Asmens sveikatos ugdymas - kelias į aktyvų ir sveiką gyvenimą


Asmens sveikatos ugdymas - kelias į aktyvų ir sveiką gyvenimą. Pagrindinės temos, aktualios žmogaus sveiko gyvenimo būdo skatinimui.  . Ją propaguojant organizmas gauna visas jam reikalingas medžiagas ir energiją idealiam svoriui palaikyti.

Asmens sveikatos ugdymas - kelias į aktyvų ir sveiką gyvenimą.

Pristatymą atliko: Tomas Balasevičius IF-4/8 Robertas Paulauskas IF-4/8 Laura Jakubonytė SA-4.

Pagrindinės temos, aktualios žmogaus sveiko gyvenimo būdo skatinimui:.

Sveika mityba; Fizinis aktyvumas; Rūkymo žala; Alkoholio žala Poilsio (miego) režimas; Patiriamas stresas ir gebėjimas jį įveikti;.

Fizinis aktyvumas: tai vienas svarbiausių gyvensenos veiksnių, stiprinantis fizinį pajėgumą, gerinantis sveikatą ir didinantis gyvenimo įvairovę bei kokybę.

Rūkymo žala Mokslininkų nustatyta, kad rūkantieji 10 kartų dažniau serga plaučių vėžiu, jiems pažeidžiamos kraujagyslės. Tabako dūmuose aptinkama apie 200 sveikatai kenksmingų medžiagų, tarp kurių: nikotinas; anglies monoksidas; įvairios dervos; Sumažėja deguonies, patekusio į širdį, smegenis bei kitus organus, kiekis; Pagreitėja aterosklerozės plokštelės formavimasis; Padidėja miokardo infarkto ar insulto rizika.

Probleminis ir nesaikingas alkoholio vartojimas jau tapo daugelio valstybių ir tautų tragedija, sukeldamas daug negrįžtamų socialinių ir sveikatos problemų bei pasekmių. Alkoholiu piktnaudžiaujantys žmonės yra pagrindinė nelaimių keliuose, traumų, nelaimingų atsitikimų darbe, namuose bei savižudybių priežastis. Alkoholis pažeidžia kepenis, centrinę nervų sistemą. Dėl alkoholio vartojimo vyksta psichinė ir fizinė žmogaus degradacija.

  • MS PowerPoint 1527 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 21 puslapis (569 žodžiai)
  • Tomas
  • Asmens sveikatos ugdymas - kelias į aktyvų ir sveiką gyvenimą
    10 - 8 balsai (-ų)
Asmens sveikatos ugdymas - kelias į aktyvų ir sveiką gyvenimą. (2015 m. Rugsėjo 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/asmens-sveikatos-ugdymas-kelias-i-aktyvu-ir-sveika-gyvenima.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 18 d. 17:30
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo