Asmens savybės ir jų raiška turizmo sektoriuje


Asmens savybės , jų raiška turizmo sektoriuje savarankiškas darbas. Ekstravertiškumas , nuolaidumas , stropumas , emocinis stabilumas ir atvirumas patirčiai. „ didžiojo penketo “ elementai.


Asmens savybės - tai būdo savybės, kuriomis pasižymi kiekvienas individas. Jos parodo koks tu esi. Jos yra svarbios kiekvienoje žmogaus veiklos srityje. Dažniausiai skirstomos į gerąsias ir blogąsias arba stipriąsias ir silpnąsias. Tačiau ne visada vieną savybę galime vadinti iš karto blogąją ir silpnąją. Kritiškai mąstydami, galime suprasti, kad kai kurios jų (pvz. - abejingumas) nėra tokios blogos, pažvelgus į tai iš svarbaus sprendimo priėmimo pusės. Dažnai pasitaiko, kad mūsų pačių išreiškiamų asmeninių savybių grįžtamasis ryšys yra atvirkščiai proporcingas skleidžiamojo asmens savybėms. Šiame darbe bandysiu pažvelgti į pagrindines asmens savybes, kurios yra svarbios arba nepriimtinos turizmo sektoriuje iš įvairių pusių.

Visų pirmą reikėtų atsižvelgti į tai, kad asmenybė yra dinamiška, vadinasi yra auganti, besivystanti ir prisitaikanti. Asmeninės savybės neatsiranda iš niekur, jos taip pat neatsiranda vos gimus žmogui. Jos yra įgyjamos tam tikromis gyvenimo aplinkybėmis, esant tam tikroms situacijoms ir auklėjimo metu. Jos padeda žmogui priimti sprendimus, spręsti problemas, veikti. Kadangi temperamentas daro tam tikrą įtaką charakterio savybėms, atitinkamai ir charakteris arba asmens savybės gali priklausyti nuo temperamento tipo. Todėl šiame darbe gali atrodyti, kad kalbama ne apie asmens savybes, o apie temperamentą.

Jau senovėje, gamtininkai (Hipokratas, Galenas), filosofai (Platonas, Aristotelis), senovės rašytojai (Theophrastus, Cicero, Seneca), Saint. Augustinas Aurelius ir Šv. Tomas Aquinas bandė apibrėžti asmens savybes. Šie bandymai buvo tęsiami ir kitose epochose.

  • Microsoft Word 31 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (1318 žodžiai)
  • Kolegija
  • Laura
  • Asmens savybės ir jų raiška turizmo sektoriuje
    10 - 1 balsai (-ų)
Asmens savybės ir jų raiška turizmo sektoriuje. (2019 m. Lapkričio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/asmens-savybes-ir-ju-raiska-turizmo-sektoriuje.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 13 d. 14:48
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo