Asmens apžiūros taktikos ypatumai ir problematika teoriniu bei praktiniu aspektu


Asmens apžiūra. Asmens apžiūros taktika.

Summary. Įvadas. Asmens apžiūros taktikos sąvoka. Asmens apžiūros taktikos ypatumų sąvoka. Asmens apžiūros taktikos tikslai ir tyrimo eiga. Asmens kratos sampratos interpretacija. Asmens kratos sąvoka. Asmens kratos taktikos ypatumų sąvoka. Asmens kratos tikslai ir tyrimo eiga. Asmens apžiūros ir asmens kratos bei kitų procesinių prievartos priemonių atlikimo problematika. Asmens apžiūros ir asmens kratos esminiai skirtumai ir panašumai. Asmens apžiūra ir daiktų patikrinimas Lietuvos Respublikos Administracinių teisės pažeidimų sistemoje. Asmens apžiūros ir asmens kratos rezultatų fiksavimas. Asmens apžiūros ir asmens kratos tyrimo analizė JAV, Rusijoje, Lietuvoje. Asmens apžiūros teismų praktikos analizė. Išvados. Rekomendacijos. Literatūra.

Šiame darbe buvo aptartos dvi aktualios ir tinkamai dar neatskleistos procesinės prievartos priemonės, tai asmens krata ir apžiūra, kuri praktikoje sukelia nemažai problemų. Asmens apžiūra ir asmens krata yra įtvirtintos LR BPK, tai labiausiai asmens laisvę varžančios procesinės prievartos priemonės, atliekamos pagal tam tikrus etapus. Abi šios prievartos priemonės susijusios su asmens kūno apnuoginimu, kartais užtenka apžiūrėti asmenį tik išoriškai, bet taikant šias priemones, ikiteisminio tyrimo pareigūnui ar prokurorui negalima pažeisti kratomojo ar apžiūrimojo asmens prigimtinių konstitucinių teisių reglamentuotų LR Konstitucijoje, tokių kaip asmens neliečiamumas, orumas. Deja praktika rodo, kad pareigūnai piktnaudžiauja įstatymo jiems suteiktomis teisėmis, bet šių priemonių tikslas yra teisėtas, ir tam kad būtų pasiektas tikslas siekiant rezultatyviai bei efektyviai išaiškinti nusikalstamas veikas, procesinių prievartos priemonių pagalba siekiama apginti bei apsaugoti visuomenę nuo nusikalstamų veikų ir užkirsti kelią naujoms atsirasti. Bet taip pat yra išanalizuota ir tai, jog konstituciniai įstatymai neužkerta kelio įtvirtinti tokias baudžiamojo proceso normas, kurios daugiau ar mažiau skiriasi nuo bendrojo konstitucinio įgyvendinimo modelio.

  • Microsoft Word 136 KB
  • 2013 m.
  • 45 puslapiai (13604 žodžiai)
  • Kolegija
  • Gertra
  • Asmens apžiūros taktikos ypatumai ir problematika teoriniu bei praktiniu aspektu
    10 - 4 balsai (-ų)
Asmens apžiūros taktikos ypatumai ir problematika teoriniu bei praktiniu aspektu. (2013 m. Lapkričio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/asmens-apziuros-taktikos-ypatumai-ir-problematika-teoriniu-bei-praktiniu-aspektu.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 26 d. 01:22
×