Asmenybės dėmesio savybių ir jutimo/ suvokimo ypatybių tyrimas


Turinys. Tikslas. Kognityvinės raidos tyrimas. Pirmoji užduotis. Dėmesio ypatybių tyrimas. Tyrimo tikslas. Tyrimo eiga. Tyrimas. Korektūros teksto protokolas. Rezultatų sutvarkymas. Išvados. Antroji užduotis. Suvokimo tyrimas. Tyrimo tikslas. Tyrimo eiga. Tyrimas. Vaiko piešinys. Rezultatų sutvarkymas. Išvados. Išvados. Literatūra.


Tiriamasis asmuo yra pirmos klasės mokinys Nojus. Pačioje pradžioje jį supažindinau su būsima užduotimi. Užduotį pasirinkau iš Zambacevičienės E. (2006). Vaiko psichologinis pažinimas. Šiauliai., knygelės. Pasirinkau šią užduotėlę iš šios knygelės, nes ji pasirodė lengvesnė septynerių metų vaikui. Pirma užduotis gebėjimo paskirstyti dėmesį tyrimas.

Tyrimo tikslas: Išsiaiškinti mokinio gebėjimą vienu metu atlikti du ar daugiau veiksnių.

Tyrimo eiga: Tyrimui naudojamas korektūros tekstas iš Zambacevičienės E. (2006). Vaiko psichologinis pažinimas. Šiauliai., knygos. Tyrimą sudaro gvi serijos. Kiekvienos serijos trukmė 6 minutės. Pirmoje serijoje berniukas turi apvesti raides a ir u, c raidę nubraukti. Antroje serijoje berniukas atlieka tą patį kitoje užduotyje tik šį syki dar dainuodamas dainelę. Metodas taikomas palei laiko limitą.

Tyrimas: Iš pradžių palengva ir aiškiai paaiškinau Nojui, kad nurodytame korektūros tekste reikės jam per laiką a ir u apibraukti raideles, o c raidelę nubraukti. Ant popieriaus lapo parašiau nurodytas raideles, a ir u nubraukiau, o c raidę apibraukiai, taip parodžiau norimo rezultato pavyzdį.

Padaviau jam korektūros tekstą ir nustačiau laiką, daviau ženklą pradėti, berniukas sulaukęs ženklo iš karto pradėjo braukyti ir apvesti raidelias. Susikaupęs pradėjo vykdyti užduotį, neatitraukęs ir apdairiai ieškojo raidžių, bet keletą raidžių praleidžia. Užduotį atlikinėjo tyliai, 3:24 minutę berniukas pasikonsultavo ar geras raides žymi, ar kitų nereikia, atsakiau, kad reikia žymėti tik tris nurodytas raides tai: a ir u apvesti, c nubraukti. Toliau tęsė raidžių ieškojimą. Pasibaigus 6 minutėm berniukui pranešiau, kad laikas baigėsi, Nojus atsitraukė nuo darbo.

  • Microsoft Word 1251 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (938 žodžiai)
  • Universitetas
  • Rasa
  • Asmenybės dėmesio savybių ir jutimo/ suvokimo ypatybių tyrimas
    10 - 2 balsai (-ų)
Asmenybės dėmesio savybių ir jutimo/ suvokimo ypatybių tyrimas. (2018 m. Gruodžio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/asmenybes-demesio-savybiu-ir-jutimo-suvokimo-ypatybiu-tyrimas.html Peržiūrėta 2019 m. Gegužės 24 d. 08:58
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!