Asmenybė ir bendravimas


Vilniaus petro vileišio aukštesnioji transporto mokykla. Geležinkelių infrastruktūros skyrius. Dieninės studijos. Bendravimas. Išvados. Literatūros sąrašas. Įvadas. Asmenybės samprata. Kryptingumas. Grupė ir asmenybė. Bendravimas. Išvados. Literatūros sąrašas.

Dažnai žmonės apibudina vienas kitą: ”Jis yra asmenybė“, ”Tai bent stipri/silpna asmenybė“, ”O šis ir visai ne asmenybė“.Pradžiai reikia aptarti keletą sąvokų, kurios padės suvokti kas gi yra asmenybė ir ar verta žmonės charakterizuoti panašiais teiginiais, kada šis terminas yra tinkamai naudojamas.

Dažniausiai pasitikantis netikslumas kasdieniniame bendravimė yra bandymas skirstyti žmones į ”asmenybes“ ir ”ne asmenybes”. Asmenybėmis dažniausiai yra vadinami kuo nors pasižymėję ar tiesiog populiarūs žmonės, o tie, kurie nepabrėžia savo sugebėjimų ar individualumo, laikomi ”ne asmenybėmis“ arba ”silpnomis asmenybėmis“. Tai nera teisinga, nes buvimą asmenybe rodo sąmoninga vekla, o ne vien populirumas ar ryškiai pasireiškiantis bruožai. Vienų ar kitų savybių skirtingas išreikštumas ir lemia mūsų individualumą.

Asmenybė visada konktaktoja su kitomis asmėnibėmis ir užima tam tikrą padėtį grupės ir apskritai socialinėje erdvėje.

Asmenybė yra vientsa, tačiau pakankamai sudetinga sistema. Joje galima išskirti keletą sričių, kurios ypač atspindi asmenybės veikloje:

kriptingumas ( asmenybės veklą lemiantys motyvai, valia, nuostatos bei vertybės),

sugebėjimai ( kokias galimybės žmogus turi veiklos atlikimui ir kokiomis priemonėmis gali naudotis).

Ką žmogus beveiktų, jo elgesys yra kryptingas, orientuotas į vieną ar kitą tikslą. Bet koks veiksmas turi priežastis, kurias sąlygoja asmenybės įgimti arba įgyti poreikiai – šis procesas vadinamas motivacija, o asmenybę veikti skatinančios motyvais. Nors poreikiai bendri visiems, tačiau kiekvienoje asmenybėje jie pasireiškia skirtingomis formomis ir patenkinami skirtingais būdais – tuo dar kartą pasireiškia mūsų individualumas. Asmenybė, kaip jau minėta pasižymi samoninga veikla, todėl jos pasirinkti būdai patenkinti poreikius ar pasiekti tikslą neatsiejami nuo valios. Valia padeda ne tik nukreipti elgesį norima linkme, bet ir lemia asmenybės charakterio bruožų formavimąsį,, išskirtinumą. Stipri valia daugelyje situacijų gali padėti siekti norimo tikslo.

G.Olportas (G.Allport) siūlo išskirti keletą pagrindinių veribių grupių:

  • Kalbos kultūra Referatas
  • Microsoft Word 19 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (1810 žodžiai)
  • Mokykla
  • Artas
  • Asmenybė ir bendravimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Asmenybė ir bendravimas. (2015 m. Gruodžio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/asmenybe-ir-bendravimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 07:15
×