Asmens draudimo ypatumai Lietuvoje


Įvadas. Asmens draudimo sąvoka ir formos. Asmens draudimas gyvybės draudimo šaka. Grynasis asmens gyvybės rizikos draudimas. Grynasis kapitalo kaupiamasis draudimas. Mišrus asmens gyvybės draudimas. Asmens draudimas negyvybės draudimo šaka. Draudimas nuo nelaimingų atsitikimų. Draudimas ligos atveju. Asmens draudimo ypatumai Lietuvoje. Išvados. Literatūros sarašas. Priedai.

Pirmajame darbo etape buvo išnagrinėta asmens draudimo sąvoka, jos esmė, sudėtinės dalys. Šiuo etapu buvo siekiama sukurti teorinių žinių bazę tolimesniam tyrimui.

Antrame darbo etape buvo ištirti draudimo bendrovių 2003 metų veiklos rezultatai ir pasiekimai, išanalizuoti asmens draudimo ypatumai Lietuvoje.

grynąjį asmens gyvybės rizikos draudimą,

Toks asmens draudimo skirstymas apima visas galimas gyvybės draudimo rūšis bei grupes. Tolimesnėje analizėje bus apžvelgti esminiai šių grupių skirtumai.

Grynasis kapitalo kaupiamasis draudimas yra sutinkamas kur kas dažniau už grynąjį gyvybės rizikos draudimą. Tam tikro amžiaus sulaukimo ar pensijų draudimas yra tokio kapitalo kaupiamojo draudimo pavyzdžiai. (Tam tikro amžiaus sulaukimo draudimas gali būti vykdomas ne tik kaip kapitalo kaupiamasis gyvybės draudimas, bet ir kaip mišrus gyvybės draudimas).

Draudimas ligos atveju (kitaip dar vadinamas ligos draudimu) Lietuvos Respublikos draudimo įstatyme yra išskiriamas kaip atskira ne gyvybės draudimo šakai priklausanti draudimo grupė. Europos Sąjungos direktyvoje Nr. 73/269/ EWG draudimas ligos atveju yra skirstomas pagal draudimo išmokos mokėjimo periodiškumą, o būtent į vienkartinę išmoką, periodiškas išmokas bei mišrias draudimo išmokas turintį ligos draudimą.

Draudimas ligos atveju bei draudimas nuo nelaimingų atsitikimų yra išskirtinės draudimo grupės. Net ir tose valstybėse, kuriose draudimo įstatymai numato gyvybės bei ne gyvybės draudimo šakų atskyrimą, šias dvi ne gyvybės draudimo šakai priskiriamas draudimo grupes gali vykdyti tiek ne gyvybės, tiek ir gyvybės draudimo įmonės.

Pagal tai, kokios draudimo išmokos draudiminio įvykio atveju yra numatytos papildomoje (savanoriškoje) draudimo sutartyje, yra skiriamos kelios ligos draudimo rūšys. Dažniausiai Vakarų Europos valstybių praktikoje yra sutinkamas ligos gydymo išlaidų draudimas, gydymo įstaigos dienpinigių draudimas, ligos dienpinigių draudimas (pajamų netekimo draudimas), slaugos dienpinigių draudimas bei kelios kitos ligos draudimo rūšys:

Ligos išlaidų draudimas yra skirstomas į ambulatorinio bei stacionarinio ligos gydymo išlaidų draudimą. Pirmasis atlygina ambulatorinio, o antrasis - stacionarinio ligos gydymo išlaidas. Ligos išlaidų draudimas, apimantis tiek ambulatorinio, tiek ir stacionarinio gydymo išlaidas, yra vadinamas pilnuoju ligos gydymo išlaidų draudimu.

Stacionarinio ligos gydymo išlaidų draudimo sutartis sudaro asmenys, norintys stacionarinio ligos gydymo metu gauti papildomas paslaugas arba aukštesnę teikiamų medicinos paslaugų kokybę, negu ta, kurią garantuoja privalomasis sveikatos draudimas. Draudėjo pasirašytoje papildomo stacionarinio ligos gydymo išlaidų draudimo sutartyje gali būti numatyta, kad draudėjas turi teisę būti gydomas ne bendrojoje (pvz., aštuonvietėje), o dvivietėje ar vienvietėje palatoje. Visus papildomus, su draudėjui teikiamų paslaugų kokybės pagerėjimu susijusius kaštus, viršijančius bazinį privalomojo sveikatos draudimo tarifą, kompensuoja papildomą draudimo sutartį pasirašiusi draudimo įmonė.

Asmenims, draustiems papildomuoju ambulatorinio ligos gydymo išlaidų draudimu, dažniausiai yra kompensuojami kaštai, susiję su gydytojų teikiamomis konsultacijomis, ligonių apžiūra, ambulatorinėmis operacijomis, rentgeno diagnostika, gydytojų išrašytų vaistų ir medicinos pagalbos priemonių pirkimu. Draudėjams taip yra kompensuojami ne tik gydytojo rekomenduotų masažų, vandens vonių, šiluminės ar spindulių terapijos kaštai, bet ir, tarkime, su klausos bei kalbėjimo aparatų, akinių ar invalido vežimėlio įsigijimu susiję išlaidos.

Dantų gydymo išlaidos gali būti apdraustos atskira ligos gydymo išlaidų draudimo sutartimi arba įrašytos kaip papildoma ambulatorinio ligos gydymo išlaidų draudimo sutarties sąlyga. Draudėjams paprastai yra kompensuojami dantų gydymo, dirbtinių dantų įstatymo bei su dantų gydymu susijusių žandikaulio operacijų kaštai. Draudikai, pasirašydami dantų gydymo išlaidų draudimo sutartis paprastai reikalauja nepriekaištingos draudėjo dantų būklės.

  • Draudimas Referatas
  • Microsoft Word 38 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 20 puslapių (3542 žodžiai)
  • Aleksandra
  • Asmens draudimo ypatumai Lietuvoje
    10 - 3 balsai (-ų)
Asmens draudimo ypatumai Lietuvoje. (2016 m. Sausio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/asmens-draudimo-ypatumai-lietuvoje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 23:54
×