Asmenybės ir socialinė psichologija


Asmenybės ir socialinės psichologijos praktinių darbų užduotys. Praktinis darbas Nr. 1. Praktinis darbas Nr. 2. Praktinis darbas Nr. 3. Praktinis darbas Nr. 4. Praktinis darbas Nr. 6. Savarankiškas darbas. Aktyvumo balai.


Darbo tikslas: teoriniu ir praktiniu aspektais vertinti asmens vertybių vaidmenį veiklos motyvacijoje.

Pagal pateiktą vertybių hierarchijos tyrimo metodiką, atlikti savo asmenybės vertybių hierarchijos tyrimą

Mažiausiai reikšmingos instrumentalinės vertybės, tai nesitaikstymas su savo ir kitų trūkumais, kadangi, nematau nieko blogo turėti trūkumų, juos žinoti, pripažinti ir su jais susigyventim, jeigu jų negali pakeisti. Tvirta valia, drąsa ginant savo nuomonę pažiūras, tai mažiausiai reikšmingos man vertybės, tačiau tikrai taip pat kaip ir terminalinės mažiausiai svarbios, nėra nesvarbios.

Žmogus turi visų šių analizuotų vertybių po dalelę ir išskirti kažką konkrečiai, kas man nulėmė pasirinkimą studijuoti ikimokyklinį ugymą, būtų labai sunku, tai ir atsakomybės didelis jausmas, ir išsiauklėjimas, ir racionalumas, ir pakantumas ir tvirta valia ir ... Kiekvieną vertybę skaitant aš randu ką galėčiau pritaikyti sau, savo asmenybei, savo pasirinkimui studijuoti ir siekti šios profesijos.

Mažiausiai reikšmingos terminalinės vertybės: gamtos ir meno grožis, kūryba, pramogos.

Mažiausias pozicijas instrumentalinėse vertybėse užima: nesitaikstymas su savo ir kitų trūkumais, tvirta valia, drąsa ginti savo nuomonę.

Vertingumo ir prieinamumo parametrų santykio reikšmės terminalinių vertybių hierarchijoe skiriasi gana stirpiai, o instrumentalinių vertybių reikšmės gana panašios, arba skiriais labai nežymiai.

M.M.Rokičiaus metodo dėka nusistačiau savo vertybių sąrašą, kuris parodo mano asmenybės sudedamąsias dalis, reikšmingiausių vertybių motyvacinę prasmę.

  • Microsoft Word 53 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (2457 žodžiai)
  • Kolegija
  • Vilma
  • Asmenybės ir socialinė psichologija
    10 - 3 balsai (-ų)
Asmenybės ir socialinė psichologija. (2017 m. Gruodžio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/asmenybes-ir-socialine-psichologija.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 20 d. 14:13
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo