Asmenų, turinčių regos negalią, sportas Lietuvoje bei užsienyje


Asmenų , turinčių regos negalią , sportas Lietuvoje bei užsienyje. Lietuvos aklųjų sporto federacija. Asmenų , turinčių regos negalią , sporto šakos Lietuvoje Golbolas. Dziudo turnyrai akliesiems. Stalo tenisas tamsoje – šoudaunas. Literatūra.


Federacijos nariai yra 9 aklųjų ir silpnaregių sporto klubai:

Asmenų, turinčių regos negalią, sporto šakos Lietuvoje

Viena iš svarbiausių priemonių aklųjų plaukime – taperis (tapper). Tai ilgas stiebas su minkštu kamuoliuku gale, kurį laiko žmogus kiekvieno baseino gale. Tai ženklas plaukikui, kad jis artėja prie baseino pabaigos ir gali nebijodamas skausmingų traumų finišuoti.

Lietuvos Aklųjų ir silpnaregių plaukimo pasaulyje jau gerai įsitvirtinę Mindaugas Dvylaitis (pasiekė Lietuvos rekordą 400 m l.st. nuotolyje. Jis laimėjo ir aukso medalius , Žygimantas, Matusevičius tapo čempionu plaukiant 200 m kopl.pl. Vilnietė Gluosnė Norkutė, kaunietė Viktorija Urbonaitė, Kristina Mačiutaitė, vilniečiai Barbora Šilkinytė, Osvaldas Bareikis, Arnoldas Januškevičius, šiaulietis Denas Damskis buvo apdovanoti vairių spalvų medaliais. 50 m peteliške 100 m l.st. Edgaras Matakas tapo čempionu ir pasiekė naujus Lietuvos rekordus. Giedrius Stoškus – Lietuvos čempionas 100 m ir 200 m krūtine nuotoliuose.

Geriausių Lietuvos plaukikų šių metų balandžio viduryje laukia stambios tarptautinės varžybos Berlyne, kuriose galima siekti pasaulio čempionato ir parolimpinių žaidynių normatyvų. Į jas ruošiasi vykti KCSM plaukikai Mindaugas Dvylaitis ir Žygimantas Matusevičius.

Šoudauno sporto šaka atsirado po II pasaulinio karo ir buvo skirta regėjimą praradusiems kariams. Dabar šią, stalo tenisą primenančią sporto šaką, kultivuoja ir sveiki, ir regėjimo negalią turintys žmonės. Prie teniso stalo žaidėjai tamsiais akiniais specialia lentute mušinėja barškantį kamuoliuką ir stengiasi jį pataikyti į kišenę. Jeigu kamuoliukas pasiekia tikslą – žaidėjui skiriami du taškai, jeigu ne – išlekia už stalo ribų – vienas taškas. Žaidžiami du setai. Kiekvienas – iki vienuolikos taškų. Lietuvoje profesionaliai šiuos sportu užsiima 15 vyrų ir 10 moterų. Triskart Lietuvos aklųjų stalo teniso (šoudauno) čempionas ir šio sporto pradininkas Šiauliuose Paulius Kalvelis ne tik pats žaidžia, bet šio žaidimo moko ir kitus. Ši sporto šaka populiari pasaulyje ir sparčiai skinasi kelią mūsų šalyje. Sporto entuziastai trokšta ir tikisi, kad 2016 m. šoudaunas bus įtrauktas į parolimpines žaidynes.

  • Microsoft Word 28 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 7 puslapiai (1504 žodžiai)
  • Universitetas
  • Toma
  • Asmenų, turinčių regos negalią, sportas Lietuvoje bei užsienyje
    10 - 9 balsai (-ų)
Asmenų, turinčių regos negalią, sportas Lietuvoje bei užsienyje. (2016 m. Gegužės 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/asmenu-turinciu-regos-negalia-sportas-lietuvoje-bei-uzsienyje.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 25 d. 21:34
×