Asmeninių kompiuterių procesoriai, jų pagrindinės charakteristikos


Įvadas. Procesoriaus sąvoka, bei skaitmeniniai procesoriai. Centrinio procesoriaus sandara. Centrinio procesoriaus veikimas. Procesoriaus aušinimas. Suvienodintas lizdas ir lustų rinkinys. „Turbo Boost“ technologija. Skirtumai „Hyper-threading“ palaikyme. i5 ar i7 – ką tai reiškia vartotojams? „AMD“ ir „Intel“ procesoriai, jų palyginimas. „AMD“ procesoriai prieš „Intel“ procesorius netbook‘ai ir ultraportatyvūs kompiuteriai. „AMD“ prieš „Intel“ – procesoriai nešiojamiems kompiuteriams. „AMD“ prieš „Intel“ – procesoriai stacionariems kompiuteriams. Išvados. Literatūra. Atsiskaitymas. Dalykinė rodyklė.


Kiekvieno kompiuterio gyvybės šaltinis, o kitaip sakant širdis yra jo procesorius. Tokiu bendrai naudojamu vardu yra vadinama kompiuterio dalis, kuri yra įtaisyta į pagrindinę (motininę) kompiuterio plokštę. Procesorius atlieka visas skaičiavimo, logines operacijas ir taip pat duomenų persiuntimus su pagrindine ir išorine atmintine operacijas. Tokie vartotojai kaip mes matome tik šitų išvardintų operacijų vykdymo rezultatus, o pačios operacijos yra vykdomos procesoriaus viduje. Šiuolaikiniuose kompiuteriuose yra keletas mikroprocesorių (vaizdo, garso apdorojimo, matematiniai). Kiekvienas iš mikroprocesorių yra paskirtas konkrečiai savo užduočiai atlikti. Vieni tokio tipo procesoriai gali būti įrengiami į atskiras plokštes (pvz: video, audio), kiti įrengiami bendrame bloke su pagrindiniu procesoriumi (matematiniai). Žodis procesorius, dažniausiai yra asocijuojamas su centriniu kompiuterio mikroprocesoriumi, taigi apie jį mes ir kalbėsime. Procesorių gamybos pasaulyje vyrauja dvi gana stiprios kompanijos, kurios jau nuo pat pirmųjų savo kūrinių bando įrodyti, kuri iš jų yra viršesnė. Tai yra „Intel corporation“ ir „AMD“ (Advanced Micro Devices) kompanijos. Kalbant apie šias firmas, reiktų ir užsiminti apie jų gyvavimo pradžios istoriją. Pirmas „Intel“ firmos mikroprocesorius buvo sukurtas 1971 m. Šis mikroprocesorius jau tada galėjo vienu metu apdirbti 4 baitus informacijos. Tačiau jis nebuvo naudojamas tikriausiose asmeniniuose kompiuteriuose. Pirmasis procesorius, kuris buvo pradėtas gaminti ir naudojamas AK (Asmeninis kompiuteris) kompiuteriuose buvo 8080 ir sukurtas 1973 m. Kalbant apie konkurentą „AMD“, tai 1969 lapkričio mėn. kompanija pagamino pirmąjį savo gaminį, The Am9300 A 4 bitų MSI perėjimas registras , kuris pradėjo pardavinėti 1970 metais. Taip pat 1970 metais AMD pagamino savo pirmąjį nuosavybės produktą, The Am2501 logika skaitiklis kuris buvo labai sėkmingas. Jos geriausiai parduodamas produktas 1971 buvo Am2505, greičiausias daugiavykdis koks tik buvo tada sukurtas. 1971 metais AMD įvedė RAM lusto rinką, pradedant Am3101 A 64 bitų bipoliniu RAM. Taigi ir šiandienai šitos kompanijos yra labiausiai konkuruojančios kompanijos procesorių eroje.

Skaitmeniniai procesoriai – jų pagrindinė charakteristikos sudėtis yra loginės aritmetikos įrenginys, kuris atlieka daugybę skaičiavimų bei registrų. Kaip papildomos schemos, pagreitinančios skaičiavimus, naudojami konvejeriai, kešavimo įrenginiai ir t.t. Atskirą dalį sudaro priemonės ryšiui su kitais įrenginiais, pavyzdžiui, atmintimi – atminties magistralės šyna arba kartais yra naudojami portai.

  • Microsoft Word 573 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (2365 žodžiai)
  • Universitetas
  • Nedas
  • Asmeninių kompiuterių procesoriai, jų pagrindinės charakteristikos
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Asmeninių kompiuterių procesoriai, jų pagrindinės charakteristikos . (2017 m. Rugsėjo 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/asmeniniu-kompiuteriu-procesoriai-ju-pagrindines-charakteristikos.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 13 d. 06:34
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo