Asmens konstitucinės teisės Lietuvoje


Lapinskas vietos savivalda ir valdymas lietuvoje. Lapinskas k vietos savivalda ir valdymas lietuvoje: pirmieji reformos rezultatai. Namų valdos neliečiamumas. "lobizmas ir lobistinės veiklos reglamentavimas lietuvoje". Asmens konstitucinės teisės lietuvoje..

T. Birmontienė. Privataus gyvenimo neliečiamumas. Interesų grupės, valdžia ir politika. A. Kubilius. Lobizmo institucionalizavimas-demokratinio proceso pranašumas ar trūkumas? R. Dulevičienė. Lobizmas ir lobistinės veiklos reglamentavimas lietuvoje. E. Kūris. Diskusijos. Baltutytė. Socialinės ekonominės teisės ir konstitucija: kai kurie lyginamieji aspektai. Prapiestis, žilys. Kelias į lietuvos respublikos konstituciją. Sinkevičius. Žmogaus teisių ir laisvių konstitucinės garantijos. V. Vadapalas. Tarptautinė teisė. E. Kuris. Konstitucija ir jos aiškinimask. Lapinskas. Vietos savivalda ir valdymas lietuvoje: pirmieji reformos rezultatai. K. Lapinskas. Teisės šaltiniai ir konstitucinės priežiuros instituciju baigiamieji aktai. Konstitucinė justicija: dabartis ir ateitis. Vilnius: lietuvos respublikos konstitucinis teismas. E. Vaitiekienė, s. Vidrinskaitė. Lietuvos konstitucinės teisės įvadas. Vilnius: justitia. E. Jarašiunas. Apie konstitucinės justicijos funkcijas. // konstitucija, žmogus, teisinė valstybė. Vilnius: lietuvos žmogaus teisiu centras. Kriaučiunas. Konstitucinės lietuvos narystės europos sąjungoje problemos.

Privataus gyvenimo neliečiamumas- Lietuvos konstitucinės teisės principas, tačiau dabar dar tik skinasi kelią. Dėl sovietu įtakos ir dėl to, kad ši problema teisės moksle palyginti nauja, nelengva atskirti privatu ir visuomenės gyvenimą. Daug dėmesio šitam reikalui skiriama jav teisėje. Pirmiausiai šią teisę bandyta formuluoti moksliniuose straipsniuose kaip privatinės teisės principą-ji suformuluota kaip teisė buti paliktam vienam ir gynė ją nuo nepagrįsto kitu asmenu kišimosi. Nuo to laiko jav teismai pradėjo nagrinėti ieškinius dėl nepagrįsto kišimosi į žmogaus privatu gyvenimą-dėl įsibrovimo į patį privatu gyvenimą (pvz. Reta liga sergančio ligonio fotografavimas ligoninėje), dėl viešo privačiu faktu atskleidimo (meilės romanu atskleidimas), klaidinančio faktu pateikimo ir pasisavinimo (žymaus vardo ar nuotraukos panaudojimas ant kokios prekės be asmens sutikimo). Pagal jav tradiciją, valstybės tarnai neturi tokio privataus gyvenimo neliečiamumo kaip eiliniai piliečiai ir apie juos galima skelbti įvairią kompromituojančią medžiagą. Taigi šiais atvejais informacija apie asmenį yra tikra. Daug problemu kyla tarp darbuotoju ir darbdaviu, nes pastarieji, budami už juos atsakingi, nori turėti kuo daugiau informacijos-dėl narkotiku testu ypač, leidžiami tik atrenkant valstybės pareigunus. Jav konstitucija valstybės kišimąsi į asmens gyvenimą saugo taip: nuo nepagrįstu kratu ir areštu; negali buti atimta gyvybė, neteisėtai ribojama laisvė ar nuosavybė. Konstitucija gina privatumo rušis: teisę priimti esminius sprendimus (apsispręsti dėl nėštumo nutraukimo), kita saugo asmenį nuo asmeninės informacijos, asmeniniu reikalu atskleidimo. Privataus gyvenimo neliečiamumas nėra absoliuti teisė. Sudėtinga problema-keik valstybės pareigunai, tirdami nusikaltimą, gali skverbtis į asmens privatu gyvenimą. Pokalbiai telefonu suprantami kaip neliečiama privataus gyvenimo dalis, tačiau numeriai, kuriuos renkame, nėra visiškai privati informacija ir asmuo negali tikėtis slaptumo šioje srityje; finansiniai dokumentai, laikomi stalčiuje, yra privati informacija, tačiau finansinės banko operacijos-nėra visiškai neliečiami, nes klientas šiuos duomenis savanoriškai perduoda banko tarnautojams ir šie gali juos perduoti valdžiai tam tikrais atvejais be asmens sutikimo. Dabar informacijos slaptumą iš dalies gali kontroliuoti kompiuteriai, tačiau atsiranda problemu, aki policijai prireikia tokiu asmeniniu duomenu, o tam jau reikia ir slaptažodžiu. Pagal jav tradiciją, namu valda yra neliečiama teritorija.

  • Teisė Konspektas
  • Microsoft Word 87 KB
  • 2012 m.
  • 29 puslapiai (21071 žodžiai)
  • Asmens konstitucinės teisės Lietuvoje
    10 - 2 balsai (-ų)
Asmens konstitucinės teisės Lietuvoje. (2011 m. Rugpjūčio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/asmens-konstitucines-teises-lietuvoje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 00:39
×