugos brangsta ar pinga, ar galime sumažinti išlaidas ir pan. Į visus šiuos klausimus gali atsakyti ekonomika. Todėl šiame darbe panagrinėsiu ekonomikos sąvoką, jos rūšis, dažniausiai naudojamas sąvokas, kaip: deficitas, biudžetas, rinka, pasiūla, paklausa ir kt. Bei padarysiu savo septynių savaičių namų ūkio išlaidų analizę, ją panagrinėsiu ir padarysiu išvadas, kokių išlaidų galėčiau išvengti, kad sutaupyčiau pinigų.

Pagrindinės dvi pelno ataskaitos rodiklių rūšys: pajamos ir išlaidos. Pajamos – tai įmonės finansiniai rezultatai dažniausiai pasireiškiantys jos turto padidėjimu (uždirbtos pajamos) arba skolų padidėjimu (dar neuždirbtos pajamos). Pajamų rūšių yra labai daug: asmeninės, bendrosios, disponuojamos, grynosios, privilegijuotos, nacionalinės, nominaliosios, realiosios, ribinės, vidutinės ir kt. O išlaidos – tai įmones turto sunaudojimas arba skolos, daromos tam, kad būtų uždirbtos pajamos. Visos ūkinės veiklos išlaidos sudaro dvi pagrindines išlaidų grupes: pirmines (paprastąsias) ir antrines (kompleksines). Taip pat išlaidos gali būti fiksuotosios, kintamosios ir bendrosios. Bendrosios išlaidos apima visas išlaidas, susijusias su sąnaudomis produkto gamybai. Jos gali būti padalintos į fiksuotas ir kintamas. Bendrosios fiksuotos išlaidos nepriklauso nuo gamybos rezultatų dydžio. Bendrosios kintamosios išlaidos – tai išlaidos, susijusios su kintamojo veiksnio sąnaudomis gamybos procese.

Biudžetas apibūdinamas kaip pajamų ir išlaidų sąmata (būsimų sąnaudų, išlaidų apskaičiavimas). Sąvoka labai dažnai vartojama kalbant apie valstybės pajamas ir išlaidas. Skirtumas tarp valstybės pajamų ir išlaidų yra vadinamas biudžeto balansu. Dažniausiai numatomi biudžeto ištekliai – piniginės lėšos (pinigai). Svarbiausios biudžeto rūšys:  namų; organizacijų (įmonių, institucijų, įstaigų); valstybių, savivaldybių ir kt. Dažnai biudžetas yra vadinamas  planu, pagal kurį bus skirstomos (organizacijos, kitokio veiklos subjekto, pvz., namų ūkio) lėšos atitinkamoms (subjektų) išlaidoms.

Atliekant praktinę dalį, turėjau 8 savaites rinkti informaciją apie savo išlaidas, kaupdamas kvitus. Visą šią informaciją suvedžiau į lenteles ir pavaizdavau diagramose.

  • Microsoft Word 198 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 21 puslapis (2020 žodžiai)
  • Universitetas
  • Kornelija
  • Asmeninių išlaidų analizė namų darbas
    10 - 7 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Asmeninių išlaidų analizė namų darbas. (2015 m. Gruodžio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/asmeniniu-islaidu-analize-namu-darbas.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 22 d. 16:54
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo