Asmenybės emocijos Emocijų samprata ir funkcijos Emocinės būsenos Emocijas aiškinančios teorijos Emocijų išraiška


Pagrindinės emocijų funkcijos. Periferine emocijų teorija. Aktyvacinė emocijų teorija. Funkcionalistinė emocijų teorija. Socialinė konstruktyvinė emocijų teorija. Komunikacinės emocijų teorija.


(didėja kraujo spaudimas, greitėja kvėpavimas, išsiplečia akių vyzdžiai, sustoja virškinimas, didėja prakaitavimas, mažėja seilių skyrimasis ), patiriame susižadinimą. Kuo didesnis simpatinės nervų sistemos aktyvumas, tuo stipresnę emociją patiriame.

Kognityvinis komponentas – ne tik reaguojame į įvykius aplinkoje, bet ir interpretuojame tiek aplinkos įvykius, tiek savo kūno reakcijas( pagreitėjusį širdies plakimą ir pan.) Priklausomai nuo šių interpretacijų, skiriasi mūsų patiriamos emocijos. Palaidas šuo parke gali nesukelti jokių emocijų, tačiau jei manysim, kad jis pasiutęs, tai patirsim baimę.

Išraiškos komponentas –emocijos atsispindi mūsų veide, balse, kūno pozoje. Mūsų veide atsispindinti išraiška informuoja kitus žmones apie tai, ką jaučiame. Ši informacija potencialiai aplinkiniams yra svarbi. Emocijos paprastai būna užkrečiamos. Kelios bazinės emocijos – džiaugsmas, pyktis, liūdesys, baimė, nuostaba, pasišlykštėjimas- sukelia universalią visoms kultūroms veido išraišką, kuri ir suprantama visose kultūrose vienodai. Šios emocijos signalizuoja kitiems apie įvykius, kurie yra svarbūs jų išlikimui.

Kultūrinis komponentas –šalia universalių emocinių reakcijų ir išraiškų egzistuoja ir daug kultūrinių skirtumų. Kultūriniai skirtumai prasideda ten, kur prasideda mąstymas, nes mąstymo kategorijas mes gauname iš kultūros. Kultūra apibudina, kokie įvykiai yra svarbūs ir kokios emocijos turi būti jaučiamos. Kultūra nusako ir kaip elgtis konkretaus įvykio ir emocijos atveju, ir nurodo priimtinas konkrečios emocijos raiškos formas

Emocijos- tai vidiniai asmenybės išgyvenimai, kylantys įvertinus konkrečių įvykių galimus arba realius poreikius. Šie poveikiai gali būti tiek VIDINIAI, tiek IŠORINIAI. Vidiniai- susiję su asmens fizine savijauta ir jo mintimis. Puikiai žinome, kad nuotaiką sugadinti ar pakelti gali tiek blogi, tiek geri prisiminimai. Išoriniai- susiję su įvairiomis gyvenimiškomis situacijomis, kuriose atsiduria žmogus. Vokiečių psichologas V.Vuntas (W. Wundt, 1832-1920) teigė, jog emocinius procesus sudaro trys emocinių reiškinių grupės:

  • Microsoft Word 21 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 7 puslapiai (1353 žodžiai)
  • Universitetas
  • As
  • Asmenybės emocijos Emocijų samprata ir funkcijos Emocinės būsenos Emocijas aiškinančios teorijos Emocijų išraiška
    10 - 3 balsai (-ų)
Asmenybės emocijos Emocijų samprata ir funkcijos Emocinės būsenos Emocijas aiškinančios teorijos Emocijų išraiška. (2016 m. Gruodžio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/asmenybes-emocijos-emociju-samprata-ir-funkcijos-emocines-busenos-emocijas-aiskinancios-teorijos-emociju-israiska.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 26 d. 17:47
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo