Asmenų, grįžusių iš laisvės atėmimo vietų, kalėjimo, socialinė integracija


Narkomanų socialinė integracija. Refratas resocializacija. Socialinis darbas su iš įkalinimo grįžusiais asmenimis referatai. Grizusio is kalejimo. Nuteistu asmenu socialine reabilitacija ir integracija visuomene referatas. Referatas socialinis darbas su nuteistaisiais. Socioedukacine inovacija neigaliuju integracija speros.ll. Neįgalių narkomanų resocializacija. Socialinio darbo metodai dirbant su iš įkalinimo įstaigų grįžusiais asmenimis. Skaidres apie nuteistuosius grizusius is ikalinimo istaigu.

Asmenų, grįžusių iš laisvės atėmimo vietų, socialinė integracija

Kasmet dalis nuteistųjų atlikę bausmę sugrįžta į visuomenę, kurioje jie iš naujo turi įsitvirtinti. Šiandieninėje visuomenėje iš įkalinimo įstaigų grįžusių asmenų resocializacija tampa vis opesnė problema. Kaip teigia V. Vaicekauskienė, „šie žmonės yra praradę socialinius ryšius bei įgūdžius, yra visuomenės smerkiami“. Geriausia visuomenę apsaugoti nuo nusikaltimų tada, kai nuteistiesiems yra sukuriamos sąlygos sugrįžti į visuomenę. Tai sumažina pakartotino nusikalstamumo riziką. Įkalinimas garantuoja tik laikiną visuomenės apsaugą, todėl svarbu sukurti sistemą, kuri aktyvintų ir remtų nuteistojo pastangas integruotis.

Mano nuomone, bausmę atlikusio asmens elgesį lemia pirmieji gyvenimo mėnesiai laisvėje. Jeigu per šį periodą jiems pavyksta adaptuotis, susirasti darbą, gyvenamąjį būstą ir kita, galima tikėtis, kad tolimesnis jų elgesys atitiks įstatymų reikalavimus. Žinoma, neatmestinas ir toks variantas, kad pereinamojo laikotarpio problemos, tokios kaip nedarbas, didėjanti socialinė nelygybė, vertybių kaita, alkoholizmo ir narkomanijos plėtra, vėl gali keisti kai kurių žmonių sampratą ir pagilinti jų apsisprendimą daryti nusikaltimus, neteisėtais būdais siekti socialinės sėkmės. Tad tokiu atveju, jei atlikusio laisvės atėmimo bausmę asmens resocializacija nesėkminga, tuomet jis daro pakartotinus nusikaltimus. Teistumas turi kuo mažiau neigiamai socialiai paženklinti asmenį, o bausmės atlikimas neturėtų būti veiksnys, ribojantis nuteistojo galimybes pasirinkti socialiai priimtiną gyvenimo būdą. Siekiant sumažinti nusikaltimų recidyvą, turi būti tobulinama nuteistųjų socialinės integracijos sistema, kuri užtikrintų specializuotų paslaugų tokiems asmenims teikimą, padėtų prisitaikyti ir įsitraukti į visuomenės gyvenimą.

  • Sociologija Referatas
  • Microsoft Word 14 KB
  • 2012 m.
  • 5 puslapiai (1179 žodžiai)
  • Egle
  • Asmenų, grįžusių iš laisvės atėmimo vietų, kalėjimo, socialinė integracija
    10 - 2 balsai (-ų)
Asmenų, grįžusių iš laisvės atėmimo vietų, kalėjimo, socialinė integracija . (2012 m. Balandžio 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/asmenu-grizusiu-is-laisves-atemimo-vietu-kalejimo-socialine-integracija.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 14:10
×