Asmenybės ir bendravimo psichologija


Įvadas. Rezultatų aptarimas/analizė. Apibendrinimas ir išvados. Refleksija. Apklausos transkripcija.


Savo apklausai aš pasirinkau paauglį septyniolikos metų kuris priklauso dvylikos-devyniolikos metų paauglių grupei. Šią amžiaus grupę pasirinkau ,nes paauglystė – pats sunkiausias ir sudėtingiausias iš visų amžiaus tarpsnių. Šiuo laikotarpiu vyksta anatominiai-fiziologiniai, socialiniai ir intelektualiniai pokyčiai, stipriai pasikeičia gyvenimo ir veiklos samprata bei socialinis vaidmuo. Taip pat formuojasi moralinės vertybės, pasikeičia atsakomybės prasmės suvokimas, suaugusieji paaugliui pradeda kelti didesnius bei rimtesnius reikalavimus. Todėl man buvo labai įdomu palyginti save ,kai buvau tokių metų ,kaip viskas pasikeitė. Kaip dabar gyvena ir mąsto paauglys, ar rasiu panašumų tarp savęs tokio amžiaus ir mano apklausto paauglio.

Taigi mūsų pažintis buvo visai atsitiktinė. Pasidalinusi informacija ,kad ieškau kandidato (12-19m.)

kuriam norėčiau užduoti kelis klausimus prisistatė jaunuolis vardu Simas. Taigi trumpai jam paapasakojau savo ketinimus ir nusprendėme susitikti. Susitikimo vieta buvo jo gyvenamąjam rajone, o dar tiksliau jo daugiabučio kiemas. Šią vietą pasirinkau todėl ,kad mano pašnekovas jaustusi neįsitempes, ir tai būtų įprasta, kasdieninė jam aplinka. Taip jis jausis komforto zonoje .

Sutartą dieną atvykau pas jį. Kaip bebūtų keista Simas buvo labai punktualus ir laukė manęs sutartoje vietoje. Iš Simo žodžių traukti man nereikėjo,jis pats pirmas pradėjo pokalbį ir visą laiką šypsojosi , atrodė labai žingeidus ,drąsus ir savimi pasitikintis jaunuolis. Kalbėjomis įvairiomis temomis norėjau jį geriau pažinti ir leisti priprasti prie manęs, juk labai sunku būti atviram ,kai žmogaus nepažysti ir dar juo negali pasitikėti . Todėl mano pati pirmoji užduotis, buvo leisti Simui jaustis laisvai todėl klausimus kuriuos jam buvau paruošus užduoti neskubėjau. Pabendravus valandėlę kita kai jau mačiau ,kad Simas visiškai atsipalaidavo ir nejautė jokio diskomforto priėjau prie esminių klausimų kuriuos man jam norėjosi užduoti.

Pirmasis klausimas buvo užduotas norint įvertinti ,kaip jis suvokia patį save. Paklausus kokiais jis trim būdvardžiais apibūdins save iš jo išgirdau tokį atsakymą:

Žinoma sunku vertinti save patį ,bet jo atsakymas sutapo su mano nuomone apie jį.

  • Psichologija Savarankiškas darbas
  • Microsoft Word 28 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1985 žodžiai)
  • Kolegija
  • Eva
  • Asmenybės ir bendravimo psichologija
    10 - 7 balsai (-ų)
Asmenybės ir bendravimo psichologija. (2016 m. Kovo 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/asmenybes-ir-bendravimo-psichologija.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 20:06
×