Asmens higiena aprašymas


Quellada losjonas. Kvelada.lt. Quellada tepalas. Pedeks tepalas. Losjonas kvelada. Niezai ir pedeks. Sieros tepalas 15 %.

Paranit purškalas nuo utėlių ir glindų. Pioxsin Plevent apsauginis losjonas su šukomis. Pioxsin Delete losjonas su šukomis. Pedeks losjonas. Permitrino 4 proc. tepalas. Nitiforas, Antibit šampūnai. Pedilin šampūnas ir emulsija. Brek (skystis žibalo pagrindu).

Odos funkcijos: Termoreguliacinė; Jutiminė; Šalinimo; Apsauginė ir kt. Todėl oda pastoviai turi būti švari ir sausa

Prausti ir maudyti taip dažnai, kaip to reikia, paprastai ne rečiau kaip kartą per dieną. Dažniau (2-3 k x d) prausti tenka esant padidėjusiam prakaitavimui, karščiuojant, suintensyvėjus išskyrų sistemai ir kt. atvejais.

Nuolat rūpintis, kad nebūtų pažeista oda.

Mokyti ir skatinti (klientą, pacientą, ligonį) laikytis odos higienos reikalavimų, saugoti odą nuo pažeidimo.

Niežai. Plinta kontaktiniu keliu, liečiantis per užkrėstą patalynę, drabužius, žaislus. Tikslas – sunaikinti apvaisintas niežų erkutes. Namuose būtina dezinfekuoti paciento skalbinius, patalynę, drabužius (virinimas, lyginimas karštu lygintuvu). Suserga tie kurie nesilaiko higienos, retai maudosi, keičia baltinius. Patekusios ant odos apvaisintos erkių patelės įsisiurbia į epidermį ir ten rausia 0,5 cm urvelius, kuriuose padeda kiaušinėlius.

Sieros tepalas 33% suaugusiems, 10% vaikams. Tepti visą kūną išskyrus galvą 5-6 dienas 1-2 kartus dienoje. Nesimaudyti, neplauti net rankų. 6 dieną maudytis ir keičiami rūbai.

Benzyl - benzoato tirpalas (20%). Įtrinamas visas kūnas, po 10 min. vėl pakartojamas, sekančią dieną vėl 2 kartus su 10 min. pertrauka. 3 dieną nesimaudoma, 4 dieną pacientas prausiamas ir keičiama patalynė, baltiniai.

Skabizol – aerozolis. 2 dienas iš eilės purkšti tas vietas, 1 diena pertrauka, o 4 dieną maudytis ir viską keisti.

Quellada linimentas (Kvelada) – skystas tepalas. Plonu sluoksniu ištepti visą kūną, išskyrus veidą bei galvos odą. Palikti 24 valandom, po to išsimaudyti. Jei po 7 dienų aptinkamos gyvybingos erkės, vėl pakartoti.

Lindano 1proc. tepalas arba Spregal 30g tepalas- ištepti plonai visą kūną, nuplauti po 8 val.

Permetrino 5 proc. tepalas - plonu sluoksniu ištepti visą kūną, išskyrus veidą bei galvos odą. Nuplauti po 12 - 24 val.

Prakaito liaukas įnervuoja simpatinė nervų sistema. Nutraukus tam tikrų odos plotų simpatinę nervų inervaciją, jie net aukštoje aplinkos temperatūroje nustoja prakaituoti (anhidrozė). Tomis pačiomis sąlygomis oda su išlikusia simpatine nervų sistema prakaituoja normaliai. Prakaito liaukas inervuojančios simpatinės nervų sistemos skaidulos yra cholinerginės. Prakaitavimą reguliuoja nugaros smegenų centrai, bet pagrindinis prakaitavimo centras yra pailgosiose smegenyse. Yra dviejų tipų prakaitą gaminančios liaukos:

Dezodorantai. Jie nėra skirti apsaugai nuo prakaitavimo. Dezodorantai naikina nepageidautiną kvapą, todėl rekomenduojama juos naudoti kartu su patikimu antiperspirantu. Dezodoranto ar antiperspiranto naudojimas ant nešvarios odos (prieš tai nenusiprausus) užkemša prakaito liaukų latakus. Tai gali sukelti pūlingą odos uždegimą.

Akių lašai gali būti skirti gydytojo po operacijų, gydymui ar tiesiog akies drėkinimui. Akių lašai lašinami į apatinę konjunktyvos raukšlę. Svarbu, kad lašeliai nepatektų į ragenos vidurį, nes ragena labai jautri ir tai sukels skausmą. Jei apatinis vokas patraukiamas žemyn, o žmogus pažvelgia aukštyn – lašai pataiko ten, kur reikia. Paprastai geriau įlašinti du lašus, o ne vieną, nes neaišku, ar vienas lašas yra įlašintas teisingai. Akis sugeria tik nedidelę vieno lašo dalį, todėl nekyla perdozavimo pavojaus. Po įlašinimo reikia keletą kartų sumirksėti, kad nudžiūtų skysčio perteklius.

Jei nesugebama įprastai lašintis lašų, galima atsigulti, užmerkti akis, pridėti pipetės galiuką prie nosies pagrindo ir įlašinti kelis lašus į akies kampą. Kai akis atmerkiama, skystis pasklinda po akį.

Pagal nešiojimo režimą skirstomi į:

Vienadienius (silikono – hidrogelio, juos galima dėvėti tik turint gydytojo receptą).

Savaitinius (skirti 1 arba 2 savaičių nešiojimui. Dėl gana trumpo nešiojimo laiko nesikaupia baltyminės bei kitos apnašos).

Mėnesinius (skirstomi į dieninius (nakčiai išsiimami) ir nenutrūkstamo nešiojimo, t.y. iki 30 parų (dėvimi dieną/ naktį).

Astigmatinius (skirti astigmatizmui koreguoti). Pagal specialų receptą, bei parenkant ir užsakant kiekvienam individualiai. Būna dieninio ir prailginto nešiojimo).

Spalvotus (gaminami su dioptrijomis ir be jų. Skirstomi į akių spalvą paryškinančius ir pakeičiančius).

Kontaktinių lęšių priežiūra. Lęšių priežiūrai reikalingas specialus kontaktinių lęšių valiklis ir specialus dėklas. Paprastai ir kieti, ir minkšti lęšiai vakare išimami. Išėmus reikia nuvalyti apnašas ir dezinfekuoti. Nenaudojamas lęšis laikomas švariame lęšių laikymo inde. (Kiekvienas lęšis yra jo pažymėtoje lęšių konteinerio pusėje). Tinkama lęšių dėklo priežiūra yra svarbus lęšių higienos aspektas. Kiekvieną dieną keičiant kontaktinius lęšius iš dėklo reikia išpilti seną tirpalą, praskalauti švariu tirpalu ir išdžiovinti (mikroorganizmai negali daugintis sausomis sąlygomis). Dėklus reikėtų keisti dažnai, idealiausia – kas mėnesį.

  • Kosmetologija Aprašymas
  • Microsoft Word 987 KB
  • 2015 m.
  • 15 puslapių (7355 žodžiai)
  • Agnė
  • Asmens higiena aprašymas
    10 - 6 balsai (-ų)
Asmens higiena aprašymas. (2015 m. Gegužės 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/asmens-higiena-aprasymas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 03:21
×