Asmenų su psichikos negalia problemų sprendimas


Vaikų su Dauno sindromu psichosocialinė charakteristika Dauno sindromas. Ligos eiga. Kokia tikimybė susilaukti kūdikio , turinčio dauno sindromą. Ar ta pati šeima gali susilaukti antro kūdikio , turinčio dauno sindromą. Kokią reikšmę dauno sindromas turi visuomenei. Vaikų su Dauno sindromu ir jų artimųjų problemos visuomenėje , jų segregacija ir diskriminacija. Vaikų su Dauno sindromu artimųjų problemos , jų segregacija atskyrimas. Dažniausiai visuomenėje susidariusios nuomonės bei pagrindinės problemos apie vaiką sergantį Dauno sindromu. Vaiko su Dauno sindromu diskriminacija. Tad visų pirma – keletas mitų apie Dauno sindromą ir jų paneigimų. Alzheimeriu serganciojo psichosocialine charakteristika. Pradinė stadija. Vidutinio sunkumo stadija. Sunki stadija –. Alzheimeriu sergančių ir jų artimųjų esminės problemos galimi sprendimo būdai. Alzheimeriu sergančių esminės problemos. Pasiruošimas Alzheimerio liga ir demencija sergančių priežiūrai. Klausimai į kuriuos reikia atsižvelgti planuojant Alzheimerio liga ar demencija sergančio ligonio priežiūrą. Kas priims finansinius sprendimus , kai sergantis artimasis nebegalės to padaryti. Kas pasirūpins sergančiu artimuoju. Kur gyvens Alzheimerio liga arba demencija sergantis artimasis. Kasdienė rutina. Keletas puikių patarimų. Alzheimeriu sergančių artimųjų esminės problemos. Neformali globa. Dienos socialinės globos paslaugomis. Trumpalaikės socialinės globos paslaugos.


1. Socialinis projektas “Aš esu čia” jo esminiai tikslai, keliamos problemos, problemų sprendimo būdai (paaiškinkite, kodėl jie tokie pasirinkti).

Per projektus, įvairius jų vykdomus užsiėmimus pažeidžiamoms grupėms padeda išspręsti įvairias problemas kaip pavyzdžiui užimtumo taip pat gerina nusistovėjusį, neigiama bendruomenių požiūrį į sergančius Alzheimerio liga. Renginiuose žmonės gali diskutuoti apie toleranciją, supratingumą, kviečiami bendruomenės narius pamatyti ne žmogaus negalią, o patį žmogų. Ištraukas iš mamų, auginančių vaikus su Dauno sindromu, ir vaikų, slaugančių Alzheimerio liga sergančius tėvus, Taip projektas padedančiuose šviesti visuomenę.

Visi ligoniai būna psichiškai atsilikę (20% sunkaus laipsnio, 75% vidutinio, 5% lengvo laipsnio).

Šių ligonis fizinis ir protinis vystymasis ryškiai atsilieka nuo sveikų bendraamžių.

3.Vaikų su Dauno sindromu ir jų artimųjų problemos visuomenėje, jų segregacija ir diskriminacija.

Vaikų su Dauno sindromu artimųjų problemos, jų segregacija (atskyrimas):

Dažniausiai visuomenėje susidariusios nuomonės bei pagrindinės problemos apie vaiką sergantį Dauno sindromu:

Dažniausiai žmonių su Dauno sindromu diskriminacija visuomenėje pasireiškia per neteisingą įsitikinimą, mitų įvairovę. Kai žmonės nežino, kokie iš tikrųjų yra sergantys Dauno sindromu žmonės, jie daug labiau linkę tikėti mitais, negu iš tikrųjų vyraujančia tiesa.

Alzheimerio liga prasideda nepastebimai. Pradiniai simptomai nėra aiškūs, jie progresuoja iš lėto. Ligonio atmintis silpnėja, aplinkiniai pastebi, jog keičiasi elgesys. Ligoniai suvokdami didėjantį bejėgiškumą, skaudžiai išgyvena pasikeitimus: tampa nerimąstingi, irzlūs, depresiški. Ligą stengiasi nuslėpti nuo aplinkinių, tad į gydytojus pagalbos dažniausiai kreipiasi artimieji, dėl pakitusios žmogaus elgsenos. Esant patologijai, išryškėja įvairūs pokyčiai psichinėje veikloje. Reikia atminti, kad psichinės būklės pablogėjimą nustatyti nelengva, nes prasideda iš lėto, dažnai sąveikauja su įvairiomis somatinėmis ligomis. Be to žmonės vengia pasipasakoti savo pojūčius – gal būt, nesuvokdami kas su jais vyksta, gal dėl baimės būti nesuprastais ar pažemintais, ar tiesiog norėdami išlaikyti savo žmogiškąjį orumą. Be to, pagyvenę žmonės vartoja daug įvairių vaistų, tame tarpe psichotropinių (antidepresantų, benzodiazepinų, neuroleptikų ir kt.), kurie taip pat gali sukelti atminties, pažintinės funkcijos ar net sąmonės sutrikimus.

  • Sociologija Projektas
  • Microsoft Word 33 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (4322 žodžiai)
  • Kristina
  • Asmenų su psichikos negalia problemų sprendimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Asmenų su psichikos negalia problemų sprendimas. (2016 m. Kovo 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/asmenu-su-psichikos-negalia-problemu-sprendimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 03:38
×