Asmeninių kompiuterių sisteminiai resursai


Asmeninių kompiuterių savybės, konstrukcija, sekmė. Asmeninio kompiuterio Von Neumann modelis. Duomenų apsikeitimas ir pagrindinė plokštė (Data exchange – the motherboard). Sisteminės programos, įkeltis, magistralės – System software , Boot process, System bus. Įvedimo ir išvedimo magistralės – I/O buses. Pagrindinės plokštės mikroschemų rinkinys – Motherboard chipset. Vidinė atmintis , procesoriai – RAM, CPUs. Išorinės atminties kaupikliai – Drives and storage media. AK įvedimo ir išvedimo sistema – PC I/O system. Mikrovaldiklių architektūros ypatumai. Mikrovaldiklio įvedimo ir išvedimo sistema – Microcontroller‘ I/O system. Mikrovaldiklio duomenų apsikeitimo kanalas – UART in microcontroller. AK centrinio procesoriaus pertraukimai- CPU interrupt system. Mikrovaldiklio pertraukimai – Microcontroller‘s interrupt system. Mikrovaldiklio programavimas iš AK per UART. Literatūra.

Kompiuterio raidos metu įvairios Į/I magistralės pamažu keitė viena kitą. Pagrindinėse plokštėse dažnai būdavo kelios magistralės, tačiau dabar naudojama tik viena PCI magistralė papildomoms plokštėms, kaip tinklo, garso ir kt., prijungti.

Kompiuterių moksle serial communication reiškia procesą, kai nuosekliai siunčiamas bitas po bito per magistralę ar bendravimo kanalą. Ši technologija yra priešinga parallel communication, kur keletas bitų siunčiama vienu metu. Serijinė komunikacija dažniausiai naudojama, nutolusiems įrangimiams bendrauti.

ISA magistralė buvo per lėta, todėl Į/I įrenginiams reikėjo sukurti naujus standartus.

1987-1988 m. pasirodė dvi naujos Į/I magistralės. IBM išleido technologiškai patobulintą MCA magistralę. Bet ją užpatentavus, daugybė kitų bendrovių susivienijo EISA magistralei kurti. Tačiau nei MCA, nei EISA rinkai neturėjo didelės reikšmės. Iki 1993 m. dar buvo naudojamasi ISA magistrale, kol galiausiai paplito VL magistralė.

Tai buvo vietinė magistralė, ir tai reiškė, kad ji su sistemine magistrale veikė sinchroniškai. VL magistralė labai primityvi; iš tikrųjų ji yra tik sisteminės magistralės plėtinys.

VL niekada neturėjo didelės reikšmės, nes beveik tuo pačiu metu pasirodė stipri ir efektyvi CI magistralė. Ši magistralė taip pat tam tikru mastu suderinama su ISA magistrale, nes PCI įrenginiai reaguoja į ISA magistralės signalus, kuria tuos pačius IRQ ir t.t. Todėl buvo sukurtos abiem magistralėms tinkamos garso plokštės „Sound Blaster", o praėjusio dešimtmečio viduryje tai buvo labai svarbu. Optimaliomis sąlygomis PCI magistralė kiekvienu taktiniu impulsu pasiunčia vieną duomenų paketą (32 bitus).

PCI magistralė.PCI (Peripheral Component Interconnect -periferinių komponentų sąsaja). Ši magistralė yra „Intel" kūrinys, naudojamas visuose šiuolaikiniuose PC sistemos ir kitų sistemų kompiuteriuose, nes PCI magistralė nepriklauso nuo procesoriaus. Ją galima naudoti su visais 32 ir 64 bitų procesoriais, todėl ją galima aptikti įvairios architektūros kompiuteriuose.

Yra ir galingesnė PCI standarto versija, turinti didesnį laidumą, bet daugelis pagrindinių plokščių dar naudoja originalią versiją. PCI magistralė turi buferį, kuris veikia tarp CPU ir periferinių įrenginių (RAM podėlio). Tai leidžia CPU pristatyti duomenis į buferį, o paskui atlikti kitas užduotis. Magistralė prižiūri likusį perdavimą. Alternatyva - PCI papildomos vidinės plokštės taip pat gali pasiųsti duomenis į buferį, nepaisant to, ar CPU turi laiko juos apdoroti, ar ne. Duomenys tik stovi eilėje ir laukia, kol atsiras vietos sisteminėje magistralėje, kuri paskui juos siunčia į CPU.

Pagrindinis procesorius - kompiuterio duomenų apdorojimo svarbiausias įrenginys. Duomenų paketai (8,16, 32, 64 ar daugiau bitų vienu metu) nuolatos keliauja pirmyn ir atgal tarp pagrindinio procesoriaus ir visų kitų kompiuterip įrenginių (darbinės atminties, kietojo disko ir t.t.). Visi šie srautai sklinda magistralėmis. Pagrindinės plokštės lizdas montuojamas netoli tam tikrų labai galingų kanalų (dar vadinamų keliais). Šios magistralės sujungia visas sudėtines dalis. Pagrindinėje plokštėje yra keletas magistralių. Tačiau jos visos sujungtos, kad duomenys galėtų keliauti iš vienos į kitą, taigi duomenys pasiekia atokiausius pagrindinės plokštės kampelius.

Magistralių sistemą galima padalyti į kelias šakas. Kai kurioms kompiuterio dalims reikalingi milžiniški duomenų kiekiai, o kitiems - daug mažesni. Pvz., klaviatūra siunčia tik kelis baitus per sekundę, o darbinė atmintis (RAM) gali siųsti ir gauti kelis gigabaitus per sekundę. Taigi RAM ir klaviatūrą neracionalu jungti prie tos pačios magistralės.

  • Informatika Referatas
  • Microsoft Word 618 KB
  • 2016 m.
  • 34 puslapiai (6407 žodžiai)
  • Universitetas
  • Sergej
  • Asmeninių kompiuterių sisteminiai resursai
    10 - 5 balsai (-ų)
Asmeninių kompiuterių sisteminiai resursai. (2015 m. Sausio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/asmeniniu-kompiuteriu-sisteminiai-resursai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 12:20
×