Asmenybės ir darbo grupės – kaip valdymo objektai


Įvadas. Grupės sąvoka. Asmenybės samprata. Grupių rūšys. Formalios grupės. Neformalios grupės. Kitos grupių rūšys. Grupinio darbo organizavimas. Asmenybės darbo motyvacija ir ją lemiantys veiksniai. Darbo charakteristikos. Požiūriai į vadovavimą - valdymą. Išvados. Naudota literatūra.

Kiekvienas žmogus – unikali asmenybė, besiskirianti savo savybėmis, charakteriu, temperamentu, turinti skirtingus poreikius, nuostatas, vertybines orientacijas, asmeninius siekius ir kt. Kiekvienos asmenybės individualūs skirtumai lemia ir jos elgesio savitumą, jos darbo veiklos motyvaciją. O tai turi įtakos jos darbui organizacijoje, o tuo pačiu – organizacijos veiklai, jos rezultatams bei sėkmei. Tai būtina žinoti vadovui, siekiančiam efektyviai vadovauti organizacijai, skatinti bei motyvuoti asmenybės darbo veiklą.

Su grupiniu darbu susiduriama, kai žmonės priverstinai (per formalias valdymo organizacines struktūras) ar savanoriškai (per neformalias grupes) susiburia į grupę siekti bendro tikslo. Šiuo metu taikomos labai įvairios grupinio darbo organizavimo formos. Jos skiriasi savo tikslais, veiklos pobūdžiu, trukme ir kitais parametrais, tačiau visoms būdingas grupinis darbas ir atitinkamos sprendimo priėmimo formos laikymas.

  • Microsoft Word 27 KB
  • 2013 m.
  • 14 puslapių (3377 žodžiai)
  • Universitetas
  • Dona
  • Asmenybės ir darbo grupės – kaip valdymo objektai
    10 - 3 balsai (-ų)
Asmenybės ir darbo grupės – kaip valdymo objektai. (2013 m. Rugsėjo 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/asmenybes-ir-darbo-grupes--kaip-valdymo-objektai.html Peržiūrėta 2018 m. Liepos 17 d. 15:59
×